3 : 5
(1:1, 0:2, 2:2)
HC Dynamo Pardubice

HC Dynamo Pardubice  – HC Košice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly a asistencie: 20. Látal (Poulíček), 57. Mandát, 59. Tybor (Kousal) – 20. Vrábeľ (Růžička), 27. Haščák (Repe), 37. Haščák (Majdan, Repe), 58. Majdan (Haščák), 60. Chovan (Haščák)

Vylúčení: 5:6 na dve min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Barek, Ondráček, 3826 divákov

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Kacetl) – Holland, Ivan, Nedbal, Kolář, Bučko, Mikuš – Tybor, Kousal, Rolinek (C) – Mandát, Locke, Lorraine – Látal, Poulíček, Kusý – Machač, Pochobradský, Kratochvíl

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) - Koch (A), Slovák, Repe, Michalčin, Čížek (A), Růžička, Cibák - Haščák, Chovan, Majdan, Bezúch, Skokan (C), Belluš, Suja, Bortňák, Rapáč, Jokeľ, Vrábeľ, Klhůfek - Milý, Kövér, Faith, Boldižár, Maňák

Finálové stretnutie ponúkalo už vo svojom úvode svižný a divácky atraktívny hokej, keď sa síce dostali Pardubice k puku ako prvé, no po ich strate mohol vypáliť Belluš. Košický útočník tak preveril Štěpánkovu pozornosť, stav sa však nemenil. Na druhej strane musel čepeľou hrať Košarišťan, ktorý výborne vypichol puk Machačovi. Ani Bortňákova schovaná strela si cestu do pardubickej siete nenašla. Až druhá polovica prvej tretiny tak bola bohatá na gólové šance. Všetko odštartoval Klhůfek, ktorý v samostatnom úniku neuspel. V štrnástej minúte sa do rovnakej šance dostal aj domáci Látal, no ani jeho tvrdé zakončenie si cestu do siete nenašlo. Stav sa tak po prvýkrát menil na začiatku dvadsiatej minúty. Puk nahadzoval na Štěpánkovu bránku Růžička, no a po výbornom teči sa z gólu tešil Vrábeľ. Už o desať sekúnd bolo ale vyrovnané, na 1:1 upravoval domáci Látal. Po 20 minútach hry bol tak stav nerozhodný.

Prostredná časť riadnej hracej doby bola preto ideálnou príležitosťou na to dostať sa do vedenia a priblížiť sa tak zisku trofeje pre víťaza. Lepšie sa jej chopili Oceliari, aj keď tí museli bezprostredne po prestávke krotiť puk z hokejky Mandáta. Následne však prebrali Košice iniciatívu, čo vyústilo do ich druhého presného zásahu v zápase. Puk si stiahol do oblúka Haščák, ktorý ešte počkal na pohyb obrancu a milimetrovou strelou pod hornú žrď nedal Štěpánkovi absolútne žiadnu šancu na úspešný zákrok. Celok z východného Slovenska tak viedol po druhýkrát v zápase. Pardubice sa snažili reagovať, bekhendom to skúšal napríklad Poulíček. Košická defenzíva si však dávala na podobné situácie pozor a puky dobre blokovala. Vyrovnanie mohlo prísť v 32. minúte, keď kombinoval v prečíslení Locke s Lorrainom. Druhý menovaný však nezachytil puk pred odkrytou časťou bránky, a tak ostala táto šanca nepremenená. Pardubice to mohlo mrzieť o to viac, že v 37. minúte znova inkasovali. Majdan prestrčil puk šikovne na Haščáka, ktorý po druhýkrát prepálil bezmocného Štěpánka. Po dvoch tretinách Košicie viedli pomerom 3:1 a boli na najlepšej ceste za celkovým víťazstvom.

Zaspať však nemohli ani úvod záverečnej tretiny. To si uvedomoval aj Košarišťan, ktorý pozorne sledoval pohyb Rolínka, až napokon jeho zakončenie z pomerne veľkého uhla bezpečne pokryl. V 42. minúte sa zasa do šance natlačil po pravom krísle Kusý, no ani toto nebola situácia, v ktorej by mal košický gólman zaváhať. Obrovskú šancu a rozhodnutie mal na svojej hokejke na konci 52. minúty Bezúch. Ten riešil prečíslenie dvoch proti jednému zakončením k vzdialenejšej žrdi, ktorú letiaci puk len tesne minul. Na začiatku 56. minúty sa za podrazenie na trestnú lavicu pobral Jokeľ, no domáci nedokátali využiť ani toto košické vylúženie. To síce ešte Pardubice nepotrestali, no bezprostredne po ňom prišiel kontaktný gól Mandáta. To ale bolo zo strany Pardubíc pre túto chvíľu všetko. Navyše, na 4:2 z košického pohľadu upravoval gólom do prázdnej bránky Majdan. Stále však nebol koniec, jednu minútu a tri sekundy pred koncom upravoval na 4:3 Tybor. No a keďže ešte prišiel v záverečnej minúte gól Chovana, Oceliari z východného Slovenska po výsledku 5:3 v ich prospech dokráčali až ku zisku zlatého pohára.

Košice majú zároveň najlepšieho útočníka turnaja, ocenený bol Marcel Haščák.