1 : 4
(1:3, 0:0, 0:1)
HKM Zvolen

HC Košice — HKM Zvolen 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 12. Klhůfek (Pereskokov, McPherson) – 5. Krieger (Kubka, Pierog), 6. Saracino (Meliško, Roy), 11. Roy (Saracino, Stupka), 59. Zuzin (Jedlička)

Vylúčení: 1:3 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich — Šoltés, Gegáň (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Saucerman, Snuggerud, Tansey, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec — Pereskokov, McPherson, Klhůfek — Rogoň, Chovan, Paršin — Lapšanský, Slovák, Mrázik — Mlý, Havrila, Jokeľ

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Barcík, Chlepčok — Jedlička, Viedenský, Zuzin — Pierog, Krieger, Leskinen — Saracino, Mikúš, Stupka — Török, Marcinek, Csányi

Zápas medzi Košicami a Zvolenom sa niesol vo veľmi aktívnom duchu už od svojich úvodných sekúnd. Ešte počas prvej minúty si dokázali veľkú šancu vypracovať domáci, keď sa pred bránkou ocitol McPherson spolu s Pereskokovom. Ani jeden z legionárov ale puk za Rahma neupratal. Napriek tomu padol otvárací gól pomerne rýchlo. Udialo sa tak v piatej minúte, keď Zvolenčania zvládli buly v útočnom pásme a po rýchlej strele prekonal Košarišťana Krieger. Hostia skórovali aj o jednu minútu a päť sekúnd neskôr. Po tom, čo nevyužili prečíslenie troch proti dvom, sa usadili v pásme a na gól to stačilo Saracinovi. V polovici ôsmej minúty sa oceliari snažili nepriaznivý stav znížiť počas svojej presilovej hry. Neujali sa však strely Snuggeruda, McPhersona ani Slováka. V 11. minúte tak prišiel trest v podobe tretieho zvolenského presného zásahu. Strelou pod ruku Košarišťana ho zabezpečil Roy. Oceliari reagovali ešte pred prestávkou, na konci 12. minúty zúročil ideálnu prihrávku Pereskokova Klhůfek. Po úvodnej tretine platil priebežný stav 1:3.

Domáci hokejisti si boli dobre vedomí svojej nevýhody a do druhej časti sa rozhodli vstúpiť aktívne. Po takmer štyroch minútach bez prerušenia sa na strelu odvážil Mrázik, ten však trafil do hlavy Lapšanského. Vážnejšie zranenie však z toho našťastie nebolo. V ďalších minútach sa pokračovalo v obojstranne aktívnom a kombinačnom hokeji, hoci bez vyložených šancí. Taká prišla opäť až v 34. minúte. Csányi vtedy dostával puk počas zvolenského prečíslenia od Töröka, strelou švihom však našiel len Košarišťana. V tej istej minúte mohli skórovať aj Košice. Slovák našiel pred odkrytou bránkou Lapšanského, ktorý ale trafil len spojnicu Rahmovej bránky. A keď sa v 36. minúte nepresadil ani americký obranca Snuggerud, bolo viac-menej jasné, že sa stav zápasu v druhej tretine meniť nebude. Zvolen stále viedol o dva góly.

Ak ešte chceli oceliari bojovať o bodový zápis, mali pred sebou jednoznačný cieľ — minimálne dvakrát prekonať Švéda Rahma a ani raz neinkasovať. Proti bol ale odhodlaný celok rytierov zo stredného Slovenska. Ten sa snažil súpera púšťať do minima šancí a, naopak, sám chcel zápas definitívne zlomiť vo svoj prospech. Jedna z košických príležitostí prišla v úvode 42. minúty. Košický kapitán Chovan ešte hľadal lepšie postaveného Rogoňa, dieru vo zvolenskej obrane tak nevyužil. Oceliari sa nepresadili ani v polovici 52. minúty po chybe Rahma. Ten napokon Šedivého ranu vyriešil sám. Na konečných 1:4 upravil gólom do prázdnej brány v predposlednej minúte Zuzin.