5 : 3
(2:0, 3:1, 0:2)
GKS Tychy

GKS Tychy - HC Košice 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Góly a asistencie: 3. Witecki, 12. Kotlorz (Rzeszutko, Novajovský), 28. Novajovský, 31. Cichy, 32. Szczechura (Sýkora, Cichy) – 25. Haščák (Nagy), 48. Dudáš, 49. Jokeľ (Petráš)

Vylúčení: 6:5 na dve min., navyše Dudáš (KOS - 10 min. osobný trest), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

HC Košice: Škorvánek (Habal) - Dudáš, Pretnar, Šedivý, Čížek, Pulli, McDowell, Koch - Kafka, Brophey, Netík - Nagy, Suja, Haščák - Hričina, Galamboš, Šoltés - Petráš, Klíma, Jokeľ

Štart do zápasu vyšiel lepšie úradujúcemu poľskému majstrovi z GKS Tychy. Náš súper sa v tretej minúte dostal do vedenia, keď sa podarilo Škorvánka prekonať Witeckemu. Ešte pred prestávkou sme inkasovali aj druhý gól, tentokrát sa po prihrávkach Rzeszutka a Novajovského zapísal do štatistík ako strelec Kotlorz. Po dvadsiatich minútach tak odchádzal poľský majster do šatne s dvojgólovým vedením.

V druhej tretine sa Košičania pokúšali nepriaznivý stav zvrátiť. Po piatich minútach hry využil šancu na skórovanie navrátilec v košickom drese Haščák, ktorý upravoval na 1:2 z pohľadu Oceliarov. Naši hokejisti sa ale dlho netešili, v 28. minúte si totiž Novajovský k asistencii pripísal aj gól. Navyše prišli dva zlepené presné zásahy z hokejok Cicheho a Szczechuru z 31., respektíve 32. minúte, a tak Tychy viedli už 5:1. Tento stav platil aj na konci druhej tretiny.

Posledná časť riadnej hracej doby patrila Košičanom, ktorí už neinkasovali. Naopak, sami skórovali dvakrát. V 48. minúte sa to podarilo Dudášovi, o minútu neskôr sa do štatistík zapísal aj Jokeľ. Ani tri góly však Oceliarom na bodový zápis nestačili, po výsledku 5:3 sa preto z výhry tešil tím GKS Tychy.