27. kolo
3 : 2
(2:0, 1:1, 0:1)
HC ‘05 Banská Bystrica

Góly: 14. Berger (Fossier, Shcherbak), 16. Kabáč (Tamáši, Výhonský), 33. Fossier (Shcherbak) – 33. Jokeľ (Saucerman, Cibák), 59. Klhůfek (Snuggerud, Chovan).

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Valach – Kacej, Knižka (všetko SVK)

HC ´05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Žiak, Kostromitin, Björkung, Cardwell, Bačik, Boldižár, Galbavý, Španko – Shcherbak, Berger, Fossier – Šoltés, Bubela, Melcher – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Rákoš, Gabor, Vašaš

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota – Pereskokov, Slovák, McPherson – Bartánus, Chovan, Parshin – Klhůfek, Mrázik, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ

V úvodných minútach sa držali Košičania dlho pri puku a vytvárali si viaceré šance. Banská Bystrica sa do útoku dostávala prakticky len s odrazenými pukmi. Okrem prehustenej obrany Baranov boli Oceliari brzdení aj ofsajdmi. Postupne sa hráči v červenom síce prebúdzali, no ich ofenzívne výlety si vyberali daň v podobe košických tutoviek. V 8. minúte sa do prvej veľkej šance dostal Marek Slovák po tom, čo dostal prihrávku od McPhersona spoza brány. Túto strelu ešte dokázal zlikvidovať Weninger. Prvú tretinu zdobila najmä čistá a neprerušovaná hra. V jej polovici sme videli viaceré šance na oboch stranách. Za Oceliarov sa mohol presadiť Pereskokov a na druhej strane iný ruský legionár Nikita Shcherbak. Na konci 13. minúty sa Košičania dostali do oslabenia, čo takmer ihneď potrestal Charles Berger. Strieľal z veľkého uhla, no odkrytú časť Košarišťanovej brány neminul. Otvárací gól stretnutia rozprúdil aktivitu Košíc v útočnom pásme. Nepremenené príležitosti opäť potrestali Bystričania. Z rýchleho protiútoku sa po dorážke spomedzi kruhov presadil Kabáč – 2:0. Snahu Oceliarov o strelenie prvého gólu nezastavilo ani vylúčenie Saucermana, pretože vzápätí arbitri rozhodli o obojstrannom treste. V hre 4 proti 4 sme sa gólu nedočkali. Na konci prvej časti hry ešte bystrická ofenzíva ohrozovala Košarišťana, no neúspešne.

Na začiatku druhej tretiny pohrozili Barani žŕdkou. Košičania nevzdávali svoje šance, no v bránkovisku bystrického brankára im odskakovali puky. Strelecký účet našich hokejistov mohol otvoriť Klhůfek, no netrafil puk tak, ako by si to želal. V 26. minúte mali Košice možnosť skrátiť náskok súpera, no nepoučili sa zo zápasu proti Popradu a v presilovej hre neukázali nič výnimočné. Pohodlný náskok domácich vyvolával tlak na strane bielo-oranžových. Banská Bystrica si dokázala v prostrednej časti zápasu vytvoriť približne rovnako veľa príležitostí na gól ako Oceliari. V 32. minúte prebral krížnu prihrávku v strednom pásme nekrytý Fossier a individuálnym prienikom sa dostal k svojmu 10. gólu v prebiehajúcej sezóne. Našťastie veľmi rýchlo na to obsadili útočné pásmo Oceliari a Saucermanovu strelu tečoval na opačnú stranu bystrickej svätyne Oliver Jokeľ. Nervozita Baranov sa prejavila v ďalšom oslabení, v ktorom už dokázali Oceliari zatlačiť súpera, no ani rýchlosť a dôraz pred bránkoviskom neznamenali zníženie na najtesnejší rozdiel.

Statickosť hry v úvode tretej tretiny sa prejavila v tom, že Barani dokázali zastaviť Bartánusa len faulom – ďalšia príležitosť pre Košice. A bol to práve Marek Bartánus, ktorý opečiatkoval tyčku Weningerovej brány. Nevyužitú početnú výhodu Košíc mohli potrestať Barani v presilovke, no defenzíva Košičanov pracovala zodpovedne. Tempo hry sa síce spomalilo, no smer hry sa prelínal podľa toho, ktoré mužstvo hralo práve v presilovej hre. Cestu za bodmi pre hostí z východu komplikovali práve viaceré menšie tresty. Gradáciu napätia umocnili aj pästné súboje v posledných minútach zápasu. V hre 4 proti 4 si peknou kľučkou vybojoval šancu pred bránkou Slovák, no Weninger odolal aj tomu. Keďže Bystrica bola potrestaná 5 minútami za bitku, Košice odohrali ešte 3 minúty presilovky pred záverom zápasu. Napriek tomu Barani išli do šancí bezhlavo. Dostávali sa aj do prečíslení. Ako blesk z jasného neba sa objavil puk v bránkovisku domáceho brankára, no Mrázik ho však nepretlačil. Posledné 3 minúty priniesli rýchlu hru na oboch stranách. Košice neskôr stavili na šiestich hokejistov a dokonca sa dostali do presilovej hry proti 4 brániacim Bystričanom. Snuggerud inicioval sľubnú kombináciu a 15. gólom v sezóne ju zavŕšil Klhůfek. Po oddychovom čase ostávalo Oceliarom len 30 sekúnd na vyrovnávajúci zásah. To skomplikovalo ešte zakázané uvoľnenie. Viac sa v zápase už nestihlo udiať a Banská Bystrica doma porazila Košice 3:2.