0 : 3
(0:0, 0:1, 0:2)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice — HK Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly a asistencie:  33. Paukovček (Ackered, Okuliar), 50. Bezúch (Starosta, Urban), 58. Okuliar (Valach, Ackered)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše: Růžička (KOS — DKZ za napádanie rozhodcov), Slovák (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), Lemcke (TRE — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Orolin — Jedlička, Gegáň (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Cibák — Klhůfek, Vrábeľ, Jenyš — Chovan, Mráz, Réway — Jokeľ, Eliaš, Belluš — Krasničan, Havrila, Milý — Frič

HK Dukla Trenčín: Lacouvee (Valent) — Ackered, Lemcke, Starosta, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Kukuča, Urban — Hecl, Paukovček, Bezúch — Okuliar, Rehuš, Kettunen — Valach, Reddick, Berisha — Sádecký, Sojčík, Chromiak

Úvodné dejstvo slovenského hokejového „El Clásica“ malo pomalší rozbeh. Zo začiatku sa oba tímy iba zahrievali, a to až do piatej minúty, keď naša hráčska lavica obdržala trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Počas týchto dvoch minút sme najprv mohli skórovať my, avšak prihrávku Klhůfka nezúžitkoval Bruno Mráz, presadiť sa mohli aj Trenčania, no zoči-voči Jakubovi Sedláčkovi neuspel Hecl. V 7. minúte došlo pred našou svätyňou k roztržke medzi našim obrancom Růžičkom a hosťujúcim Rehušom, po ktorej David nešťastne odstrčil rozhodcu a okrem menšieho trestu dostal aj ten do konca zápasu. V 11. minúte úvodnej tretiny sme si vybojovali prvú presilovú hru a najväčšiu šancu v nej mal Pavel Jenyš po ukážkovej prihrávke nášho kapitána, žiaľ, brankára Dukly nedokázal prekonať. Po týchto rušných chvíľach sa hra opäť na niekoľko minút upokojila a na oboch stranách klziska sme mohli vidieť minimum vzruchu. V závere otváracieho dejstva nám Trenčín svojou nedisciplinovasťou poskytol presilovku o dvoch hráčov, avšak gólom do šatne sa nám ju nepodarilo využiť, keď dvakrát nenamieril presne Chovan. Prvá tretina tak skončila nerozhodne 0:0.

Druhá tretina začala v podobnom tempe ako tá úvodná, no v 22. minúte sa do samostatného úniku dostal oceliar Jenyš, no blafákom neoklamal Lacouveeho. Náš tabuľkový sused bol viac-mennej bezzubý takmer celú prvú polovicu strednej časti, ale v 32. minúte si vybojoval už tretiu početnú výhodu v zápase, tá sa po 13 sekundách premenila na presilovku už o dvoch hráčov. Trenčania túto ponuku využili a v čase 32:32 sa po dorážke presadil Paukovček. 0:1. Vojaci boli na koni a k ničomu nás nepustili. V závere druhého dejstva sa však hostia dopustili rovnakej chyby ako na konci prvej tretiny a „dopriali“ nám dlhú výhodu vo formáte 5 na 3. V nej však do bránky hostí neprešli ani tri strely Pavlina a útočník Réway sám spomedzi kruhov netrafil, preto pred poslednou tretinou viedli hostia najtesnejším možným rozdielom.

Počas prvých 10 minút záverečnej časti sa neudialo nič vážnejšie. Trenčania sa do útoku nehnali a našich útočníkov vytláčali bezpečne do pozícii odkiaľ príliš veľa nebezpečenstva nehrozilo. Pred prehupnutím do posledných desiatich minút stretnutia sa po pravej strane do útočného pásma dostal Juraj Bezúch a strelou švihom prekonal českého strážcu našej svätyne. 0:2. Pár sekúnd po inkasovaní druhého gólu fauloval hosťujúci Okuliar. Naša výhoda o jedného hráča však netrvalo dlho, keďže po 11 sekundách sa nedovoleného bránenia dopustil Marek Baránek a hra pokračovala vo formáte 4 na 4. Oceliari sa snažili zdramatizovať duel, no pozorná obrana Dukly nás nepúšťala do väčších príležitostí. Päť minút pred koncom sa Trenčania dopustili technického priestupku a poskytli nám druhú presilovku v tomto dejstve. Naše mužstvo išlo do totálneho rizika, keď sme sa pokúsili o hru bez brankára, avšak ani to nám nepomohlo k zdramatizovaniu zápasu. Naopak po skončení trestu sa hostia dostali do nášho obranného pásma a 2 minúty pred koncom, gólom do prázdnej brány, zvyšoval Oliver Okuliar. 0:3. Záverečné chvíle stretnutia prebiehali pokojne a Dukla si bez menších problémov výsledok ustrážila a odniesla si zo Steel arény plný počet bodov.