3 : 5
(1:1, 1:3, 1:1)
MAC Budapest

MAC Budapešť – HC Košice 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly a asistencie: 20. Pápa (Terbócs), 36. K. Nagy (Bodó), 55. Dudás (Klempa) - 8. L. Nagy (Kafka), 24. Kafka (Brophey, Šedivý), 34. Brophey (Kafka), 37. L. Nagy, 58. Petráš

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano (SVK), Kova (FIN) - Synek, Kacej (obaja SVK)

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Kedves, Csollák – K. Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Szigeti

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Pretnar – Kafka, Brophey, L. Nagy – Spilar, Ignatuškin, Suja – Haščák, Klíma, Šoltés – Hričina, Galamboš, Petráš - Krajňák

Do zápasu vleteli oba celky aktívne, keď sa už počas prvej minúty snažili ohroziť bránku svojho súpera. Nepodarilo sa im to. Vážnejšia šanca tak prišla na začiatku tretej minúty, keď si dobrú pozíciu vypracoval Šoltés. Bekhendová kľučka mu však nevyšla podľa predstáv, preto z toho otvárací presný zásah nebol. V piatej minúte sa spred bránkoviska nepresadil ani Suja, no bolo jasné, že defenzíva Budapešti má s košickými útočníkmi veľké problémy. To sa napokon potvrdilo aj v polovici ôsmej minúty. Po zaváhaní súpera sa Ladislav Nagy dostal do samostatného úniku, no a košický kapitán v ňom už nezaváhal. Oceliari viedli 1:0. Mohli navyše opäť skórovať, keď sa výbornou strelou od modrej prezentoval Pulli. Bálizs nemal tentokrát ideálny výhľad, napokon sa však naklonil správnym smerom a puk reflexívne zastavil. Na opačnej strane sa zasa pri bránke uvoľňoval Klempa, ktorý preveril Habalovu pozornosť. Stav sa nemenil, košický gólman si na svoje konto pripísal istý zákrok. Písala sa pätnásta minúta. Gól maďarského celku neprišiel ani o približne 100 sekúnd neskôr. S pukom na hokejke sa k Habalovi tlačil Terbócs, no ani tento muž českého gólmana v bránke Oceliarov neprekonal. Podarilo sa to napokon až Pápovi, ktorý dostal 45 sekúnd pred koncom úvodného dejstva ideálnu prihrávku pred bránkovisko a upravil na 1:1. Do šatní sa tak šlo práve za tohto stavu.

Aj prostredná časť zápasu patrila Košičanom, no s tým rozdielom, že tentokrát už Oceliari nastrieľali gólov viac. Všetko to odštartoval v 24. minúte Kafka. Ten prebral pred bránkoviskom ideálnu prihrávku a z prvej nedal Bálizsovi šancu na úspešný zákrok. Gól padol počas košickej presilovky. Naši hokejisti si následne vypracovali ďalšie dve obrovské šance, ani Petráš a ani Haščák však neuspeli. Podarilo sa to až Bropheymu, ktorý sa presadil zakončením z veľkého uhla. Košice viedli po prvýkrát v zápase o dva góly. Samozrejme, hokejisti z hlavného mesta Maďarska to len tak nechať nechceli, a tak v 36. minúte znížili zásluhou Krisztiána Nagya na 2:3. Gólovým hodom však nebol stále koniec. V 37. minúte bol košický kapitán Ladislav Nagy zastavený nedobrovoľne, a tak bolo nariadené trestné strieľanie. Rovnaký muž sa napokon stal aj jeho exekútorom a s chladnou hlavou poslal puk pomedzi Bálizsove betóny až do siete. V absolútnom závere druhej tretiny ešte prišiel dvojminútový trest pre Suju. Išlo len o druhé vylúčenie Košičana v zápase. Po 40 minútach hry platil stav 2:4 z pohľadu Budapešti.

Oslabenie Oceliari v úvode poslednej časti hry zvládli, i keď o čosi neskôr čelili podobnej situácii ešte raz. Aj v tomto prípade ale platilo, že defenzíva Košíc pracovala zodpovedne a súperovi skórovať nedovolila. Najbližšie ku gólu bol v polovici 45. minúty Macaulay, no jeho ranu od modrej čiary dokátal Habal zneškodniť. Napriek tomu ešte maďarský celok zbrane neskladal a pokúšal sa o vyrovnanie. Individuálnu snahu predviedol Bodó, no ten bol na košickú defenzívu prikrátky a o puk prišiel veľmi rýchlo. V 54. minúte sa zasa snažil pridať svoj druhý gól v zápase Pápa, avšak jeho zakončenie spoza obrancu Habal očakával a puk bez výraznejších problémov zastavil. Dramatizácia napokon prišla v 55. minúte, keď si Košičania sami skomplikovali situáciu a dostali sa do oslabenia piatich proti trom. Tento fakt využil po Klempovej prihrávke na strelenie kontaktného gólu Dudás. No príliš dlho sa domáci z gólu netešili v polovici 58. minúty sa presadil aj Petráš, a tak z toho bolo opäť dvojgólové vedenie Košíc. To si Oceliari postrážili až do konca a do metropoly východu si tak odniesli plné tri body.