3 : 1
(0:0, 2:0, 1:1)
MsHK Žilina

HC Košice - MsHK Žilina 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 34. Suja (Koch, Spilar), 39. Koch (Spilar, Galamboš), 53. Galamboš (Spilar) - 48. Jenčík (Ručkay, Matejka)

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin (SVK), Rencz (HUN) - Gajan (SVK), Muzsik (HUN), 3039 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy (C) – Netík, Suja, Kafka – Siplar (A), Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Petráš - Žitný

MsHK Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Kučný, Turian, Dubeň, Bagin, Pastor, Matejka, Dlugoš – Barta, Podešva, Balej (C) – Jenčík, Surovka, Ru. Huna (A) – Húževka (A), J. Ručkay, Síkela – Milý, Rehák, Hrazdíra

Pred zápasom nás čakala každomesačná tradícia, počas ktorej odovzdali prezident HC Košice, pán Július Lang a člen Správnej rady HC Košice, pán Miroslav Maďar, pamätné plakety za najlepšieho hráča mesiaca október našim mládežníkom. Najlepším kadetom mesiaca sa stal Marek Tvrdoň, najlepším dorastencom Jakub Balogáč. Cenu za najlepšieho juniora v mesiaci október si prebral Jakub Cibák. Dekorovaným srdečne blahoželáme!

Úvodné minúty zápasu patrili domácim Košiciam, ktoré svojho súpera zovreli v obrannej tretine. Darilo sa to predovšetkým elitnej formácii Oceliarov, ktorá si pred Mikolášom vymenila viacero zaujímavých pukov. Ani Nagy a ani Haščák ale svojimi finálnymi prihrávkami spoluhráčov nenašli. Prvú väčšiu šancu tak priniesla až piata minúta, keď sa Spilar po parádnych kľučkách zbavil žilinskej defenzívy a dostal sa až pred bránku. Tu si ešte chcel povytiahnuť Mikoláša, gólman Vlkov sa ale nachytať nenechal a včas zasiahol. Výborne zakročil aj o šesť minút neskôr, keď si nemenej zaujímavú šancu vypracoval Netík. Opäť sa tak udialo po individuálnom prieniku nášho hráča, Mikolášov betón však vyletel v správny moment a prudký puk dokázal zastaviť. Vlci sa počas úvodnej časti zápasu spoliehali na protiútoky, pri ktorých si zbierali počet striel na bránku. Nešlo ale o vážne zakončenia, a tak si s nimi dokázal Habal poradiť. Ešte pred prestávkou však mohli ísť do vedenia domáci hokejisti. Tí mali výhodu prvej presilovej hry v zápase, ktorú sa snažil využiť Nagy. Košický kapitán sa dostal k niekoľkým strelám, ani raz ale nemieril presne. Aj preto sa do šatní odišlo za priebežného stavu 0:0.

Ani druhá tretina nebola divácky menej atraktívna. Prvá šanca prišla v 22. minúte, keď Huna zúročil svoje skúsenosti, získal puk a od mantinelu ho poslal na Habalovu bránku. Český legionár v službách Košíc bol nútený hru prerušiť. V ďalšom priebehu sa Žilina radovala zo svojho gólu, pre technickú chybu na osvetlení však musela byť hra prerušená. Stav sa nemenil. Udialo sa tak napokon až počas 34. minúty, keď sa oba celky vrátili zo šatní na ľadovú plochu. Koch v tomto čase vysunul Suju, ktorý sa pretlačil pred Mikoláša a strelou pod hornú žrď nedal gólmanovi šancu na úspešný zákrok. Žilina mala následne k dispozícii dlhú presilovú hru o dvoch mužov, avšak vo vyrovnávajúci gól ju nepretavila. Naopak, po návrate vylúčených Košičanov sa domáci celok presunul pred súperovu bránku, a tak si Koch k asistencii pripísal aj gól. Po 40 minútach hry preto Oceliari viedli nad žilinskými Vlkmi 2:0.

Vlci vstúpili do tretej tretiny s jednoznačným úmyslom - skórovať a pobiť sa tak ešte o body. Paradoxne, ako prví mohli gól inkasovať oni. Na konci 43. minúty sa k zaujímavému zakončeniu dostal Haščák, avšak, našťastie pre Mikoláša, opečiatkoval len konštrukciu žilinskej svätyne. Hostia sa tak mohli o tri minúty neskôr dostať do vlastnej veľkej šance. Na Habala vypálil Bagin, ktorého ranu ešte dobre tečoval Surovka. Puk ale ostal stáť tesne pred bránkovou čiarou. Na ďalší gól si tak diváci počkali do 28. minúty. Práve v tomto čase si strelecký uhol vylepšil Jenčík a presne umiestneným zakončením nedal Habalovi šancu na úspešný zákrok. Hosťom sa tak podarilo zápas predsa len zdramatizovať, stav bol 2:1. Platil však len do 53. minúty. Spilar totiž prečítal úmysel súpera, zbavil ho puku a do úniku poslal Galamboša. Ten už nezaváhal a Košiciam prinavrátil dvojgólové vedenie. Definitívnu streleckú bodku za zápasom mohol dať Netík, avšak vo svojej šanci neuspel. Oceliari tak zdolali žilinských Vlkov 3:1.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Víťazstvo nás teší, aj keď sme dnes nepodali ideálny výkon. Už počas prvej tretiny sme si vytvorili šance, nedokázali sme ich však premeniť. Zápas sa lámal po nevyužitej presilovke súpera o dvoch hráčov, po ktorej sme mu odskočili na rozdiel dvoch gólov. Od tohto momentu sme už mali zápas pod kontrolou.“

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: „Ťažko môžem chlapcom niečo vyčítať, naše pokyny plnili výborne. Neskórovali sme však v presilovke, čo súper potrestal dvomi gólmi. V tretej tretine sme sa ešte dostali do zápasu, no škoda tretieho inkasovaného gólu.“