semifinále pohára
9 : 0
(4-0, 3-0, 2-0)
VLCI Žilina

Vrámci semifinále JOJ Slovenského pohára sme sa dnes predstavili na ľade vedúceho mužstva prvej ligy Žiliny. Na Stredné Slovensko sme cestovali s juniorskými hráčmi takže výsledok zápasu sa nedal dopredu predpokladať.

Od začiatku stretnutia sa žilinskí „Vlci“ do nášho mužstva zahryzli. Už vo štvrtej minúte sa dokázal presadiť bývalý skúsený extraligový útočník Jaroslav Markovič a prehrávali sme 0:1. V ďalšej časti tretiny sa hra trochu vyrovnala a hralo sa zo strany na stranu. Viacej príležitostí však mali domáci hráči. V 13. minúte sa presadil Matej Macek a v 14. Adrián Sloboda. Prehrávali sme 0:3 a z našej strany to vôbec nebol presvedčivý výkon. Našim mladíkom nemožno uprieť snahu, keďže aj napriek nepriaznivému stavu bojovali za naše farby ďalej. V 19. minúte však v oslabení prišla ďalšia rana, keď sa presadil Jakub Cíger a do kabín sme tak odchádzali za stavu 0:4 pre domácich.

V úvode 2. tretiny sme zaznamenali niekoľko striel na domáceho brankára Mikoláša. V 24. minúte sme však inkasovali gól od Ondreja Mikulu a na ukazovateli skóre svietil stav 5:0 pre domácich. V 25. minúte bol vylúčený náš Jakub Hudec za nedovolené bránenie v hre čo efektívni Žilinčania dokázali využiť a z hokejky Igora Safaraleeva sme inkasovali šiesty gól.Tridsiata piata minúta zápasu a opäť podobná situácia. Vylúčenie nášho hráča a siedmy gól v našej sieti. Tentokrát sa presadil Sebastián Šmída. O necelú minútu sme po asistencii nášho bývalého hráča Patrika Koyša opäť inkasovali, keď sa presadil Žilinčan Michal Chatrnúch. Do kabín sme šli za neprianivého stavu 0:8.

V tretej tretine naši mladíci ukazáli svoju bojovnosť a aj napriek tomu, že šanca na otočenie zápasu už bola priam nemožná bojovali a snažili sa tlačiť pred domáceho brankára. Žilinčania trochu zvoľnili tempo čo dávalo možnosť  našim chlapcom ohrozovať domácu bránu. V 50. minúte sme však opäť inkasovali z hokejky Sebastiána Šmída, pre ktorého to bol druhý gól v zápase. Zo Žiliny tak odchádzame s prehrou 0:9.

Vlci Žilina: Škorvánek – Nahálka, Sloboda, Drtina, Kocúr, Pišoja, Hřebíček, Chatrnúch, Myšiak – Cíger, Markovič, Mikula, Safaraleev, Šmída, Koyš, Rehák, Skladaný, Macek, Jakubík, Lopušan

HC Košice: Kaľavský – Novota M., Jacko, Ragan, Štec, Škrek, Hudec, Jurčo, Vaculík, Farkaš, Frič, Kiss, Barger, Nagy, Novota A., Jadrný, Krasnozhon, Sivák, Fialka