2 : 1
(0:0, 1:0, 1:1)
HC 21 Prešov

HC Košice — HC 21 GROTTO Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 30. Slovák (Saucerman, McPherson), 49. Chovan (Klhůfek, Tansey) – 54. Zagrapan (Sýkora)

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Fridrich — Stanzel, Gegáň (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Rogoň — Lapšanský, Klhůfek, Belluš — Milý, Havrila, Jokeľ

HC 21 GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) — Rais, Bakala, Růžička, Lalík, Turan, Jendroľ, F. Fekiač, Miškuf — Charbonneau, Čacho, Sýkora — Jokinen, Klíma, Žilka — Magdolen, Zagrapan, Halama — Šimun, V. Fekiač, Bača

Východniarskemu derby predchádzala milá povinnosť domácich funkcionárov. Tí odovzdali Radkovi Deylovi dres s pamätným číslom 500, a to pri príležitosti 500-tého odohraného zápasu košického obrancu v slovenskej hokejovej extralige. Po úvodnom ceremoniáli sa už mohlo ísť na hokej. Oba celky začali aktívne, prezentovali sa rýchlym korčuľovaním a kontaktnou hrou. Podpísalo sa to však na minime práce, ktorú mali obaja gólmani. Jedna z mála väčších šancí prišla v deviatej minúte, keď chceli puk pred Bespalovom dorážať až dvaja Košičania. Prešovský brankár si však napokon dal dostatočný pozor. Bespalov neinkasoval ani v úvode 11. minúty. Svojím zákrokom proti strele od modrej čiary si nebol vôbec istý, na čo sa snažil zareagovať Pereskokov. Bol však tiesnený, preto presne nedorážal. Na opačnej strane zasa neuspeli Šimun a Viktor Fekiač. Tí sa dostali počas oslabenia do prečíslenia dvoch proti jednému, ale finálnu prihrávku zastavila v rozhodujúcej chvíli košická defenzíva. Po 20 minútach tak platil nerozhodný stav 0:0.

Prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v podobnom duchu, ako tomu bolo v prípade otváracej tretiny. Oba celky hrali kontaktne a snažili a o rýchly prechod útočnými čiarami, ale proti dobre organizovaným defenzívam súpera to mali len ťažké. Aj preto prišla prvá vážnejšia šanca až v 26. minúte. Práve vtedy sa podarilo rozvlniť sieť košickej bránky Klímovi, ale len z vonkajšej strany. Prešov si o štyri minúty neskôr vypracoval druhé prečíslenie v zápase — opäť v oslabení a opäť v ňom mala prsty dvojica Šimun a Viktor Fekiač. Druhý menovaný však pálil nepresne a Košarišťanovu bránku minul. Jediný gól v druhej tretiny tak padol v 30. minúte — v momente, keď sa na ľad vrátil vylúčený Zagrapan. Bespalov bol prikrátky na zakončenie Slováka. Oceliari vďaka tomu po dvoch tretinách viedli 1:0.

Ak ešte chceli zverenci Ernesta Bokroša pomýšľať na bodový zisk, museli splniť jednoznačný cieľ — minimálne raz rozvlniť sieť bránky, ktorú strážil do tej chvíle stopercentný Košarišťan. Opäť však platilo, že košická defenzíva im to v maximálnej možnej miere sťažovala. Naopak, v 49. minúte si domáci celok vypracoval veľký tlak a aj keď prvé dve alebo tri veľké šance nevyužil, tú poslednú už áno. Bezprostredne po presilovej hre upravil na 2:0 pre Košice ich kapitán Chovan. Prešovčania reagovali v 54. minúte gólom Zagrapana, to však bolo z ich strany všetko. Domáci si tak po výhre v pomere 2:1 pripísali do tabuľky ďalšie tri body.