4 : 2
(0:0, 4:1, 0:1)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)

Góly: 27. Jääskeläinen (Chovan, Olsson), 28. Paršin, 30. Deyl (Campbell, Leskinen), 32. Rogoň (Olsson, Chovan) - 31. Thelin (Valach, Flick), 49. Thelin (Martiška). Rozhodovali: T. Orolin, Kalina - Knižka, Jurčiak,

Vylúčení: 10:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3300 divákov.

HC Košice: Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Tybor, Chovan, Rogoň - Lamper, Slovák, Paršin - Jokeľ, Linet, Havrila

HK Dukla Trenčín: Vereš - Ozols, Starosta, Pietroniro, Kupec, Martiška, Nemčík, Pazdera - Petráš, Čacho, Sloboda - Thelin, Flick, Valach - Stahoň, Gaťár, Krajčovič - Sojčík, Jurík

Na oboch koncoch klziska bolo rušno od začiatku. Prevažne domáci oceliari zakladali nebezpečné situácie. V 7. minúte mohol rozvlniť sieť Jääskeläinen. Tomu však puk preskočil čepeľ a k zakončeniu sa nedostal. Potom mali Košičania starosti s oslabením. Množstvo ďalších tlakov, ktoré vyvíjali na súpera domáci brzdili vylúčenia. Hoci hostia ešte neodohrali ani jediný domáci zápas a trápia ich maródky mnohých hráčov, dokázali hrať veľmi vyrovnanú prvú tretinu. V 18. minúte sa v tutovke ocitol Talian Pietroniro, no napokon netrafil priestor brány.

Pri premiére v košickej bráne si Janus musel poradiť s viacerými štipľavými strelami. V 23. minúte sa po tvrdom hite zbieral ťažko z ľadu Jokeľ – v hre mohol pokračovať. Na otvárací gól sa čakalo do 27. minúty – Jääskeläinen po peknej kombinácii neváhal a využil presilovku. O necelé dve minúty dvíhali oceliari ruky nad hlavu znovu – tentokrát sa presadila staronová posila z Ruska Parshin. Neprešli ani ďalšie dve minúty a opäť prišla úspešná kombinácia so zakončením Deyla – 3:0. Šialenú vlnu gólov obohatili aj Trenčania – znižoval Thelin. V 32. minúte odskočili domáci opäť na rozdiel troch gólov zásluhou Rogoňa. Veľký tlak Košíc však už ďalší gól nepriniesol.

V 44. minúte si odniesol tvrdý hit aj Martiška z radov hostí. Nebezpečné situácie sa začali rodiť s pribúdajúcimi minútami na oboch stranách. Napokon z nich vzišiel druhý gól hostí. Puk dostal do siete opäť Thelin. Košičania potom už len bránili a darilo sa im v tom až do momentu Ferencovho pošmyknutia, ktoré mal potrestať Flick, no nepodarilo sa. Záver zápasu ochutilo množstvo vylúčení a rozkúskovaná hra. Roztržky v poslednej minúte však nijako neovplyvnili skóre zápasu.