4 : 1
(1:1, 3:0, 0:0)
HC‘05 Banská Bystrica

HC‘05 Banská Bystrica — HC Košice 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 20. Lamper (Žiak, Kriška), 24. D´Aoust (Mlynarovič, Vašaš), 31. Bdžoch (Mlynarovič, D´Aoust), 39. Lamper (Kriška) – 12. Eliaš (Růžička, Poirier)

Vylúčení: 2:6 na dve min., navyše: Klhůfek (KOS — 10 min. za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák – Synek, Durmis (všetci SVK)

HC‘05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D´Aoust, Mlynarovič, Vašaš – Lamper, Dvorský, Kriška – Vyhonský, Tamáši, Kabáč – M. Sloboda

HC Košice: Sedláček (41. Riečický) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Novota – Jenyš, Mráz, Klhůfek – Poirier, Réway, Lapšanský – Belluš, Havrila, Frič – Milý, Eliaš, Jokeľ – Vrábeľ

Zvolenský ľad bol v zápase Banskej Bystrice a Košíc poriadne horúci už v samotnom úvode – hneď v prvej minúte totiž musel Belányi riešiť veľkú šancu hostí, keď po približne 30 sekundách hry tečoval v predbránkovom priestore nahodenie od modrej čiary Klhůfek. Banskobystričania mali napokon štastie, že si tento puk cestu do siete nenašiel. Gól však mohol padnúť rýchlo aj na opačnej strane. V druhej minúte sa do šance dostával Vašaš, ktorý však pred Sedláčkom puk minul, a tak svoj tím do vedenia neposlal. Oceliari mohli ísť po prvýkrát v zápase do vedenia v piatej minúte, keď poslal Lapšanský puk do Belányiho siete. Arbitri však vyhodnotili situáciu ako nedovolenú, a tak sa stav nemenil ani v tomto prípade. Na gól sa tak čakalo do 12. minúty, pričom aj tentokrát skórovali Košice. Od modrej čiary vystrelil Růžička, jeho zakončenie bol brankár nútený vytesniť späť do hry. Tam sa k puku dostal Eliaš, ktorý už pohodlne upravil na 0:1. Veľmi rýchlo mohlo byť vyrovnané, ešte na konci rovnakej minúty sa dostala do šance aj Banská Bystrica. D´Aoust v nej však neuspel. Oceliari tak vyhrávali až do 20. minúty. Lamper totiž tečoval strelu Žiaka a upravil na 1:1.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby prinášala zaujímavé obrázky. Efektívnejším tímom bol ten banskobystrický, hoci šance mali aj Košice. V 23. minúte sa dostal k zrazenej Růžičkovej strele Réway, ale z bezprostrednej blízkosti Belányiho neprekonal. Staré známe nedáš — dostaneš tak platilo do bodky, keď po minúte hry zaviezol puk do pásma D´Aoust a krížnou strelou nedal Sedláčkovi veľa možností na úspešný zákrok. Banská Bystrica v zápase po prvýkrát viedla. V 31. minúte to bolo už o dva góly, keď skončil v košickej sieti aj Bdžochov príklep. Košičania sa snažili o strelenie kontaktného gólu, no v zakončení im chýbalo viac šťastia. Recept na gól tak nevedeli nájsť Réway ani Lapšanský. Naopak, Banskobystričania skórovali v 39. minúte aj po štvrtýkrát. Vtedy to skúšal Lamper nahodením do bránkoviska z bránkovej čiary, pričom puk padol až do košickej siete. Niekoľko sekúnd pred prestávkou to ešte skúšal Poirier, no z bezprostrednej blížkosti Belányiho neprekonal. Po 40 minútach tak vo Zvolene platil stav 4:1.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby vstúpili Košičania už s novým mužom medzi tromi žrďami, keď striedal Sedláčka Riečický. Ten musel do zápasu vkročiť rovnými nohami, keď už v 44. minúte riešil veľké šance D´Aousta. Tentokrát to však baranom na gól nestačilo. Stav sa mohol meniť aj po šanciach na opačnej strane, v predbránkovom priestore si puk našli postupne Vrábeľ aj Belluš. Ani jeden z nich ho ale za bránkovú čiaru pretlačiť nedokázal. V podobnej situácii sa ocitol v 49. minúte aj Havrila, aj jemu však chýbalo pri zakončení viac šťastia. S ubúdajúcim časom už ubúdali obom celkom aj sily, čo sa prejavilo aj na obraze hry. Banská Bystrica si tak už svoje vedenie postrážila a do tabuľky si pripísala tri body.

Jan Šťastný, tréner Košíc: „Do zápasu sme vstúpili dobre, keďže sme hneď v úvode strelili gól, ktorý po spornej situácii nebol uznaný. Na druhú stranu sme hneď v zápätí z prvej presilovky strelili gól. Je škoda, že sme nepremenili šancu, ktorú mal Pavel Klhůfek v oslabení. Potom došlo k pozastaveniu hry vzhľadom na to, že bola diera v ľade a de facto si myslím, že to bola vec, ktorá nás poznamenala, pretože výkon, ktorý sme predvádzali dovtedy, ostal v šatni. Domáci využili presilovú hru, dostali krídla, vzápätí vsietili druhý gól a my sme už po celý čas ťahali za kratší koniec. V tretej tretine sme s výsledkom chceli ešte niečo urobiť, ale, bohužiaľ, sme boli veľakrát vylúčení. Obrovskou bojovnosťou domácich hráčov sme to stretnutie stratili a súper zaslúžene vyhral.“