4 : 5 sn
(2:0, 0:3, 2:1 — 0:0)
HKM Zvolen

HC Košice — HKM Zvolen 4:5 sn (2:0, 0:3, 2:1 — 0:0)

Góly a asistencie: 5. Klhůfek (Pospíšil, Chovan), 14. Pavlin (Klhůfek, Pospíšil), 49. Chovan (Klhůfek, Baránek), 50. Mráz (Chovan) – 25. Bondra (Halama, Nuutinen), 28. Bondra (Nuutinen), 37. Betker (Kotvan, Mikúš), 46. Hraško (Puliš, Nuutinen) — roz. sám. nájazd: Mikúš (ZVO)

Vylúčení: 5:6 na dve min., navyše: Belluš (KOS — 10 min. + DKZ za napadnutie hlavy a krku), Hraško (ZVO — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Žák, Fridrich — Gegáň, Stanzel (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Chovan — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Milý, Havrila, Eliaš — Demek

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško — Puliš, Mikúš, Bondra — Nuutinen, Zuzin, Kolenič — Tibenský, Halama, Marcinek — Chlepčok, Jedlička, Ďuriš — Gubančok

Zápas tabuľkových susedov, šiestych Košíc a piateho Zvolena, sa niesol už od svojho úvodu v aktívnom duchu a hneď na začiatku prieniesol viacero zaujímavých momentov. Približne po minúte hry to skúšal prvou strelou Ivan, ale Riečického svojím zakončením neprekvapil. Oceliari následne dostali výhodu presilovej hry, ktorú aj pretavili v prvý gól. Stalo sa tak v piatej minúte, keď Rahm po neprehľadnej situácii na puk nevidel, čo využil Klhůfek. Ten to skúsil z uhla a napol sieť zvolenskej svätyne. Na ďalšiu väčšiu šancu sme si už museli počkať dlhšie — prišla až v jedenástej minúte a mal ju Mikúš. Aj ten sa mohol potešiť z presilovkového presného záasu, ale z vonkajšej hranice ľavého kruhu našiel len pozorného košického brankára. O dve minúty sa nepresadil ani Betker, ktorý ešte chcel kombinovať so spoluhráčmi, napokon ale musel voliť len nedôrazné zakončenie. Dopredu tak šli domáci, ktorí svoje vedenie navýšili aj na rozdiel dvoch gólov. Podarilo sa to slovinskému reprezentantovi Pavlinovi, ktorý najskôr trafil Rahma, následne si však puk sám dokorčuľoval a dôraznou dorážkou mu už nedal šancu na úspešný zákrok. Pred prestávkou mohol ešte znížiť Betker, jeho prízemná strela si však cestu do siete nenašla. Košice tak po 20 minútach hry nad Zvolenom viedli 2:0.

Prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v úplne opačnom duchu — keď počas tej prvej platila dominancia Košíc, karta sa obrátila a tvorili predovšetkým Zvolenčania. Tí najskôr využili vyšší trest Belluša, ktorý pretavil v konraktný gól v 25. minúte Bondra. Navyše, rovnaký muž o tri minúty neskôr aj vyrovnával, keď si v predbránkovom priestore našiel vypadnutý puk Riečického. Samozrejme, Košice sa snažili na dva rýchle góly reagovať zvýšenou útočnou aktivitou, ale hostia si dávali v defenzívnych radoch veľký pozor a súpera do šancí nepúšťali. Aj preto hra následne mierne spomalila, aby napokon priniesla aj tretí gól v košickej sieti. Postaral sa oň Betker, ktorý po zvolenskom tlaku z 37. minúty volil zakončenie od modrej čiary a strelou pod hornú žrď prekonal Dominika Riečického. Rytierom tak vyšla druhá tretina podľa plánov, keď priebežné vedenie strhli na svoju stranu a do šatne mohli odísť s psychickej pohode.

Samozrejme, vyrovnaný zápas svojho víťaza nepoznal ani za stavu 2:3, čo sa oceliari snažili demonštrovať už od úvodu záverečnej časti riadnej hracej doby. V tej sa snažili často tlačiť pred Rahma, proti zvolenskej defenzíve to však mali veľmi ťažké. Navyše, v závere 46. minúty upravoval Hraško už na 2:4. Domácich to ale nezlomilo a o tri minúty neskôr bolo opäť znížené. Chovan si našiel odrazený puk a presilovkovým gólom prepálil Rahma. Jedenásť minút pred koncom to navyše bolo ešte zaujímavejšie. Opäť zapracoval Chovan, ktorý našiel medzi kruhmi osamoteného Mráza a ten už puk zodvihol ponad Rahma. Bolo vyrovnané, 4:4. Počas riadnej hracej doby sa už pritom stav nemenil, na rad tak muselo prísť predĺženie.

Počas piatich minút mali k dispozícii oba celky presilovú hru, ani jeden ju v rozhodujúci gól ale nepretavil. O všetkom tak musela rozhodnúť až nájazdová lotéria, v ktorej sa viac darilo hosťom. O ich víťazstve napokon rozhodol Mikúš.