3 : 4
(1:0, 1:2, 1:2)
HK DUKLA Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Góly a asistencie: 16. Berisha (Tybor, Mahbod), 36. Valach (Honzek), 60. Tybor (Berisha, Valach) – 32. Pereskokov (Mrázik, Parshin), 38. Saucerman (Parshin, Slovák), 52. Saucerman (Mrázik, Slovák), 52. Chovan (Klhůfek, McPherson).

Vylúčení: 6:6 na dve min., presilovky 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Snášel ml. – Orolin, Stanzel (všetko SVK), Mihálik (videorozhodca)

HK Dukla Trenčín: Valent (Bowns) – Kudla, Lemcke, Crinon, Švec E., Nemčík, Starosta, Krajčovič, Martiška – Tybor, Mahbod, Berisha – Honzek, Valach, Hudec – Bezúch, Paukovček, Minárik – Rehuš, Švec J., Krajč

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Cibák, Deyl, Novota, Jacko – Klhůfek, Chovan, McPherson – Pereskokov, Slovák, Parshin – Bartánus, Mrázik, Rogoň – Lapšanský, Linet, Milý

Pre Trenčanov bolo toto stretnutie po nedávnej covidovej prestávke mimoriadne dôležité. Zvlášť preto, lebo tabuľka sa opäť začala vyrovnávať a do konca základnej časti ostáva menej než 2 mesiace. Aj keď košickí hokejisti hrali skvelý hokej od začiatku, v prvej tutovke sa objavili domáci. V 5. minúte si úplne neporozumeli pred bránkou hráči prvej päťky. Útočnú snahu hostí mohol premeniť na gól už v 7. minúte Patrik Rogoň, no nepozornosť trenčianskej defenzívy uhasil gólman Valent. Košice pokračovali v útočnom štýle hry, no podstatný prvý gól padol napokon do siete brankára oceliarov. Avizované vylúčenie a prečíslenie pred bránkou využil Berisha – 1:0. Pre domácich bol až nebezpečne aktívny Cibák, no ani jeho strela s laserovou víziou nezaručila Košiciam remízu pred prvým odchodom do šatne.

Drobné defenzívne zaváhania Košiciam trochu uberali na kráse obrazu ich hry. Postupne sa však v druhom dejstve dostávali do predpísanej hry. V 25. minúte mohol vyrovnať Marek Bartánus, no zodpovednosť, ktorú na seba zobral bola nad jeho sily. Košické útoky akoby neživili ovocie, ktoré malo z nich vzísť. A to prišlo v 32. minúte. Presilovkové formácie splnili účel a stávajú sa čoraz nebezpečnejšími. Odvážne kombinácie napriek vysokému napádaniu Trenčanov zakončil gólom Vadim Pereskokov. Objavil sa pred Valentom sám a dokonalo načasoval strelu pomedzi betóny – 1:1. Komplikácie nastali už o niekoľko minút, pretože Trenčín sa opäť dostal do vedenia. Honzekovu strelu dorážal Valach a náš gólman na strelu nestačil. Na štadióne Pavla Demitru sa podarilo našim vyrovnať v 38. minúte, ktorá patrí pocte hokejovej legende. V pravom kruhu si počkal na puk Colton Saucerman, ktorý nekompromisne prestrelil brankára. V závere tretiny mohli tentokrát skórovať domáci, no neuveriteľný výkon Košarišťana nás podržal. Zlikvidoval 4 gólové pokusy útočníkov v červenom, pričom napätie by sa pri každej jednej strele dalo krájať. Do šatní odišli tímy s veľkými predsavzatiami.

Šance sa aj v záverečnej časti zápasu objavovali na oboch stranách. Ofenzívy pracovali na plný výkon. Domáci nechceli sklamať a naopak Košičania zacítili príležitosť na plný bodový zisk. V 52. minúte sa opäť presadil Colton Saucerman, ktorý takmer identickým spôsobom strieľal z pravého kruhu bez dlhého premýšľania. Silno napnutá sieť trenčianskej svätyne znamenala, že Košice sa prvýkrát v stretnutí ujali vedenia. O niekoľko desiatok sekúnd využili Košice ďalšie zaváhanie v defenzíve domácich. Organizovaný útok, strela Pavla Klhůfka a dorážka Michala Chovana rezultovala v dvojgólovom vedení. Oceliari si nenechali zobrať chuť a tlačili sa do bránky, čo to dalo. Naopak Trenčín mlel z posledného. Ich posledný úspech prišiel pri hre bez brankára. Presadil sa Tybor, no zápas už Košičania ukontrolovali a odniesli si zo západu 3 body.