1 : 2
(1:2, 0:0, 0:0)
HC Nové Zámky

HC Košice — HC Mikron Nové Zámky 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 7. Krasničan (Deyl, Havrila) – 2. Rogoň (Majdan, Seppänen), 5. Jurík (Iacobellis, Roman)

Vylúčení: 8:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefik — Durmis, Stanzel (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Baránek, Růžička, Cibák, Slovák, Deyl, Petran — Klhůfek, Mráz, Chovan — Milý, Poirier, Lapšanský — Frič, Jacobs, Jokeľ — Belluš, Havrila, Krasničan — Eliaš

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) — Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga — Števuliak, Doggett, Rogoň — Varga, Iacobellis, Jurík — Majdan, Seppänen, Okoličány — Zahradník, Ondrušek, Andrisík — Petrík

Druhý zápas nadstavbovej série medzi Košicami a Novými Zámkami sa niesol, podobne ako ten včerajší, vo vysokom tempe už od prvých minút. Prvý gól tak padol už v polovici druhej minúty, keď si Rogoň našiel priestor pred bránkou a počas presilovej hry puk zavesil za Riečického. Pomerne rýchlo viedli hostia aj o dva góly. Na konci piatej minúty sa totiž dostali do prečíslenia štyroch proti dvom a aj keď sa zdalo, že z neho nič nebude, k puku sa napokon dostal Jurík a ten predsa len napol sieť košickej bránky. Domáci celok znížil v úvode siedmej minúty, keď puk so šťastím prepadol za novozámockú obranu. Tam si ho našiel Krasničan, ktorý v predbránkovom priestore našiel recept na Kiviaha. V 12. minúte mohlo byť aj vyrovnané. Oceliari sa dostali do situácie dvoch proti dvom, v ktorom si Milý obhodil obrancu a puk si stiahol do forhendu. V rozhodujúcej chvíli mu však od čepele odskočil a ako prvý sa po ňom vrhol Kiviaho. Aj preto sa už pred prestávkou stav viac nemenil. Po úvodnej dvadsaťminútovke tak Nové Zámky na košickom ľade viedli pomerom 2:1.

Prostredná časť riadnej hracej doby už bola z oboch strán značne opatrnejšia, čo sa podpísalo aj na mninime šancí. Prvá väčšia prišla až v 28. minúte a mali ju Košice. Dobre to urobil Jacobs, ktorý vytiahol puk do útočného pásma a tam sa k nemu dostal Klhůfek. Okamžite tak zakončoval švihom k bližšej žrdi, no v rozhodujúcej chvíli sa tam presunul Kiviaho. Vyrovnanie mohlo prísť aj v 37. minúte. Milý totiž zabojoval a na prvý pohľad stretenú akciu dopracoval k strele. Skúšal to z uhla, od vonkajšej siete sa ešte puk Kiviahovi odrazil späť do bránkoviska. Tam ho napokon novozámocký gólman zachytil. V rovnakej minúte mohol skórovať na opačnej strane Doggett. Ten sa dostal k puku v predbránkovom priestore, kde si ho ešte premiešal a ponúkol tak Riečickému priestor na presunutie sa k opačnej žrdi. Košický gólman ju využil a puk zrazil na ochrannú sieť. Po dvoch tretinách tak stále platil stav 1:2 v neprospech oceliarov.

Tí tak boli pred treťou časťou zápasu tímom, ktorý musel doháňať stratu jedného presného zásahu. Domáci celok sa tak snažil od úvodu tlačiť pred Kiviaha, aj keď v prvej dvojminútovke ešte čelil novozámockej presilovej hre. Košičania sa do prvej väčšej šance dostali na konci 44. minúty, keď to skúšal bezprostredne po buly príklepom Belluš. Jeho zakončenie si však cestu do siete nenašlo. Deväť minút pred koncom prenechal puk Chovanovi Klhůfek. Švih košického kapitána si však na hrudi našiel pozorný Kiviaho. V ďalšom priebehu tretej tretiny si už dali hostia dostatočný pozor, preto sa stav viackrát nemenil. Stav série sa tak vyrovnal na 1:1.