2 : 4
(1:1, 1:0, 0:3)
HK Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves — HC Košice 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly a asistencie: 9. Matej (Rapáč, Hvila), 23. Piačka (Novák) — 15. Klhůfek (Frič, Slovák), 43. Chovan (Pavlin), 50. Milý (Klhůfek, Deyl), 59. Jokeľ (Chovan, Milý)

Vylúčení: 6:8 na dve min., presilovky: 2:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel — Šoltés, Stanzel (všetci SVK)

HK Spišská Nová Ves: Surák (Šimo) – Semaňák, Hančák, Mat. Chovan, Fabian, Petrek, Korenko, Alvo, Tomala – Hvila, Vartovník, Novák – Rapáč, Tyczynski, Matej – Piačka, Tábi, Olejník – Novák, Koky, Saluga

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Baránek, Pavlin, Růžička, Mudrák, Deyl, Slovák, Novota – Mich. Chovan, Pospíšil, Klhůfek – Džugan, Réway, Jenyš – Krasničan, Frič, Belluš – Jokeľ, Havrila, Milý — Nagy

Úvod zápasu medzi Spišskou Novou Vsou a Košicami sa niesol v opatrnom duchu, ani jeden z tímov nechcel v jeho úvode chybovať. Aj preto čakali diváci na prvú strelu vyše minúty, hoci pokus Nováka Riečického medzi tromi žrďami zaskočiť nemohol. Domáci mali následne k dispozícii presilovú hru o jedného muža, ktorú takmer zavŕšili gólovou bodkou. Po zakončení Adama sa dostal k voľnému puku Rapáč, do siete ho ale napokon nepretlačil. Za hostí to skúšali dobre Pavlin aj Baránek, tvrdé zakončenia si však Surák postrážil. Skóre sa tak prvýkrát menilo v deviatej minúte. Košičania mali na ľade o muža menej, čo využil Rapáč na prihrávku Matejovi do predbránkového priestoru. Odtiaľ sa už útočník druhej domácej formácie pomýliť nemohol a svoj tím poslal do vedenia. Spišiaci sa z neho tešili do 15. minúty. Práve vtedy totiž Surák vyrazil zakončenie od modrej pred seba, pričom v tomto priestore stál pripravený Klhůfek, ktorý pohodlne vyrovnal na 1:1. Podobná situácia prišla aj o minútu neskôr, tentokrát strieľal od modrej Pavlin a o dorážku sa pokúšal Milý. Bolo to však bez gólovej bodky. A keď neuspel svojou delovkou v 20. minúte ani Pospíšil, do šatní sa odišlo za remízového stavu.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby si Košičania nedali pozor na pravidlá, čo ich stálo možnosť hrať so všetkými hráčmi. Naopak, domáci si zahrali presilovú hru o dvoch i jedného muža, no a napokon ju aj pretavili vo vytúžený gól. Padol v polovici 23. minúty, keď Riečický vyrazil Novákov pokus priamo na čepeľ dorážajúceho Piačku. Spišská Nová Ves viedla po druhýkrát v zápase. S takýmto stavom sa Košice zmieriť nechceli, viackrát to demonštroval tvrdou strelou Pavlin, recept na Suráka však nájsť nevedel. Nepodarilo sa to ani Deylovi, ktorý si počas avizovaného trestu pre domáceho hráča vylepšil palebnú pozíciu a poslal tvrdý projektil. Napokon však priestor bránky tesne minul. Pred prestávkou to ešte skúšal za hostí Réway, ani jemu sa však gólový pozdrav Surákovi poslať nepodarilo. Po jedinom presnom zásahu z hokejky Piačku sa tak stav zmenil v prospech domácich, ktorí po 40 minútach hry nad Košicami viedli 2:1.

Začiatok tretej časti priniesol zlepšený pohyb košických korčuliarov, ktorí svojím aktívnym napádaním znepríjemňovali Spišiakom pobyt na ľadovej ploche. Pramenilo z toho aj viacero dobrých šancí. V 42. minúte mohol skórovať Belluš, keď si pred bránkou vypracoval dobrú pozíciu na dorážku, Surák však svoj tím zachránil a puk zachytil vo výstroji. Nepodarilo sa mu to ale o minútu neskôr, keď si košický kapitán Chovan posunul puk do pravého kruhu, urobil si v ňom priestor na zakončenie a strelou švihom nedal Surákovi šancu na úspešný zákrok. Košičania ožili s vyrovnávajúcim gólom ešte viac a postupne začali prehlbovať vrásky na čele domácich. Tí museli čeliť šanciam Milého, Slováka aj Belluša, so šťatím však tlaku súpera odolali. Neplatilo to po zakončení Milého z 50. minúty. Košičania sa tak dostali po prvýkrát do vedenia v ideálny čas. Postrážiť si ho pritom dokázali až do absolútneho záveru. A čo viac, minútu a pol pred koncom si ho poistili gólom na 4:2 z ich pohľadu — presadil sa Jokeľ. Košice si vďaka tomu zo Spišskej Novej Vsi odniesli ďalšie tri body do pohárovej tabuľky.