4 : 7
(1:4, 2:2, 1:1)
HC GROTTO Prešov

HC GROTTO Prešov – HC Košice 4:7 (1:4, 2:2, 1:1)

Góly a asistencie: 9. Čacho (Turan, Glazkov), 28. Žilka (Welychka, Glazkov), 40. Welychka (Nauš A.), 54. Liaľka (Ťavoda, Zagrapan) – 4. Klhůfek (Snuggerud, Chovan), 5. Lapšanský (Linet, Cibák), 5. Parshin (Slovák, Pereskokov), 9. Chovan (Snuggerud, McPherson), 34. Rogoň (Bartánus), 39. McPherson (Chovan), 52. Pereskokov (Parshin).

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Konc D. st., Fridrich – Jurčiak, Frimmel (všetko SVK), Lauff (videorozhodca)

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Ťavoda, Růžička, Fekiač, Glazkov, Turan, Bakala – Nauš T., Zagrapan, Klíma – Michnáč, Šimun, Žilka – Nauš A., Čacho, Welychka – Liaľka, Vas, Sýkora

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec – Klhůfek, Chovan, McPherson – Pereskokov, Slovák, Parshin – Bartánus, Mrázik, Rogoň – Lapšanský, Linet, Jokeľ

Posledné regionálne kolo odohrali Košičania proti rivalom z Prešova. Aj tentokrát sa zápas niesol v atmosfére ofenzívneho derby. Po úvodných šanciach Michnáča za Prešov a na opačnej strane Pereskokova sme videli aj prvé vylúčenie. Previnili sa Prešovčania a to hrou v šestici. Presilovú hru Košíc zavŕšil gól Pavla Klhůfka. Bol to jeho už 17. presný zásah sezóny. Košičania dokonalo rozložili obranu súpera a na gól z pravého kruhu mu asistovali SnuggerudChovan. Zakrátko na to chybovali domáci v ofenzíve a prepustený puk prebral Jakub Linet. Ten prihral medzi kruhy Lapšanskému a on pred Bespalovom neváhal – 0:2. Pre Lapšanského to bol prvý zápas od 12. decembra. Neprešla ani minúta a domáci spravili takmer identickú chybu. Túto trestal gólom Denis Parshin – 0:3. Motivácia Oceliarov stúpala a vyeskalovala až do štvrtého gólu. Presadil sa po dorážke strely McPhersona kapitán Michal Chovan. Tento gól však už inkasoval Petrík, pretože Bespalov bol po 5 minútach a 3 góloch stiahnutý z ľadu. Ešte v 9. minúte dokázali Prešovčania odpovedať. Taktiež po dorážke skóroval Čacho – 1:4. Derby sa samozrejme nevyhýba roztržkám. O tie nebola núdza ani v polovici prvej časti hry. Tresty si odpykali Patrik RogoňDavid Růžička. Hra sa potom mierne upokojila na pár minút. V 12. minúte váhal v individuálnej akcii Marek Bartánus. Ustarostená defenzíva Koňarov ich nútila siahať po brzdách v podobe faulov. To dávalo príležitosť hosťom na ďalšie útoky. V prvej tretine sme však ani napriek presilovke Oceliarov ďalší puk v sieti nevideli.

Napriek potrebe domácich urobiť niečo so zápasom sme videli na začiatku druhej tretiny obrovskú šancu Oceliarov. Puk, ktorý možno preťal bránkovú čiaru tak urobil až po odpískaní. Dobre sa prezentoval najmä legionár z domácich radov Růžička. Aj Prešov v útoku zabral a nejeden puk skákal nekontrolovane pred Dominikom Riečickým. Obom mužstvám sa striedalo ťažko – hralo sa bez frekventovaných prerušení. Viackrát sme videli aj 3 súvislé minúty zápasu bez hvizdu arbitrov. Pri jednom z obranných zákrokov sa previnil seknutím Radek Deyl, čo stálo Košice napokon gól. Autorom sa stal Jakub Žilka. Ihneď na to sa museli mať Košičania opäť na pozore, no Tomášovu Naušovu strelu pokryl spoľahlivý Riečický, ktorý dnes dostal po dlhej dobe a zranení prednosť pred Košarišťanom. Prešov trávil veľa času na puku, z čoho pramenili spomínané šance. V polovici tretiny sa hra začala vyvažovať. Bojovnosť zdvojeného Mareka Bartánusa si vybrala daň pri odrazenom puku, ktorý sa dostal priamo pred Patrika Rogoňa. Nekrytý útočník Oceliarov zavesil puk šikovne pod hornú žŕdku Petríkovej brány – 2:5. Ani tento gól nevzal Prešovčanom nádej na body. Tréner Bokroš ich neustále hnal vpred. Fyzická hra pri mantineloch sťažovala hráčom možnosti prihrávať puky na otvorený ľad. Do takejto akcie sa prebojovali ChovanMcPhersonom. V útoku 2 proti 2 prvý menovaný prihral puk cez obrancov až na Allana McPhersona, ktorý pridal svoj 9. gól v sezóne – 2:6. Koniec tretiny priniesol obrovskú snahu v ofenzíve na oboch stranách klziska. 18 sekúnd pred odchodom do šatní ešte dokázal znížiť stav stretnutia Brett Welychka. Šikovne zamiešal pukom pred prvou obranou Košíc a pretlačil puk pomedzi betóny gólmana Oceliarov. Po 40 minútach naši hokejisti viedli na Šariši 6:3.

Aj poslednú dvadsaťminútovku zahájili úspešnejšie domáci hokejisti. Neúnavne pracovali v každom útoku, no skveý Riečický zaháňal chuť Koňarov na potrebné góly. O mnoho akcií sa zaslúžil najmä pracovitý Sýkora. Košičania si šetrili sily – stavili na kvalitné bránenie. Dlho hra pripomínala presilovku prešovských reprezentantov. Červené peklo, ktoré rozpútali domáci hokejisti pred našim gólmanom neutíchalo ani 10 minút pre záverečnou sirénou. Záblesky mien Prešovčanov ako Zagrapan, Sýkora, Welychka a iné ostávali dlho v pamätiach divákov. Košičania tímovo bránili a privádzali tak zverencov Bokroša do beznádeje. Až v závere zápasu sa ukazovalo, aký veľký vplyv mali úvodné góly Oceliarov na celý vývoj stretnutia. V 51. minúte dostali hostia chuť na streľbu, ktorá absentovala už v prostrednom dejstve. Ani McPherson, ani iný legionár Pereskokov neohrozili Petríka vážne. Na konci 52. minúty vymyslel geniálnu prihrávku za bránkou domácich Denis Parshin, ktorú zavŕšil presnou strelou do prešovskej siete jeho krajan Vadim Pereskokov. Dovolenku obrancov zužitkoval tečom Liaľka – 4:7. Presvedčivý výkon Košičanov dával fanúšikom istotu víťazstva už 5 minút pred koncom. Hokejový rozdiel 3 gólov v tomto prípade predstavoval neprekonateľný míľnik pre domácich. Hra strácala svoje momentum. Zvýšiť mohol ešte Lapšanský, no nezasiahol letiacu prihrávku od Jokeľa. Aj Prešovčania sa snažili ešte zdramatizovať duel, no márne. Marginálne príležitosti na oboch stranách skončili prinajlepšom na brankároch. Pred záverom zápasu sme boli ešte svedkami piatich súvislých minút hry. Ani Prešovčania už nepovažovali za dôležité zdržiavať stratený zápas. Zverenci fínskeho trénera Kalleho Kaskinena suverénne zvíťazili a z 5 regionálnych kôl si odniesli 11 bodov.