4 : 3 pp
(1:1, 1:1, 1:1 — 1:0)
HC Mikron Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky — HC Košice 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 — 1:0)

Góly a asistencie: 17. Seppanen (Okoličány), 33. Iacobellis (Jurík, Varga), 44. Hain (Västilä, Števuliak), 62. Doggett (Jurík) – 9. Frič (Růžička, Jokeľ), 39. Cibák (Pavlin, Poirier), 54. Poirier

Vylúčení: 5:3 na dve min., navyše: Jacobs (5 min. + DKZ za napadnutie), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc st., Žák — Synek, Orolin (všetci SVK)

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Holenda, Fereta, Mikuš, Roman, Petrík, Šeliga – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Iacobellis, Jurík – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Andrisík, Ondrušek, Okoličány

HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Cibák, Novota, Růžička, Michalčin, Deyl – Jenyš, Poirier, Jacobs – Jokeľ, Havrila, Belluš – Frič, Demek, Milý – Vaculik, Krasničan, Nagy

V poslednom zápase základnej časti Tipos extraligy sa na novozámockom ľade predstavili hokejisti z Košíc. Bolo jasné, že oba celky pôjdu do kvalifikácie o účasť v play-off, preto sa snažili byť od úvodu opatrné a svojich hráčov šetrili. Výsledkom tak bolo, že prvú väčšiu šancu sme sledovali až v ôsmej minúte zápasu. Oceliari vtedy mohli ísť do vedenia, keď si puk pri odkrytej časti Kiviahovej bránky hľadal Poirier. V rozhodujúcej chvíli však zakročil Roman a súperovi tak znemožnil vystreliť. Košický gól však padol o necelú minútu neskôr. Frič vtedy presilovkovým tečom Růžičkovej strely poslal východniarov do vedenia 1:0. V úvode 13. minúte zasa mohol zlé striedanie novozámockých korčuliarov potrestať Havrila, na Kiviaha bol však prikrátky. Vyrovnanie prišlo v 17. minúte, keď sa domáci ocitli v kontre dvoch proti jednému. Využil ju Seppanen, ktorý poslal puk pod hornú žrď Vayovej bránky. V rovnakej minúte mohli ísť Nové Zámky aj do vedenia, tentokrát sa však už košický brankár prestreliť nenechal. Po úvodnej 20-minútovke tak platil na južnom Slovensku nerozhodný stav 1:1.

Aj v prostrednej časti riadnej hracej doby sme sledovali podobný obraz hry, ako tomu bolo v prípade otváracej tretiny. Oba celky sa držali v zabezpečenej defenzíve, hoci viackrát chybovali a boli z toho dve vylúčenia na oboch stranách. To druhé košické Nové Zámky využili, keď sa v 33. minúte dostali prvýkrát v zápase do vedenia. Iacobellis vtedy puk posielal opäť pod hornú žrď Vayovej bránky. V 35. minúte sme boli svedkami raritnej situácie, keď sa uskutočnili hneď tri prečíslenia troch proti jednému. Dve z nich mali k dispozícii Košice, ale príliš veľa sa im vymyslieť nepodarilo. Zakončoval síce Pavlin, ale Kiviaho si dal na jeho strelu dostatočný pozor a svoj tím tak podržal. Neplatilo to v 39. minúte, keď Cibák využil tieniacich hráčov v predbránkovom priestore a prestrelil všetkých — vrátane domáceho gólmana. Aj vdaka jeho presnému zásahu bol tak stav po 40 minútach hry stále nerozhodný.

Do tretej časti vkročili lepšie hokejisti Nových Zámkov, ktorí sa v 44. minúte dostali opäť do vedenia. Hain si vtedy z pozície obrancu nakorčuľoval medzi kruhy, dostal sa k milimetrovému puku z čepele Västiläho a poslal ho do Vayovej siete. Domáci celok sa však tešil len do 54. minúty. Košice síce hrali v oslabení, ale dopredu prenikol Kanaďan Poirier a svojou strelou predsa len vyrovnal na 3:3. A keďže sa už stav v riadnej hracej dobe nemenil, zápas musel ísť aj do predĺženia.

V ňom rozhodol o výhre domáceho celku Doggett.