3 : 2 pp
(2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
HC ‘05 Banská Bystrica

HC ‘05 Banská Bystrica – HC Košice 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 1. Faille (Sýkora, Mihalik), 17. Faille (Šťastný), 62. Zigo - 38. Nagy, 51. Nagy

Vylúčení: 4:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Novák - Tvrdoň, Synek, 2566 divákov

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Török – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, Surový, Varga

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Pretnar – Kafka, Brophey, Nagy – Spilar, Galamboš, Suja – Hričina, Ignatuškin, Šoltés – Jokeľ, Klíma, Petráš - Krajňák

Do zápasu vstúpili lepšie banskobystrickí Barani, ktorí, síce so šťastím, ale predsa len skórovali. Od mantinela priletel puk pred bránkovisko, kde sa zorientoval najlepšie Faille. Vďaka jeho práci tak išiel domáci celok rýchlo do vedenia. Samozrejme, Oceliari sa na inkasovaný gól snažili odpovedať rovnakým metrom. Dobre to ranou od modrej myslel Čížek, no tento puk Williamsovi výraznejšie problémy nenarobil. O niekoľko minút neskôr to zasa po individuálnej snaha skúšal Šoltés. Náš útočník sa síce natlačil do pásma, tam už ale nemal dostatok priestoru na lepšie zakončenie, a tak sa bez gólu zaobišla aj táto situácia. Na druhý presný zásah si tak diváci pritomní na štadióne museli počkať do 17. minúty. Opäť ho inkasovali Košice a opäť sa tak udialo po smolnej situácii. Faille tentokrát pokúšal šťastie zakončením z uhla a keďže bol Habal vysunutý pred svojou bránkou, telom si puk nešťastne zrazil priamo do siete. Ešte pred prestávkou sa Košice pokúšali o vsietenie kontaktného gólu počas presiovej hry, no neúspešne. Banská Bystrica po 20 minútach hry viedla 2:0.

Košičania si v úvode prostrednej časti uvedomovali potrebuaktívnejšej hry, a tak si tlak vytvorili už v jej úvodných sekundách, Šedivý ostal na malý moment zabudnutý pri modrej čiare, čo riešil okamžitou strelou. Nanešťastie pre Oceliarov to ale na Williamsa neplatilo.Hostia sa nepresadili ani v 27. minúty, keď sa dočkali do prečíslenia dvoch proti jednému. Zakončoval v ňom Ignatuškin, no ten našiel len betóny pripraveného banskobystrického gólmana. Na konci 33. minúty sa do šance dostal aj Suja, no ani tento muž v Košickom drese Williamsa neprekonal. Priestor troch žrdí totiž minul. V polovici 36. minúty nastal zaujímavý moment, keď sa Kochov pokus od mantinelu odrazil späť do hry, čo znamenalo nepríjemnosti pre banskobystrických Baranov. Napokon sa ale ich gólmanovi podarilo všetko vyriešiť. Toľko šťastia však už nemal na začiatku 38. minúty, keď Ladislav Nagy ukradol puk domácej defenzíve, posunul sa s ním k bránke a strelou zápästím upravil na 2:1. Takýto stav napokon platil aj po 40 minútach hry.

Tretia tretina priniesla nemenej zaujímavý hokej. Aj v úvode tejto časti hry boli aktívnejší košickí Oceliari, keď mohli navyše pomerne rýchlo vyrovnať. Na začiatku 44. minúty sa totiž v dobrej šanci ocitol Petráš, no jeho zakončenie Williams efektne zneškodnil a svoj celok tak výrazne podržal. Skóre sa nemenilo ani v 48. minúte, keď si síce Sýkora vytvoril streleckú pozíciu, nešťastne ale trafil do tváre len Failleho. Gól však prišiel v polovici 51. minúty. Marshall si v tom čase pomohol hákovaním, arbitri nariadili v prospech Oceliarov trestné strieľanie. Proti Williamsovi sa napokon rohbehol Nagy, ktorý ho prekonal aj po druhýkrát. Stav bol vyrovnaný, zápas tak musel smerovať do predĺženia.

V predĺžení napokon o svojej výhre rozhodli Banskobystričania, ktorí sa v 63. minúte zásluhou Ziga natlačili pred bránku a skórovali. Barani zvíťazili 3:2, Košice si tak zo stredného Slovenska odviezli jeden bod.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme výborný začiatok, hlavne úvodných desať minút. V druhej tretine sme však prestali korčuľovať a stratili sme dvojgólové vedenie. Možno sa na chlapcoch podpísala únava. Hráčom Nagyovho formátu však nemôžeme nechávať toľko priestoru. Našťastie sme ešte v samom závere nejakú energiu našli a zvíťazili sme.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Do zápasu sme vstúpili veľmi bojazlivo, ťažko povedať, čoho sme sa báli. Nedokázal isme korčuľovať, za súperom sme nestíhali. Od druhej tretiny sme ale boli lepším tímom, preto sme boli radi, že sa nám podarilo vyrovnať. V predĺžení sme ale dostali gól, aké by sme dostávať nemali.“