4 : 1
(2:0, 1:1, 1:0)
HKM Zvolen

HC Košice — HKM Zvolen 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 2. Majdan (Pavlin, Paršin), 3. Milý (Faith, Zeleňák), 35. Paršin, 60. Paršin (Jokeľ) – 38. Corrin (Thompson)

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga (SVK), Juhász (HUN) — Kacej (SVK), Kis-Király (HUN), 3454 divákov

HC Košice: Košarišťan (R. Eliáš) — Pavlin, Repe, Slovák (A), Cibák, Michalčin, Zeleňák, Bučko — Paršin, Vrábeľ, Sukeľ — Majdan, Suja (C), Jokeľ (A) — Milý, Faith, Nagy — J. Eliáš, Frič, Mate

HKM Zvolen: Petrík (Tomek) — Betker, Stephenson, Corrin (A), Tomko, Švarný (C), Drgoň (A), Kubát — Zuzin, Trotter, Parks — Tibenský, Mráz, Thompson — Halama, Mikúš, Žilka — Marcinek, Petráš, Kolenič

Do zápasu vstúpili oba celky opatrne, v jeho úvode nechcel ani jeden z nich zbytočne chybovať a vystaviť tak svojho gólmana riziku. Zvolenu to však vydržalo len presných 20 sekúnd, práve vtedy sa totiž na lavicu hanby poberal Corrin. A Košice to využili najlepším možným spôsobom, hoci sa im v úvode presilovky príliš nedarilo. V polovici druhej minúty však prišlo nahodenie, ktoré ešte dokázal Majdan čepeľou posunúť pomedzi Petríkove betóny až do siete. Navyše, Oceliari sa presadili aj o 59 sekúnd neskôr. Tentokrát sa to podarilo Milému, ktorý dokorčuľoval zrazený puk a strelou švihom nedal brankárovi najmenšiu šancu na úspešný zákrok. Po dvoch zlepených košických góloch sa hra mierne upokojila, na väčšiu šancu sme čakali prakticky až do 12. minúty. Opäť ju mali zverenci trénera Draisaitla, ktorí mohli využiť aj svoju druhú presilovú hru v zápase. Napokon sa im to po peknej kombinačnej akcii nepodarilo, Vrábeľ sa totiž dostal k Petríkovi príliš blízko a lepšie už zakončiť nedokázal. Pred prestávkou sa už nepresadili ani Zvolenčania. Tí to skúšali v 18. minúte prostredníctvom Corrina, ktorý zakončoval do Košarišťanovho protipohybu. Pravá noha košického gólmana ale vystrelila včas, puk zastavila, a tak Oceliari po 20 minútach hry nad súperom viedli 2:0.

Zvolenčania síce boli v úvodnej časti strelecky aktívnejší, ak ale potrebovali pred druhou tretinou na niečom popracovať, tak to bola efektivita. Veľmi dlho s ňou však mali problém — dôvodom boli aj obetaví košickí obrancovia, ktorí množstvo striel súpera obetavo blokovali. Úvod prostrednej časti zápasu preto vážnejšie šance na jednej či druhej strane neprinášal. Počkať sme si museli až do 29. minúty, keď si Rytieri zo stredného Slovenska vypracovali súvislejší tlak. Dvomi zakončeniami z predbránkového priestoru ho ukončil Tibenský, ani jeden pokus sa však neujal, Košarišťan ostával naďalej neprekonaný. Navyše, v 35. minúte sa Košice dostali k puku a zásluhou Paršina sa dostali už do trojgólového vedenia. Ak ešte chceli hostia pomýšľať na bodový zápis, pred koncom druhej tretiny museli minimálne raz skórovať. Podarilo sa im to 101 sekúnd pred prestávkou. Puk letel od mantinela, Košarišťan sa presúval, no a to bolo vodou na mlyn pre Zvolen. Ten sa do zápasu vrátil zásluhou Corrina. Oba celky tak v druhej tretine skórovali raz, čo znamenalo, že do šatní sa odišlo za priebežného stavu 3:1 v prospech domáceho tímu.

A to zasa znamenalo, že zápas ešte rozhodnutý ani zďaleka nebol. V záverečnej pasáži sa očakával zvýšený zvolenský tlak v útočných radoch, preto sa Košice museli skonsolidovať a sústrediť na pozorné bránenie. To ich súperovi znemožňovalo dostať sa do vážnejších šancí. S ubúdajúcimi minútami tak na čelách Zvolenčanov pribúdali vrásky, čo im na hernej pohode rozhodne nepridávalo. Nepomáhali im ani nepremenené šance,  ako napríklad tá Kubátova zo 45. minúty. Od modrej to myslel dobre, na Košarišťana bol však prikrátky. V úvode 53. minúty sa mohol presadiť aj domáci celok. Ten sa dostal do prečíslenia troch proti dvom, v ktorom si ešte prihrávku prebral z druhej vlny korčuľujúci Vrábeľ. Ten ešte volil strelu zápästím, priestor troch žrdí ale tesne minul. V závere to ešte hostia skúšali hrou bez brankára, príliš veľa už ale nezískali. Naopak, inkasovali aj štvrtý gól, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Paršin. Košice tak so šiestimi juniormi a dorastencami Zvolen zdolali 4:1.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „So zápasom môžeme byť veľmi spokojní. Nastúpila zostava, ktorá spolu ešte nehrala, napriek tomu ale dodržiavala systém. Páčila sa mi naša mentalita a súdržnosť. Ťažili sme z vydareného štartu a aj z faktu, že čo sme nezastavili v defenzíve, s tým si poradil gólman Košarišťan.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Po tom, čo u nás ráno skončil tréner Nachbaur, sme to dnes mali len veľmi ťažké. Dostali sme dva zlepené góly a aj keď sme si neskôr vypracovali tlak, dokázali sme skórovať len raz. S týmto nemôžeme byť spokojní. Za Košice dnes nastúpilo šesť juniorov. Niektorí hráči chýbali aj nám, ale v našej dnešnej zostave by sme prehrať nemali.“