2 : 3
(1:1, 1:0, 0:2)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 16. Kalousek (Haluška), 38. Ventelä (Drábek, Kuru) - 18. Rogoň (Lamper), 53. Slovák (Southorn, Chovan), 54. Rogoň.

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Výleta, Novák - Gegáň, Valo (všetko SVK) - Ország (videorozhodca)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) - Ventelä, Mesikämmen, Diakov, Mezovský, Novajovský, Hudec, Kapičák, Braun - Karsums, Kuru, Drábek - Handlovský, Vähätalo, Kriška - Uhrík, Walega, Michalík - Haluška, Šmída, Kalousek

HC Košice: Košarišťan (Riečický) - Southorn, Olsson, Novota, Ferenc, Deyl, Šedivý, Bartoš A. - Leskinen, Campbell, Bartánus - Chovan, Slovák, Watling - Rogoň, Linet, Lamper - Jokeľ, Havrila, Milý

V úvode stretnutia sa ako aktívnejší ukazovali Košičania. Postupne sa k strelám dostali Šedivý, Havrila aj Jokeľ.  V 6. minúte zahodil obrovskú šancu Kalousek. Domáci mohli po jeho strele spred prázdnej brány viesť. Hra sa prelievala zo strany na stranu. V oboch útočných pásmach visel gól na vlásku. Situácia sa zlomila v 16. minúte, keď domácich poslal do vedenia Kalousek. Z ľavého kruhu puk zavesil do vzdialeného horného rohu Košarišťanovej brány. Už o dve minúty prišlo vyrovnanie z hokejky Patrika Rogoňa. Ten puk poslal tiež do vinkla po prihrávke od zadného mantinelu. O niekoľko sekúnd mohol z rovnakej akcie skórovať aj krídelník Bartánus.

Aj v prvej polovici druhého dejstva sme videli aktívnu útočnú hru na oboch stranách. Dlhé tlaky mužstiev však neústili do mnohých streleckých pokusov. Od 30. minúty sa Liptáci horko-ťažko bránili. V ojedinelých šanciach domácich hokejistov sa ocitali Kuru či Mezovský, no košický gólman spoľahlivo zasahoval. Zápas dostal novú príchuť v 38. minúte, keď Liptáci zachytili rozohrávku súpera a puk skončil až na hokejke Venteläu. Ten si ho potiahol pred Košarišťanom a opäť zabezpečil vedenie domácim.

Motivovaní hráči z Mikuláša mohli opäť udrieť na začiatku tretej tretiny. Karsumsovu strelu aj dorážku však Košarišťan pokryl. Pohrozili aj Košičania. V 45. minúte chýbali len centimetre na to, aby Chovan dostal puk do siete a vyrovnal. Oceliari si zahrali dokonca presilovú hru piatich proti trom. Bartánus mal po strele už aj ruky nad hlavou, pretože Valent puk priľahol a spadol až za bránkovú čiaru. Hlavný rozhodca ale rozpažil. Napokon vyrovnanie prišlo počas presilovej hry. Od modrej príklepom pálil Slovák a uspel. Onedlho nastal obrovský zvrat - Rogoňova strela  Valentovi vypadla a puk chytil až za bránkovou čiarou. V závere sa oceliari ešte museli brániť vo štvorici. Ventelä nahrával Karsumsovi pred bránou, ale ten minul. Tlak Liptákov sa stupňoval, ale gól neprichádzal a neprišiel ani pri hre bez brankára. Košice Liptákom tri body ukradli v poslednej tretine.