V šlágri kola privítame Slovan

ADDED: 22.1.2021

V piatkovom programe 33. kola nás na domácom ľade čaká veľký šláger. V bitke o dôležité body sa stretnú dva najúspešnejšie slovenské kluby. Atraktívny duel proti Slovanu Bratislava dnes môžete sledovať o 18:00 v priamom prenose na Sport 2.

Z kabíny súpera

Náš dnešný súper si v lete prešiel zmenou majiteľa. Rodina Širokých zverila klub do rúk známeho podnikateľa Hrubého a ten začal s obmenou filozofie chodu celého klubu. Pomerne čerstvou novinkou v kádri belasých je aj zmena na trénerskom poste. Len tento týžden vedenie ukončilo spoluprácu s  trénerským duom Roman Stantien a Rudolf Jendek. Novými trénermi sa stali Róbert Döme, Marián Bažány a Ján Lipiansky, ktorí vedú mužstvo od pondelka. Svoj premiérový zápas absolvovali v utorok v dohrávke 9. kola v Nitre, kde Slovan uspel 4:3 po samostaných nájazdoch.

Minulý týždeň prišla do klubu belasých americká defenzívna posila Michael Brodzinski, pre ktorého ide o prvú skúsenosť s európskym hokejom. Doposiaľ odohral 2 zápasy, v ktorých si nepripísal žiaden bod. V posledných zápasoch chýbalo nášmu súperovi viacero opôr a medzi nimi aj dvaja najproduktívnejší hráči Rastislav Gašpar a Brendan O’Donnel. Belasí sa môžu spoľahnúť na brankára Tylera Parksa, ktorý má zo 14 zápasov dve čisté kontá a úspešnosť 94,35 %.

Slovan sa momentálne nachádza na 3. mieste so 62 bodmi, keď na prvý Zvolen stráca iba dva body. Po neúspešných zápasoch v Michalovciach, Poprade a Miškovci si čiastočne napravil chuť domácim víťazstvom proti Detve a víťazstvom v Nitre. Aj keď sa očakáva, že Slovan nenastúpi v plnej sile, určite bude pre našich oceliarov vyrovnaným súperom.

Posily Oceliarov

Do tímu oceliarov pribudli 2 posily. Kanaďan Émile Poirier, ktorý má skúsenosti najmä z AHL a Adam Lapšanský, ktorý získal v drese Košíc majstrovský titul. Túto sezónu začal Adam v Bratislave Capitals, kde zaznamenal 6 gólov a 7 asistencií. Naším najproduktívnejším hráčom je Michal Chovan, ktorý vsietil 9 gólov a pripísal si 27 asistencií. Druhým najproduktívnejším je náš najlepší strelec Pavel Klhůfek, ktorý má na svojom konte 17 gólov.

V poslednom zápase Oceliari vyhrali v Nitre 3:2 po samostatných nájazdoch, kde si víťazný nájazd svojou parádičkou pripísal Martin Belluš. Momentálne sa nachádzame na siedmom mieste so stratou šiestich bodov na Michalovce.

Veríme, že si dnes do tabuľky pripíšeme 3 dôležité body, ktoré nám pomôžu v boji o priamy postup do play-off. Šlágre však býajú nevyspytateľné a uvidíme ako dnešný zápas dopadne. Budťe s nami a podporte našich chlapcov aspoň prostredníctvom TV. KOŠICE DO TOHO!

Zostavy z posledných zápasov:

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Cibák — Klhůfek, Mráz, Chovan — Réway, Vrábeľ, Jenyš — Milý, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Krasničan

HC Slovan Bratislava: Parks (Noskovič) – Maier, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Valach, Beňo – Šišovkský, Kytnár, O'Donnell – Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Jasenec, Jendek, Lepskii