Dorastenci s ďalšou výhrou na konte. Kadeti doma získali len jeden bod

ADDED: 10.3.2020

V rámci štvrťfinále dorastu naši hráči vycestovali do Banskej Bystrice, kde odohrali tretí duel. Štvrťfinále sa hralo na tri víťazné zápasy, takže pre našich mladíkov bolo toto stretnutie rozhodujúce. Svojich súperov totiž zdolali tretíkrát v rade, zakaždým s vysokým výsledkom. Naposledy v stredu na ľade Baranov vyhrali 7:4.

Hneď na začiatku prvej tretiny sa podarilo skórovať košickému hráčovi, Lukášovi Vaculikovi, ktorému na gól asistoval Jakub Demek. Domáci však strelili dva góly v priebehu troch minút. Naši mladíci však dvojgólový zásah zopakovali. Počas desiatej minúty strelil gól Peter Repčík a o dve minúty neskôr stav zvýšil Pavol Zůbek. Napínavý záver tretiny mal na svedomí dva fauly na našej strane a jeden na strane súpera. Hráč však dostal 2+10 minút za vrazenie na mantinel. Po prvej tretine tak na tabuli svietil stav 2:3. Druhá tretina sa začala v duchu faulov na strane súpera. Našim dorastencom sa, naopak, podarilo dvakrát skórovať, a to z hokejky Mateja Jacka a Jana Bartoša, ktorý prenikol do samostatného nájazdu. V tretej tretine skórovali oba tímy dvakrát. Na našej strane to bolo v jedenástej minúte, keď Lukáš Vaculik poslal puk na hokejku Jakubovi Demekovi, ktorý hneď vystrelil a stav zvýšil. Tri minúty pred koncom zápasu ešte vsietil Roman Faith, ktorému na gól asistoval iba Miroslav Tvrdoň. Duel tak skončil 4:7 pre hostí. Košickí dorastenci tak potvrdili svoju prevahu a z play-off vyradili Banskú Bystricu.

Uplynulý víkend sa na pôde Steel arény odohrali aj dva zápasy kadetov. HC Košice v sobotu vykorčuľovali na ľad proti súperovi z MsHKM Žilina. Naši mladíci sa presadili až v druhej polovici zápasu. Vtedy už na tabuli svietil stav 0:4. V priebehu posledných minút druhej tretiny sa však Košičanom podarilo prelomiť zápasovú smolu až trikrát za sebou. Do hry sa HC Košice vrátili zásluhou Olivera Siváka, Reného Mandelíka a Filipa Janočka. Tretia tretina sa začala úspešne pre súperov tím, ktorý hneď na jej začiatku zvýšil stav na 3:5. Naši mladíci to však v žiadnom prípade nevzdávali, no zápas sa skončil nerozhodne 5:5.

Nedeľný zápas proti mladíkom z Púchova sa začal pre našich kadetov úspešne. Prvý gól strelil René Mandelík, ktorému naň asistovali Timotej Varga a Dávid Havadej. Na konci tretiny však súperi stav otočili a úvodné dejstvo tak skončilo 1:2 pre MŠK Púchov. Druhá tretina odštartovala vyrovnávajúcim gólom z hokejky Thea Kissa a o pár minút neskôr vsietil Samuel Galický. Aj napriek obrovskej snahe košických kadetov, sa podarilo zmeniť stav zápasu už len hosťom. Duel tak skončil výsledkom 3:5.

V tabuľke patrí mladým Oceliarom aktuálne šieste miesto so sedemnástimi bodmi. V rámci súťaže štrnástich najlepších tímov zo Slovenska mali naši kadeti vycestovať v piatok a v sobotu do Zvolena a Banskej Bystrice. V utorok a stredu čakali prvé semifinálové zápasy proti súperovi zo Slovana Bratislava aj našich dorastencov. Kvôli momentálne situácii sú však všetky hokejové zápasy na dva týždne zrušené.