24. kolo
3 : 0
(2:0, 0:0, 1:0)
HC SLOVAN Bratislava

Góly a asistencie: 9. Takáč (Golian, Harris), 19. Sukeľ (Fominykh, Bezák), 45. Yogan (Golian, Harris)

Vylúčenia: 4:8 na dve min, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Hronský, Müllner – Hercog, Konc (všetci SVK)

HC Slovan Bratislava: Windsor (Gudlevskis) – MacKenzie, Golian, Beňo, Sersen, Valach, Maier – Haščák, Rapuzzi, Jääskeläinen – Yogan, Harris, Takáč – Gašpar, Kytnár, Matoušek – Fominykh, Bezák, Sukeľ – Šotek

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Snuggerud, Deyl, Cibák, Tansey, Šedivý, Saucerman, Jacko – Bartánus, McPherson, Pereskokov – Parshin, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Slovák, Mrázik – Jokeľ, Havrila, Milý

Od úvodu stretnutia začali aktívnejšie domáci. Už v 2. minúte zápasu obranca Juraj Valach nastrelil konštrukciu bránky Andreja Košarišťana. Oceliari sa v prvých minútach nevedeli poriadne usadiť v útočnom pásme a na branku Clintona Windsora neposlali ani jednu strelu. V 9. minúte tak prišiel trest,  Samuel Takáč nahadzoval puk na bránu, ktorý sa napokon odrazil do našej siete a prehrávali sme 0:1. Prvá vážnejšia košická akcia prišla v 13. minúte zápasu, keď obranca Jakub Cibák vypálil puk od modrej čiary, no bratislavský brankár si pripísal zákrok lapačkou.  V 13. a 16. minúte nás pribrzdili vylúčenia, pri ktorých sme Slovan nepustili do výraznejšej šance. V 19. minúte však svoju aktivitu predviedol Jakub Sukeľ, ktorý sa zorientoval najlepšie pred Košarišťanovou bránou a poslal tak Slovan do vedenia 0:2.

Druhá tretina sa začala z opatrnejšie a žiadne mužstvo si nevypracovalo výraznejšiu príležitosť. Hra sa prenášala zo strany na stranu.  Na oboch stranách sme videli niekoľko vylúčení, ktoré však ostali nevyužité. Najväčšiu šancu Košíc mal Marek Bartánus v presilovej hre strielal zblízka no brankára domácich neprekonal. V 37. minúte zápasu sme nechali väčší priestor Michalovi Sersenovi, ktorý perfektnou prihrávkou našiel Andrewa Yogana no ten nechal vyniknúť nášho Košarišťana. Do konca tretiny sme už žiaden gól nevideli a po 40. minutách sme tak stále prehrávali v Bratislave 0:2.

Do tretej tretiny sme vtúpili aktívnou hrou, zastavilo nás však vylúčenie, v ktorom sme síce gól nedostali ale po následnom tlaku Andrew Yogan šikovnou strelou prekonal nášho brankára a v 45 minúte sme tak prehrávali 0:3. V 50. minúte sa do dobrej šance dostal Denis Parshin ale jeho strela bola vyrazená na ochrannú sieť. V následnom oslabení sme domácich nepustili k výraznejšiemu tlaku naopak zaujímavú šancu si vypracoval Oliver Jokeľ.  V 57. minúte bol Jokeľ opät v akcii, keď dostal ideálny pas pred odkrytú bránu no nedvihol puk nad Windsdorov betón a skóre sa nemenilo. Do konca stretnutia sa už nič výrazné nestalo a z Bratislavy tak odchádzame s prehrou 0:3.