2 : 3
(0:0, 0:3, 2:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Góly a asistencie: 47. Belluš (Pavlin, Chovan), 55. Lapšanský (Réway) – 23. Erkinjuntti (Korhonen, Mihalik), 26. Erkinjuntti (Hickmott, McCormack), 37. Erkinjuntti (Lalancette, Korhonen)

Vylúčení: 6:8 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Hronský — Valo, Janiga (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Cibák, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota — Réway, Poirier, Chovan — Milý, Klhůfek, Lapšanský — Belluš, Eliaš, Jokeľ — Jenyš, Havrila, Frič — Vaculík

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) — Mudrák, Mihalik, McCormack, Kolusz, Ťavoda, Louis, Zekucia, Chalupa — Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti — Takáč, Suja, Šoltés — Regenda, Hickmott, Bartánus — Mašlonka, Galamboš, Török

Kto čakal, že sa bude v úvode zápasu medzi Košicami a Michalovcami brániť, by bol zrejme prekvapený. Naopak, oba celky hrali od prvej minúty aktívne, výsledkom čoho bola veľká šanca domáceho celku ešte počas prvej minúty hry. Dostal sa do nej Klhůfek, ktorý prinútil Tomeka svojím bekhendovým pokusom puk vykopnúť späť do hry. Tam sa už k ideálnej dorážke nedostal Milý. Oceliari mohli skórovať aj na konci piatej minúty, dobrý priestor si medzi kruhmi robil Eliaš. Zakončenie skončilo na konštrukcii michalovskej bránky, ešte predtým si ale hostia pomohli nedovoleným zákrokom. Počas košickej presilovky ani následnej hry piatich proti piatim sa toho veľa neudialo, až napokon mohol v ôsmej minúte skórovať Bartánus. Ten síce nebol v ideálnej pozícii, ale od mantinelu sa dostal do košického pásma a strelou k bližšej žrdi preveril pozornosť Riečického, ktorý sa oklamať nenechal. V dobrej šanci boli líšky aj počas svojej presilovky v 17. minúte. Takáčov puk vtedy košickému gólmanovi vypadol, ale v predbránkovom priestore nestál nik pripravený dorážať do siete. Gól nepadol ani na opačnej strane počas rovnakej hernej situácie. Krížnu prihrávku pred bránkovisko dostal Belluš, ktorý okamžite strieľal, ale výborným zákrokom sa prezentoval Tomek. Aj vďaka tomu sa šlo do šatní bez gólov.

Prostredná časť riadnej hracej doby už priniesla úplne iný obraz hry a ak sme hovorili, že v úvodnej časti boli aktívnejší domáci, v tej druhej to bolo presne naopak. Košičania síce ešte po prestávke dohrávali niekoľko sekúnd zo svojej presilovej hry, ale na gól to nevyužili. Presné zásahy začali padať až v 23. minúte. Vtedy sa presadil Erkinjuntti, ktorý sa v rozhodujúcej chvíli pretlačil pred bránkovisko a z dorážky prestrelil bezmocného Riečického. V 25. minúte mohol vyrovnať Réway, ktorý to najskôr skúsil z hranice kruhu a vypadnutý puk si aj sám dokorčuľoval, ale na jeho dorážku bekhendom si dal Tomek dostatočný pozor. Michalovce tak udrali aj po druhýkrát, tentokrát využili expresne svoju presilovú hru. Opäť sa to pritom podarilo Fínovi Erkinjunttimu. No a rovnaký muž skóroval aj do tretice, keď v polovici 37. minúty zavŕšil čistým priestrelom od modrej čiary svoj hetrik. Hostia viedli po 40 minútach hry na košickom ľade 3:0.

Samozrejme, domáci celok sa ešte snažil s výsledkom niečo v záverečnej časti urobiť, ale proti dobre zabezpečenej michalovskej defenzíve to mali Košičania už len veľmi ťažké. V 42. minúte to skúšal v predbránkovom priestore Poirier, ale aj proti nemu si pripísal Tomek dôležitý zákrok. Strelecké suchoty domáceho celku napokon ukončil po takmer troch zápasoch Belluš, ktorý presilovkovým gólom znižoval v 47. minúte na 1:3. Navyše, z pohľadu Košíc prišla aj dramatizácia, keď skóroval v polovici 55. minúty počas presilovej hry Lapšanský. To ale bolo z pohľadu oceliarov všetko, viac gólov už súperovi nestrelili. Po výsledku 2:3 si tak tri body do tabuľky uchmatli hokejisti zo Zemplína.