1 : 4
(0:2, 1:2, 0:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly a asistencie: 25. Suja (Buc) – 18. Bartánus (Slovák, Parshin), 20. Bartánus (Slovák), 36. Chovan (Ihnačák), 40. Šedivý (Pereskokov).

Vylúčení: 4:3 na dve min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Moller, Orolin – Ordzovenský, Jurčiak (všetko SVK), Ország (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vojvoda) – Ross, Doherty, Suja, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik – Kukuča, Cameranesi, Mráz – Faith, Erkinjuntti, Žitný – Keränen, Galamboš, Galbavý – Mašlonka, Buc, Przygodzki

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Cibák, Šedivý, Novota, Štec – Bartánus, Slovák, Parshin – Mrázik, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Linet, Jokeľ

Šiesty vzájomný zápas východniarskych rivalov odštartoval vyrovnane ako tomu bolo vo všetkých predchádzajúcich prípadoch. Už v 2. minúte si vypracoval príležitosť na ohrozenie Williamsa náš forward Pavel Klhůfek, no jeho puk skončil iba na vyrážačke. Neskôr mohol po chybe Novotu trestať Galbavý, no nepodarilo sa. Postupne si Michalovčania vybojovali množstvo marginálnych šancí, no Riečický sa po návrate do postu košickej jednotky nenechal zlomiť. Prvú presilovku mohol využiť v 15. minúte Cameranesi, no michalovský útočník zasiahol len brvno košickej brány. Následne obliehali domácich pred bránkou Oceliari, z čoho neskôr vzišiel otvárací gól stretnutia. Na začiatku 18. minúty skóroval Marek Bartánus, pre ktorého to bol už 10. gól v sezóne. Dosiahol ho po dorážke strely Mareka Slováka, keď sa objavil pred bránkoviskom nechránený dvojicou michalovských bekov. Michalovčania hrali bez odpovede a to sa im rýchlo vypomstilo. Zbytočne inkasovali aj druhýkrát z hokejky Mareka Bartánusa. Statická obrana domácich vytvorila priestor pre košického centra, ktorý z ľavého kruhu strieľal zápästím do horného rohu. Zabezpečil Košiciam pohodlné vedenie pred druhým dejstvom.

Do prostrednej časti hry vstúpili domáci dynamickejšie. Po 3 minútach mohol ísť do individuálneho úniku Galamboš, no pokazil prihrávku na Galbavého. Druhý menovaný strieľal o niekoľko sekúnd do odkrytej časti bránky, no Riečický podržal Košice. V 25. minúte košickí hokejisti zaváhali v obrane a chaos pred bránkoviskom zužitkoval Jakub Suja – 1:2. O gól sa postarala dobrá spolupráca Líšiek aj zhoršený výhľad košického gólmana. Zbytočnému ohrozeniu sa vystavili Oceliari faulom Snuggeruda. Michalovce útočili dôrazne, no košická oslabovková štvorka odolala. Slabá efektivita zakončovania domácich hokejistov sa im mohla vypomstiť v 32. minúte, keď pred prázdnou stranou bránky minul puk Allan McPherson. Na košickej strane sa hromadili chybičky najmä v rámci načasovania striedaní, no našťastie na toto nedoplácali. Na konci druhej tretiny Michalovčania znervózneli. Cameranesi si nedovolene počínal v súboji proti Bartánusovi tesne po tom, ako mu znemožnil dosiahnutie hetriku po strele do bočnej siete. Na konci 36. minúty sa napokon Košičanom podarilo využiť presilovú hru. Samostatne si počínal náš kapitán Michal Chovan, ktorý prenikol cez troch hráčov a úspešne zakončoval skrz úzku štrbinu medzi ramenom Williamsa a žŕdkou. Až tento presný zásah opäť naštartoval michalovské Líšky. Napriek tomu dokázali hostia skórovať ešte gól do šatne. Na svoje konto si ho pripísal zadák Eduard Šedivý, ktorý sa rozhodol neprihrávať a potiahnuť puk až do momentu, keď sa odkryl priestor vo Williamsovej svätyni.

Tretiu tretinu započala šarvátka Dohertyho, ktorý sa snažil vyzvať Snuggeruda. Rozvaha hostí za priaznivého stavu 4:1 v ich prospech si nevyžadovala ďalšie tresty. 42. minúta priniesla šancu Erkinjunttiho, ktorý po rýchlej kombinácii napokon nestihol mieriť presne. Líšky sa snažili všemožne prekonať Riečického. Pálili z každej možnej pozície. Naproti tomu Oceliari dostali šancu na zvýšenie vďaka faulu Galbavého. K ohrozeniu Williamsa sa dostal iba Pereskokov. V presilovke Košičania dokonca takmer inkasovali, no v defenzíve napokon zasahovala najnovšia posila Brian Ihnačák. Súvislá hra a držanie puku Košiciam nahrávali k trom bodom. Nahral k tomu aj Doherty, ktorý opäť neudržal nervy na uzde a dopustil sa menšieho faulu. DO konca zápasu ostávalo ešte vyše 10 minút, no Michalovčania skladali zbrane a siahli po provokáciách. Presilovku mohol využiť Mrázik, ale priestor bránky spoľahlivo vyplnil domáci brankár Williams. O emócie sa museli kvôli trestu a zákazu návštev divákov postarať hráči. Hralo sa veľmi fyzicky a neobišli nás ani slovné výmeny názorov. Košickí Oceliari sa v posledných minútach stretnutia už nemali kam náhliť. Bolo zjavné, že michalovskú sériu 6 domácich víťazstiev pretrhnú. Na konci duelu sa ešte raz púšťal Doherty do Cibáka po tom, čo sa osekávali vzájomne. Rozhodcovia ich oboch vylúčili a nikto tak nezískal výhodu. V poslednej minúte sa ešte snažil pretlačiť puk za chrbát košického brankára Faith. Košice nepovolili a porazili Michalovce 4:1. V tabuľke si udržali 6. miesto za Popradom s identickým počtom bodov.