HC Košice
(0:0, 0:1, 1:2)
HK Nitra

HK Nitra - HC Košice 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 55. Švarný - 23. Jääskeläinen (Southorn), 43. Southorn (Jääskeläinen, Chovan), 59. Slovák (Bartánus).

Rozhodovali: Výleta, Smrek - Kacej, Ordzovenský

Vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

HK Nitra: O´Connor – Bodák, Švarný, Donaghey, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Erkamps – Krivošík, Buncis, Volko – Elmer, Duke, Sýkora – Guman, Baláž, Tvrdoň – Drábek, Solenský, Knies – Molnár

HC Košice: Janus – Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Slovák, Parshin – Lamper, Linet, Jokeľ – Tybor, Havrila, Vaculik

Napriek podpore domácich tribún sa zápas nezačínal vyvíjať podľa predstáv Nitranov. Košičania viackrát v útoku preverili pozornosť O’Connora. V priebehu 8. minúty sme videli dve obrovské šance Nitranov, z ktorých sa nepresadili ani Volko, ani Duke. O niekoľko sekúnd mohol za oceliarov otvoriť skóre Romančík, ale ani jeho príležitosť nerozvlnila sieť. V 10. minúte čelil Janus osamotenému Drábekovi, ktorý mieril medzi betóny, no brankár to pokryl. Za rozbehnutých corgoňov mohol z náhlej situácie skórovať Elmer z otočky, no nepodarilo sa. V 15. minúte za hostí nastrelil konštrukciu Southorn. Košičania mohli využiť presilovku pred prvou sirénou, ale ani dorážka Bartánusa sa nezaslúžila o otvorenie skóre.

Druhé dejstvo otvorili lepšie hostia. Z nádherného gólu do vinkla sa tešil Jääskeläinen. Potom sa na oboch stranách ocitli útočníci v šanci medzi kruhmi. Za Košice to bol Tybor, za domácich Baláž. Celú tretinu sa hral útočný, aktívny a rýchly hokej. Vyrovnané štatistiky mužstiev mohlo narušiť vylúčenie na strane Košíc. Skvelému Janusovi sa dnes darilo a odrážal všetky strely. Naopak frustrovaní Nitrania sa ku koncu tretiny museli brániť v oslabení.

Aj tretia tretina sa začala úspešne pre oceliarov. V kombinácii ChovanJääskeläinenSouthorn posledný menovaný príklepom vymietol pavučinu v druhom rohu bránky. Napriek nespočetným šanciam Nitranov si Janus s prehľadom držal čisté konto. To prelomil až Švarný v 55. minúte. Využil tak zaváhanie košického hráča a predsa až na tretíkrát prekonal Janusa. Nitrania v závere zápasu nezvládli situáciu a vabank v podobe hry v šestici sa nevyplatil. Gólu sa dočkal Slovák. Nitrania prehrali desiaty zápas v rade, kým Košičania si pred repre pauzou opäť polepšili.

Dan Ceman: „Veľmi tesné a vyrovnané stretnutie. Ťažšie sme sa presadzovali, bol to veľmi takticky vedený zápas. Hlavne v prvej tretine sme prehrávali súboje o puk nebolo to ideálne. Bolo nám jasné, že budeme musieť pridať, ak chceme uspieť. Podarilo sa nám dvakrát presadiť v ofenzívnej zóne, ale celý zápas bol súper v hre o body. Nakoniec sme ich všetky získali my a sme za to radi.“ /hokejportal.sk/Ä

Foto: SITA a FB HK Nitra