3 : 4 pp
(1:2, 0:1, 2:0 — 0:1)
HK Dukla Michalovce

HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 pp (1:2, 0:1, 2:0 — 0:1)

Góly a asistencie: 16. Pospíšil (Klhůfek, Baránek), 42. Pospíšil (Vopelka, Baránek), 58. Jenyš (Deyl, Réway) – 10. Ťavoda (Šoltés, Korhonen), 15. Takáč (Mlynarovič, Mašlonka), 40. Bartánus (Lalancette, Southorn), 64. Bartánus (Southorn, McCormack)

Vylúčení: 6:5 na dve min., presilovky: 1:2 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Goga — Beniač, Crman (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, J. Eliaš, Jenyš — Krasničan, Frič, Jokeľ — Džugan

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) — Southorn, Zeleňák, McCormask, Ventelä, Bdžoch, Ťavoda, Zekucia, Ragan — Hickmott, Lalancette (A), Regenda — Bartánus (C), Mlynarovič, Takáč (A) — Šoltés, Galamboš, Korhonen — Mašlonka, Češík, Matoušek

Aj keď sa niesol úvod východniarskeho derby v opatrnom duchu, viac z hry mali domáce Košice. Viackrát to skúsili príklepom od modrej čiary, ale Škorvánek bol na takéto pokusy pripravený. Neprekvapili ho ani súperove šance z polovice siedmej minúty. Klhůfek najskôr prihrával na modrú čiaru, následnú strelu z tohto priestoru ešte tečoval Milý. Michalovský brankár ale puk zachytil. V predbránkovom priestore neuspel následne ani Jenyš. Naopak, Michalovce využili prvú ponúknutú šancu v zápase. V desiatej minúte malo prísť košické vylúčenie, no napokon sa tak neudialo. Ťavoda totiž využil fakt, že Michalovce mohli byť na ľade so šiestimi korčuliarmi a puk poslal šikovne za Sedláčka. O päť minút neskôr viedli hostia už o dva góly. Po rýchlej útočnej akcii zakončil Takáč a aj jeho strela sa ujala. Oceliari z Košíc reagovali veľmi rýchlo. Na začiatku šestnástej minúty si našiel vyrazený puk Pospíšil, ktorý neváhal a poslal ho za presúvajúceho sa Škorvánka. Košice sa ešte pred koncom úvodnej časti snažili aj o vyrovnanie, zo záverečného tlaku ale veľa nevyťažili. Dukla tak po 20 minútach hry viedla 2:1.

Aj v prípade druhej tretiny platilo, že úvodné minúty patrili domácim Košiciam. Tie boli pred Škorvánkom aktívne, ale recept na úspech vo forme vyrovnávacieho gólu nájsť nevedeli. O to šťastnejší boli, že v 24. minúte neinkasovali. Hickmott sa dostal do superšance, keď stál zoči-voči Sedláčkovi. Prepáliť ho ale nedokázal, košický brankár puk zázračne zaľahol. V 29. minúte sa na ľade poťahalo za dresy viacero hráčov, rozhodcovia nechali súboj Růžičku a Šoltésa. Na päste ale napokon neprišlo, obaja hráči si odsedeli dvojminútové tresty za hrubosť. Veľká michalovská šanca prišla v 33. minúte. Frič chcel pokračovať v košickej rozohrávke, ale puk ho minul a od mantinelu sa odrazil nepríjemne k súperovi. Ten vypálll z medzikružia. Sedláčkovi puk vypadol a zaskackal v jeho bránkovisku, ale domáca defenzíva ho včas upratala. Nepodarilo sa jej to 57 sekúnd pred druhou prestávkou. Hostia mali k dispozícii presilovú hru, počas ktorej sa puk odrazil k voľnému Bartánusovi. Ten ho už pohodlne zasunul za presúvajúceho sa Sedláčka a upravil na 1:3.

Ak ešte chceli Košice s výsledkom niečo urobiť, v tretej tretine potrebovali čo najskôr skórovať. Proti tomu síce bola michalovská obrana, ale veľa v úvode záverečnej časti nezmohla. Hostia totiž šli pri vylúčení Bartánusa do štyroch, čo Oceliari patrične potrestali. V polovici 42. minúty dorazil vyrazený puk za bránkovú čiaru Pospíšil, pre ktorého to bol už druhý presný zásah v stretnutí. Košice tlačili na michalovské líšky aj naďalej, ale vyrovnania sa nevedeli dlho dočkať. Dobré šance mali Pavlin i Vopelka, šťastena však stála na strane hostí. Neplatilo to 78 sekúnd pred koncom, keď skóroval domáci celok po tretíkrát. Podarilo sa to Jenyšovi, ktorý tak zápas posunul do predĺženia.

V ňom si Michalovce zahrali presilovú hru, počas ktorej napokon aj rozhodli. Výsledku stanovil konečnú podobu v 64. minúte Bartánus. Líšky si zo zápasu odviezli dva body, oceliarom ostal jeden.