HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
30. Kytnár (Takáč), 39. Takáč (Sersen), 60. Takáč (Sersen, Kytnár) - 16. Paršin (Chovan)

Rozhodovali: D. Konc st., Hronský - Junek, Durmis

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

HC Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Maier, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Fominykh – Lukošík, Kytnár, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Zigo, Bezák, Matoušek – Šotek

HC Košice: Janus – Romančík, Southorn, Bartoš, Olsson, Ferenc, Šedivý, Novota – Bartánus, Chovan, Parshin – Jääskeläinen, Pollock, Tybor – Lamper, Slovák, Leskinen – Rogoň, Linet, Havrila

Vyvrcholenie Winter Games 2023 nemohlo poznať lepšie meranie síl ako odvekú rivalitu Slovan – Košice. Začalo sa opatrnejšie. Kvalita ľadu po daždi nebola najlepšia. Súboj nabral obrátky až pri vylúčení Leskinena. Po jeho nedovolenom bránení odišiel do šatne otrasený Fominykh. Paradoxne sa k najväčšej šanci dostali oslabení Košičania, ktorí chceli využiť zlú rozohrávku Coreaua. Na začiatku 8. minúty skúšal strelu na vzdialenejšiu žrď Haščák, ale minul. O chvíľu minul zblízka aj Golian. To na opačnej strane takmer potrestali ChovanBartánusom. V 11. minúte Janus zlikvidoval nádejné prečíslenie dvoch proti jednému. Potom odohrali solídnu presilovku aj Košičania. Ako blesk z jasného neba prišiel na konci 16. minúty otvárací gól. Parshin z otočky spoza kruhov vystrelil a vďaka skvelému cloneniu Bartánusa skóroval. Coreau sa hneval zbytočne. Oceliari ukontrolovali prvé dejstvo.

Do druhej tretiny vstúpili mužstvá ešte aktívnejšie. Viac práce mal v bráne domáci Coreau. V 24. minúte mohli hostia odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Chovanovu prihrávku usadil Bartánus na konštrukcii bránky. O pár sekúnd Janus len tak tak že zastavil puk pred čiarou po pokuse Ackereda. Od tohto momentu tlačili belasí až dokiaľ nevyrovnali. Chybu v obrane trestal Kytnár. Neskôr odkríval zo štadióna ďalší Slovanista Matoušek. Navrátilec Fominykh sa však mohol zapísať do zápasu, ale sám pred košickým brankárom neuspel. Oceliari potom mali príležitosť v podobe presilovky, no nedokázali si počas nej vypracovať šance. V 39. minúte šikovnou otočkou zakončoval len tesne vedľa Sersen a odrazený puk už z ostrého uhla poslal do siete Takáč – 2:1. Ani roztržky v závere tretiny nezmenili osud dejstva. Domácim sa podarilo zvrátiť skóre vo svoj prospech.

Posledná dvadsaťminútovka začala veľmi opatrne. V 46. minúte sa otvoril priestor pred Lukošíkom, ale Janus bol na neho príliš veľký. O minútu neskôr Chovan umne nastrelil pred bránku na zakončenie pre Jääskeläinena, no ten bol zároveň v súboji a neuspel. V ďalšej akcii sa Jääskeläinen opäť tlačil do bránky, no znovu neúspešne. Belasí prestrieľavali hostí aj v tejto tretine a navyše dostali príležitosť aj vďaka presilovke. Počas nej sa párkrát musel vyznamenať Janus, no solídnu robotu odviedla aj košická defenzíva. V 50. minúte sa prebudili hostia, keď Chovan našiel Ferenca medzi kruhmi, ale bol dobre bránený. S pribúdajúcim časom a za najtesnejšieho stavu sa relatívne pokojné tempo zápasu stupňovalo. Košičania dostali v 54. minúte presilovku ako na podnose, no vyrovnanie neprišlo ani po krížnej prihrávke na Pollocka, ani po vyloženej šanci Jääskeläinena z bezprostrednej blízkosti. Jeho strele predchádzal aj nepríjemný súboj, z ktorého sa ťažko zviechal Maier. V posledných 4 minútach tímy ešte pritvrdili. Janus sa nevedel dovolať striedania za šiesteho hráča. 25 sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve domácich dvojgólový Takáč.