3 : 0
(1:0, 0:0, 2:0)
HKM Zvolen

HKM Zvolen — HC Košice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 14. McPherson (Bondra, Hammond), 47. McPherson (Hraško, Hammond), 60. Stupka (Kubka)

Vylúčení: 8:8 na dve min., navyše: Kelemen (ZVO — 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 2:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Hronský — D. Konc ml., J. Konc ml. (všetci SVK)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Betker, Kubka, Meliško, Hraško, Gajdoš, Michalčin, Debnár, Gubančok — Nuutinen, Zuzin, Chlepčok — Bondra, Hammond, McPherson — Kelemen, Viedenský, Stupka — Marcinek, Tibenský, Ďuriš

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Baránek, Pavlin, Deyl (A), Růžička, Cibák, Slovák (A), Novota — Chovan (C), Pospíšil, Jenyš — Džugan, Klhůfek, Belluš — Jokeľ, Havrila, Milý — Krasničan, Frič, Kiss — Hrabčák

Prvý košický prípravný zápas odštartoval vskutku netradične. Po rýchlom vylúčení Pospíšila zo 14. sekundy sa na útočný výpad v oslabení vybral Klhůfek a Zvolenčania ho tak museli zastaviť aj za cenu trestného strieľania. Realizoval ho práve Klhůfek, ktorý si chcel Rahma rozhýbať, puk mu však ušiel a výraznejšie zakončenie na zvolenskú bránku neposlal. Gól nepadol ani na opačnej strane, keď trafil Stupka len do ramena presúvajúceho sa Sedláčka. Na konci šiestej minúty pohrozil domácim rytierom Cibák. Ten vyslal od modrej poriadnu delovku, ktorá ešte Rahmovi vypadla. Pred bránkou však nestál nik z Košičanov pripravený doklepnúť voľný puk až do siete. Do vedenia sa tak napokon dostal Zvolen. V 14. minúte rozohrával presilovkovú akciu cez Bondru až na McPhersona, ktorý bez väčších problémov zakončil ponad rameno presúvajúceho sa Sedláčka. Košice sa snažili odpovedať rovnakým metrom ešte pred prestávkou, dobrá šanca z ich strany prišla na konci 18. minúty. Klhůfek vtedy nabíjal na strelu z prvej Bellušovi, ani jeho zakončenie sa však za pozorného Rahma nedostalo. Po 20 minútach hry tak platil stav 1:0 v prospech domáceho Zvolena.

Ani prostredná časť riadnej hracej doby sa nezaobišla bez rýchleho vylúčenia. Rozhodca si na ľade všimol šiestich korčuliarov Košíc, v poslednej sekunde 21. minúty tak musel na trestnú lavicu odkorčuľovať Džugan. Paradoxne, hostia to mohli využiť. V úvode 23. minúty sa totiž dostali do pásma a zásluhou Cibákovej tvrdej strely donútili Rahma puk vyraziť pred seba. Tam stál Havrila, ktorý sa snažil zakončiť do odkrytej časti bránky, no zvolenský gólman sa včas presunul a svoj tím podržal. Stav sa nemenil ani po šanci Zuzina. Dopredu ho vyslal Kubka, ktorého nahodenie Sedláček reflexívne vyrazil. Zuzin sa ešte snažil pokus spoluhráča doklepnúť do siete, bol ale vo veľkom uhle a zasiahol len bočnú sieť košickej svätyne. Na začiatku 31. minúty sa Tibenský prezentoval držaním hokejky, po ktorom sa musel pobrať na dve minúty na lavicu hanby. Košice to mohli využiť, dvakrát tvrdo vypálil Růžička, ani on však nenašiel recept na prekonanie Rahma. Navyše, Zvolen mal ešte pred prestávkou priestor na navýšenie svojho vedenia, keď to skúšali nad Sedláčkovu lapačku postupne poslať Chlepčok a Zuzin. V oboch prípadoch bol však úspešnejší košický brankár, aj po 40 minútach tak platil stav z konca prvej tretiny. Zvolen viedol najtesnejším možným rozdielom — 1:0.

Košičania začali aktívne aj v tretej tretine. Po Pospíšilovom vyhranom buly smeroval dopredu Chovan, ten však zakončil pekný prienik len prihrávkou do priestoru, kam sa nedostal žiadny z jeho spoluhráčov. Na opačnej strane tak mohol Sedláčkovi pohroziť Stupka, ktorý sa zo strany natlačil do zakončenia aj následnej dorážky. Ani jeden z pukov ale za košického gólmana nedostal. Zápas sa napokon definitívne zlomil v 47. minúte. V jej polovici minul Hammond prázdnu bránku, aj keď mrzieť ho to napokon nemuselo. Hlavný arbiter si totiž všimol zásah do Sedláčkovej masky a hru prerušil. O niekoľko sekúnd neskôr však Zvolen predsa len skóroval — opäť zásluhou McPhersona. Ten zúžitkoval Hraškovu prihrávku a potrestal dvojnásobné košické vylúčenie. Zvolen sa dostal do dvojgólového vedenia a zápas chcel následne už len ukontrolovať do úspešného konca. Pochopiteľne, hosťujúci celok nechcel kožu predať lacno ani za takéhoto stavu. V 51. minúte to demonštroval Krasničan, ktorý pohrozil Rahmovi, ani toto však gólová situácia nebola. Znížiť mohli Košice aj o tri minúty neskôr. Chovan nabil pred odkrytú bránku Klhůfkovi, český center v službách východniarov to nevyužil. Hosťom napokon gól dopriaty nebol do absolútneho konca, naopak, pri hre bez brankára inkasovali z hokejky Stupku po tretíkrát. Zvolen tak Košice porazil pomerom 3:0.