7 : 2
(0:0, 2:1, 5:1)
HC Nové Zámky

HC Košice — HC Nové Zámky 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Góly a asistencie: 35. Haščák (Klhůfek, Chovan), 37. Rapáč (Chovan, Pavlin), 44. Rapáč (Chovan, Haščák), 46. Klhůfek (Haščák, Chovan), 51. Rapáč (Chovan, Zeleňák), 52. Bortňák (Klhůfek, Milý), 53. Faith (Skokan, Sukeľ) — 29. Holovič (Drtina, Obdržálek), 42. Rogoň (Labrecque)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše: Skokan (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), Hatala (NZM — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel (SVK), Kókai (HUN), Bogdaň (SVK), Kis-Király (HUN), 7067 divákov

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák – Rapáč, Chovan, Haščák – Faith, Skokan, Sukeľ – Paršin, Bortňák, Klhůfek – Milý, Eliáš, Nagy

HC Mikron Nové Zámky: Pavlas (52. Nechvátal) — Labrecque, Hatala, Fereta, Drtina, Pavúk, Magovac, Hain — Andrisík, Bajtek, Števuliak — Jurík, Fábry, Obdržálek — Rogoň, Holovič, Mikula — Ondrušek

Zápas medzi Košicami a Novými Zámkami sa začal pomerne zaujímavo, keď hostia už po úvodnom striedaní nedodržali určený počet hráčov na ľade a veľmi rýchlo sa dostali do početnej nevýhody. Košiciam to dalo možnosť hrať v úvode aktívnejšie, aj keď novozámocká obrana na čele s gólmanom Pavlasom strážila svoju bránku pozorne. Nič na tom nezmenila ani snaha Faitha a Rapáča, počas tohto trestu gól nepadol. Padnúť však mohol v siedmej minúte. Dovtedy sa počas oslabenia bránili Košice, ale Rapáč naskočil na ľad v správny čas a spolu s Pavlinom si vypracoval dobrú streleckú príležitosť. Opäť to však na Pavlasa nestačilo. V 14. minúte zakončoval zaujímavo Skokan, keď si puk prikryl telom a následne to skúsil spoza defenzívy súpera. Boli to však práve obrancovia, ktorí Pavlasovi pomohli a umožnili mu ostať pokojným. Poslednú dobrú šancu prvej tretiny si vypracovali Nové Zámky. Udialo sa tak počas 16. minúty, keď si puk na čepeľ prebral Andrisík a vyskúšal to z pomerne veľkého uhla. Strela to márna nebola, ale Škorvánek stál pevne vo svojej bránke a Košičanov podržal. V úvodnej dvadsaťminútovke sme tak presný zásah nevideli.

Oba celky chceli tento fakt zmeniť počas prostrednej časti riadnej hracej doby, pričom sa im to mohlo podariť expresne rýchlo. Už po 60 sekundách hry bol totiž v dobrej pozícii Jurík, našťastie pre Košice puk nezasiahol ideálnym spôsobom. V konečnom dôsledku to však Nové Zámky výraznejšie mrzieť nemuseli, napokon, vedenia sa predsa len ujali. Udialo sa tak v polovici 29. minúty, keď hrali hostia svoju presilovú hru. Škorvánek prvú ranu od modrej vyrazil, puk však následne dopadol nešťastne priamo pred neho a v tejto situácii sa najlepšie zorientoval Holoviť, ktorý už nemal dôvod zaváhať. V 32. minúte mohlo byť vyrovnané, po dobrej prihrávke Faitha to priamo k žrdi posielal Klhůfek. Pavlas si však na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok a bol v čoraz väčšej pohode. Všetko sa ale zmenilo už o tri minúty neskôr. Presilovú hru využili aj Košice, konkrétne najlepší kanoniér súťaže Haščák. Oceliari to zahrali tradičným formátom, na konci celej akcie zakončoval z ľavej strany práve Haščák, proti ktorému bol už Pavlas bezmocný. A ako keby toho nebolo málo, o ďalšie dve minúty neskôr už Nové Zámky prehrávali. Chovan totiž našiel dobre Rapáča, ktorý z blízka upravil stav na 2:1. Ten napokon platil aj po klaksóne oznamujúcom druhú prestávku.

Aj keď bol výsledok pred treťou časťou tesný, bolo jasné, že sa Košice o body deliť nebudú chcieť, a tak sa z hľadiska domáceho celku javilo ako najlepšie možné riešenie streliť gól na upokojenie. Samozrejme, proti nabudeným novozámockým hokejistom to mali len veľmi ťažké, veď motivácia hostí hrať až do konca bola poriadne veľká. A to sa potvrdilo veľmi rýchlo, keď sa Rogoň v 42. minúte síce so šťastím, ale predsa dostal k voľnému puku a pekným spôsobom ho poslal priamo pod Škorvánkovu hornú žrď. Dlho sa však Nové Zámky netešili, v 44. minúte sa Rapáč obtočil okolo bránky a efektným spôsobom Košice poslal znova do vedenia, no a o dve minúty neskôr sa do listiny strelcov zapísal aj Klhůfek, tentokrát ostal zakončený pri žrdi, čo aj patrične využil. Stále to však nebola konečná podoba výsledku, keďže Oceliari boli pri chuti a do súpera aj naďalej búšili. Na úrodnú pôdu to padlo v 51. minúte, keď Rapáč zavŕšil hetrik. O minútu neskôr zavŕšil gólový poltucet zakončením pomedzi bezóny Bortňák, no a do listiny strelcov sa zapísal aj mladík Faith — ten stanovil výsledku konečnú podobu 7:2.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Osobne ma dnes najviac teší prvý gól mladíka Faitha. Celý rok tvrdo pracuje a konečne mu to vyšlo. A to sa týka aj Bortňáka. Dnes sme ukončili základnú časť, po ktorej nám patrí tretie miesto. Chlapcom za to ďakujem.“

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Prvá tretina bola z našej strany dobrá, vylúčenia nás ale zbytočne stáli množstvo síl. V tej druhej nás Košičania nepúšťali von z pásma, no a od stavu 4:2 to už bol zápas o jednom tíme. Mrzí ma, že hráči, ktorí mali byť ťahúňmi, to vzdali. Nemrzí ma ani tak výsledok, ale spôsob, akým sme k nemu prišli.“