2 : 3
(2:2, 0:0, 0:1)
HC 07 Detva

HC Košice — HC 07 Detva 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie:  5. Réway (Chovan, Růžička), 18. Réway (Mráz, Baránek) – 12. Sýkora (Downing, Gachulinec), 17. Magdolen (Gachulinec, Čacho), 59. Klíma (Gachulinec)

Vylúčení: 4:4 na dve min., navyše: Belluš (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner — Kacej. D. Konc ml. (všetci SVK)

HC Košice: Vay (16. Riečický) — Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Petran — Klhůfek, Chovan, Réway — Lapšanský, Mráz, Belluš — Frič, Jacobs, Eliaš — Jokeľ, Havrila, Milý — Krasničan

HC 07 WPC Koliba Detva: Lazušin (Petrík) — F. Fekiač, Lalík, Gachulinec, Rymsha, King, Rais, Turan, Jendroľ — Ľupták, Čacho, Ščurko — Sýkora, Downing, Žilka — Charbonneau, Klíma, Cox — Magdolen, V. Fekiač, Bača

Dôležitý zápas medzi Košicami a Detvou prinášal zaujímavé obrázky už od svojho úvodu. V polovici druhej minúty sa dostal k dvom zakončeniam Lapšanský, ani jedno sa však za Petríka nedostalo. Napriek tomu sa ale na prvý gól dlho nečakalo. Réway dostal v úvode piatej minúty šťastný puk za detviansku obranu, čo napokon aj využil a svoj tím poslal do vedenia. Vzápätí však prišla odpoveď stredoslovákov z 12. minúty. Vay vykorčuľoval vysoko zo svojej bránky, puk sa však vrátil do kruhu na vhadzovanie a odtiaľ ho nekompromisnou strelou pod hornú žrď košickej svätyne zavesil Sýkora. O päť minút neskôr šli hostia aj do vedenia. Na konci svojej presilovej hry si totiž vypracovali tlak a aj keď ešte pri početnej výhode neskórovali, podarilo sa im to po nej. S pukom sa k bránke otočil Magdolen, ktorý prepálil všetkých vrátane Vaya. Po tomto góle zaujal miesto v košickej bránke Riečický. Ešte pred pauzou sme sa dočkali aj vyrovnania. V 18. minúte hrali oceliari v početnej výhode, čo využil tvrdým príklepom opäť Réway. Po úvodnej 20-minútovke tak platil nerozhodný stav 2:2.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v duchu rýchleho a objostranne aktívneho hokeja. V 23. minúte to chcela využiť dvojica Klíma — Cox, no do gólovej príležitosti sa napokon nedostali. Zaujímavejšie to však bolo na konci 29. minúty. Rymsha tvrdo vypálil, jeho puk sa vrátil späť do hry. Tam si ho našiel Žilka, ktorý zakončoval do odkrytej časti bránky. V rozhodujúcej chvíli však ku svojej vzdialenejšej žrdi priskočil Riečický a svoj tím tak podržal. Stav sa nemenil ani v 31. minúte. Belluš vtedy priťukol Pavlinovi, ale jeho bombu z ľavej strany Petrík dokázal zblokovať do bezpečnej zóny. Následne sa už dianie na ľadovej ploche upokojilo, pod čo sa podpísali viaceré vylúčenia na oboch stranách. Celky sa tak sústredili na pozornú defenzívu, preto sme už pred prestávkou svedkami ďalšej vážnejšej šance neboli. Aj preto platil po 40 minútach stále stav z konca prvej tretiny — 2:2.

Do tretej časti zápasu vkročili Košičania v početnej výhode, Sýkorovi ostávalo odsedieť si 41 sekúnd zo svojho dvojminútového trestu. Oceliari sa to snažili využiť a čo najrýchlejšie sa natlačiť pred Petríka, ale proti dobre organizovanej defenzívnej činnosti Detvy to mali len veľmi ťažké. Prvé väčšie šance tak prišli až na konci 25. minúty. Riečický vtedy vychytal Coxa v samostatnom úniku a následne nedal šancu ani jeho spoluhráčom pri dorážkach. Gól nepadol ani na opačnej strane. V 48. minúte tam prepadlo Eliašovo nahodenie na Lapšanského, Petrík si však dal na košického útočníka dostatočný pozor. O päť minút neskôr sa k dobrému zakončeniu dostal aj Baránek, ani to však za detvianskym gólmanom neskončilo. Gól napokon padol až minútu a pol pred koncom, do Riečického siete prepadol Klímov puk. Detva si už následne tesné vedenie postrážila a do tabuľky si pripísala tri body.