7 : 3
(0:1, 3:1, 4:1)
HC 05 Banská Bystrica

HC Košice — HC 05 Banská Bystrica 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)

Góly a asistencie:  21. Mráz (Pavlin, Chovan), 28. Klhůfek (Pospíšil, Chovan), 31. Chovan (Růžička), 44. Klhůfek (Pospíšil, Krasničan), 56. Chovan (Réway, Pavlin), 58. Mráz (Baránek, Chovan), 59. Pospíšil (Klhůfek, Jenyš) – 4. Winquist (Faško-Rudáš, Lamper), 34. Faško-Rudáš, 55. Vašaš (Tamáši, Vybiral)

Vylúčení: 8:11 na dve min., presilovky: 1:0, navyše: Jenyš (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), oslabenia: 0:0, rozhodovali: Žák, Štefik — Stanzel, Šoltés (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák, Cibák — Réway, Mráz, Chovan (C) — Jenyš, Pospíšil, Klhůfek — Milý, Eliaš, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Frič

HC 05 Banská Bystrica: Rabčan (31. Vay, 56. Rabčan, 58. Vay) — Brejčák, Ďatelinka, Drew, Breton, Žiak, Demo, Biro, Petrinec — Vašaš, Tamáši, Vybiral — Lamper, Winquist, Faško-Rudáš — Sojka, Šimun, Výhonský — Gábor, Giertl, Sarvaš

Zápas medzi Košicami a Banskou Bystricou prinášal od svojho úvodu obojstranne opatrnú hru, ani jeden z celkov nechcel riskovať inkasovaný gól a držal sa v zabezpečenej defenzíve. Na konci štvrtej minúty však predsa len prišla košická chyba, po ktorej nachádzal Faško-Rudáš Winquista priamo pred bránkoviskom a Sedláček už nemal žiaden nárok zareagovať. Následne sa hralo dlho v strednom pásme a ani jeden z celkov si nevedel vypracovať vážnejšiu šancu — s výnimkou práve strelca jediného gólu v doterajšom priebehu zápasu. Winquist sa dostal do samostatného úniku, v ktorom si ešte chcel Sedláčka rozpohybovať, ale na českého brankára v službách oceliarov to bolo tentokrát primálo. Svoj samostatný únik spálil v ďalšom priebehu úvodnej časti aj Výhonský. Paradoxne, dostal sa k nemu počas banskobystrického oslabenia. Za Košice to ešte pred prestávkou skúšali svojimi strelami Réway, Krasničan aj Pavlin, ani jeden z nich ale recept na Rabčana nenašiel. Po úvodnej dvadsaťminútovke tak Banská Bystrica v Košiciach viedla pomerom 1:0.

Prostredná časť riadnej hracej doby sa niesol v diametrálne odlišnom duchu. Košičania sa do svojho súpera okamžite zahrýzli, z čoho plynul aj ich rýchly vyrovnávajúci gól. Už v 21. minúte prepálil strelou spomedzi kruhov Rabčana Mráz. Navyše, oceliarom sa strelecky darilo aj v ďalšom priebehu druhej tretiny. Zúročili to v úvode 28. minúty, keď Chovan naznačil strelu, ale ešte hľadal Klhůfka. Ten už zakončoval do odkrytej časti Rabčanovej bránky. Oceliari skórovali aj o tri minúty neskôr, no a tentokrát už mohol ruky nad hlavu zodvihnúť aj ich kapitán, ktorý zúročil prihrávku Růžičku. Tento gól navyše Rabčana vyhral z banskobystrickej bránky. V 34. minúte to bolo opäť o čosi zaujímavejšie, keď Jokeľovo zaváhanie hostia potrestali — hoci sa to najskôr nepodarilo Vašašovi, Faško-Rudáš už predsa len skóroval. Od tohto momentu až do prestávky góly nepadali, ale veselo sa rozdávali tresty. Nepomohol tomu ani záver tretiny, keď sa takmer do posledného miesta naplnili kapacity oboch trestných lavíc. V každom prípade, Košice pred treťou časťou nad Banskou Bystricou viedli 3:2.

Samozrejme, to bol výsledok, ktorý o víťazovi nervózneho zápasu rozhodne nerozhodoval. Banskobystričania tak do tretej časti vkročili s úmyslom minimálne vyrovnať, k čomu im mohla dopomôcť presilová hra v samom úvode. Počas nej však mali veľký problém s prechodom pred Sedláčka, a tak sa stav nemenil. Naopak, menil sa na konci 44. minúty, keď šli Košice opäť do dvojgólového vedenia. Dobre to urobil Pospíšil, ktorý ponúkol gólovú prihrávku Klhůfkovi, no a český legionár v službách oceliarov skóroval aj po druhýkrát. Stále však nebolo rozhodnuté, v zápase sme videli ešte ďalšie štyri presné zásahy. Iskričku nádeje najskôr pre Banskú Bystricu vykresal v 55. minúte Vašaš, no a následne zlomili banskobystrický odpor tromi gólmi Chovan, Mráz a Pospíšil. Košice tak Banskú Bystricu porazili pomerom 7:3.