2 : 3
(0:2, 0:1, 2:0)
HK GROTTO Spišská Nová Ves

HK Grotto Spišská Nová Ves – HC Košice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 41. Malina (Rapáč), 42. Réway – 6. Southorn (Linet, Lamper), 16. Slovák (Parshin, Southorn), 23. Chovan (Pollock).

Vylúčení: 6:6 na dve min. (1:0 na 10 min.), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Orolin, Gegáň (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HK Grotto Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander – Džugan, Nellis, Rapáč – Vandas, Kerbashian, Laporte – Verbeek, Réway, Giľák – Hamráček, Bortňák, Vartovník

HC Košice: Janus (Balogáč) – Southorn, Romančík, Olsson, Novota, Šedivý, Ferenc – Parshin, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Tybor, Linet, Lamper – Jokeľ, Havrila, Rogoň

Úvod do zápasu bol veľmi aktívny na oboch stranách. Vo veľkej šanci sa ocitol Tybor, ale jeho strelu zastavila konštrukcia. V 6. minúte už Košice viedli, keď Southorn napriahol a vymietol pavučinu. V prvej presilovke hostí Parshin nahodil puk do ohniska a Melicherčík stratil prehľad o hre. K navýšeniu skóre nedošlo. V 12. minúte zasiahol tyčku aj Nellis. Spišiaci síce tlačili, ale Janus bol pozorný. V 16. minúte oceliari využili presilovku – skvelý asistent Parshin našiel rýchleho Slováka a ten neváhal. Aj v závere tretiny tlačili rysy, ale gól nevydolovali zo žiadnej príležitosti.

Na začiatku 23. minúty Košičania opäť zužitkovali početnú výhodu. Bekhendovou fintou si našiel cestu do siete Chovan. Dlhé minúty hrali domáci Spišiaci presilovku o dvoch hráčov, ale Janus famózne vykrýval všetky ich pokusy. V 28. minúte sa ocitol vpredu sám Jääskeläinen, no Melicherčík Fína skvele prečítal. Košičania prebrali kontrolu nad hrou na niekoľko minút, potom sa opäť stiahli do obrannej ulity. Nešťastník Giľák si išiel v tento večer na Janusovi vylámať zuby, no ani pred odkrytou bránkou neuspel – košický gólman skokom pokryl puk. Takéto situácie sa však kopili a Košičanom mohla byť úľavou len ďalšia presilovka. Neúspechy rysov pretavili až do hrubých faulov. Po jednom z nich sa ťažko z ľadu zozbieral Chovan.

Keď sa už zdalo, že je rozhodnuté, Spišiaci udreli až dvakrát! Najprv v 41. minúte Malina a o pol minútky aj Réway. V 44. minúte mohol Verbeek dvakrát vyrovnať, ale ani raz neuspel pred prázdnou bránkou! Spišiaci sa nepoučili a naďalej sa previňovali. Vďaka tomu hostia opäť zabrali v útočnom pásme. Až do 55. minúty sme však neboli svedkami výraznej šance. Zápas chcel zdramatizovať Verbeek, ale jeho bejzbalové zakončenie preletelo ponad bránku. Posledné 2 minúty odohrali domáci bez brankára. Janus si poradil aj so zakončeniami nebezpečných hráčov RéwayaLaporta. Napokon aj po štvrtýkrát v zápase vymazal Verbeeka. Košice si na oplátku zo Spišskej odviezli tri body.