1 : 3
(1:0, 0:1, 0:2)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce — HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly a asistencie: 16. Korhonen (Lalancette, Šoltés) – 35. Jacobs (Belluš, Pavlin), 50. Jacobs (Frič, Jokeľ), 50. Krasničan (Havrila)

Vylúčení: 2:2 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Hronský – Janiga, Beniač (všetci SVK)

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Hrubovský) – Mihalik, Mudrák, Southorn, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Lačný – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, G

HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Nemčík, Petran, Deyl, Novota – Chovan, Mráz, Eliaš – Lapšanský, Poirier, Belluš – Jokeľ, Jacobs, Frič – Krasničan, Havrila, Jenyš – Vaculik

Na východe republiky sa hralo aktívne už od úvodných sekúnd, keď pred Tomeka prenikol Mráz. Ten sa snažil michalovského brankára prekvapiť rýchlou strelou, ale bol na neho prikrátky. Oceliari ešte následne ostali v pásme, no už tam toho veľa nevymysleli. Michalovské líšky sa však pred Vaya dostali na dlhší čas prakticky až v polovici tretej minúty, no ani oni na súperovho gólmana vážnejší projektil nevyslali. V ďalšom priebehu otváracej časti sa oba celky sústredili na pozornú hru v defenzíve, čo útočným radom výrazne sťažovalo pozíciu pri prechode cez modrú čiaru. To však neplatilo v úvode 14. minúty, keď mohol Michalovčanov do vedenia poslať Šoltés. Ten vystrelil a dokorčuľoval si aj na dorážku, avšak na Vaya to bolo primálo. Košický gólman mal však smolu v 16. minúte, keď betónmi zachytil prvú strelu, no puk sa následne odrazil vysoko do vzduchu. Najlepšie sa zorientoval Korhonen, ktorý ho poslal do košickej siete. Michalovčania viedli 1:0. Ešte pred prestávkou chcel vyrovnať Jenyš, ale jeho tvrdý projektil napokon tesne preletel Tomekovu bránku a skončil na zadnom mantineli. V prvej časti sa tak už stav nemenil.

Aj keď zasiahlo do začiatku prostrednej časti riadnej hracej doby všetkých desať korčuliarov, po necelých troch minútach hry musel na lavicu hanby za podrazenie odísť košický kapitán Chovan. To bolo impulzom pre domáce líšky, ktoré sa snažili skórovať zásluhou Takáča. Jeho prvé zakončenie ešte Nemčík tečoval, to druhé už priletelo k Vayovi. Maďarský brankár v službách Košíc si však bol svojím zákrokom istý a neinkasoval. V 26. minúte sa tak mohlo udiať na opačnej strane, keď Tomek postupne riešil strely Jacobsa a Petrana. S obomi si však poradil a naďalej tak ostal neprekonaný. V polovici zápasu sa niečo pred bránkou pokúšal vymyslieť aj Krasničan, ale Tomek pred ním puk v pravý čas prikryl a hru tak prerušil. Oceliari sa však vytúženého vyrovnávacieho gólu dočkali ešte pred prestávkou. V 34. minúte sa na lavicu hanby poberal domáci Šoltés, no a o necelú minútu neskôr sa gólovým tečom prezentoval americký legionár Jacobs. Po 40 minútach hry bol preto stav nerozhodný, oba celky skórovali raz.

Znamenalo to, že pred treťou časťou ešte bolo na Zemplíne všetko otvorené. V 43. minúte sa mohli po prvýkrát v zápase do vedenia dostať Košičania, keď stál Jenyš sám zoči-voči Tomekovi. Jeho zakončenie však michalovský gólman v rozhodujúcej chvíli vytesnil na hornú žrď svojej bránky. To sa mu však už nepodarilo v 50. minúte, keď Jacobs zúročil Fričovu prihrávku a prepálil presúvajúceho sa Tomeka. Navyše, oceliarom stačilo len 21 sekúnd na to, aby skórovali aj po tretíkrát. Puk mal na čepeli Krasničan, ktorému strela nevyšla podľa predstáv, no aj toto skončilo v michalovskej bránke. Päťdesiata minúta tak bola z pohľadu zápasu rozhodujúcou, keďže po nej sme už viac gólov nevideli. Oceliari tak ukončili úctyhodnú sériu výhier Michalovčanov a do tabuľky si pripísali ďalšie tri dôležité body.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Úvodná tretina z našej strany bola akoby zakríknutá, súper sa dokázal viac udržať na puku a vytváral si šance, z ktorých dokázal skórovať. Po prvej tretine tak Michalovce viedli 1:0. My sme však od polovice druhej tretiny našu hru zlepšili. Postupne naberala grády a mala spád. V presilovej hre sa nám podarilo vyrovnať a s pribúdajúcim časom sme, myslím si, boli lepším mužstvom, čo sa prejavilo aj na výsledku. Musíme uznať silu aj kvalitu súpera, ktorý sa tlačil do predbránkového priestoru a vytváral si šance. Podržal nás dobrý výkon brankára Vaya. Chcel by som poďakovať chlapcom za odbojovaný a kolektívny výkon. Sme radi za 3 body. “