4 : 3 pp
(2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Orli Znojmo

Orli Znojmo - HC Košice 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 10. Lattner, 15. Braes (McPherson), 27. Tejnor (Stretch, Kalus), 64. McPherson (t.s.) – 14. Netík (Kafka), 25. Brophey (Netík, Pretnar), 59. Kafka (Suja, Nagy)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Šoltés, Gajan

Orli Znojmo: Nechvátal (Halász) – Sedlák, Parkkonen, Stehlík, Lattner, Tejnor, Oščádal, Kruckovyč – Kalus, Stretch, Luciani, Hlava, Braes, McPherson, Němec, Matuš, Mrázek, Novák, Bartoš, Guman, Špaček

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš (A), Pretnar, Šedivý, Čížek, Pulli, Lenďák, Koch – Kafka, Brophey, Netík – Haščák, Nagy (C), Spilar (A) – Hričina, Suja Šoltés – Petráš, Klíma, Jokeľ, Žitný

V úvode zápasu sa Oceliari dostali do početnej výhody, ktorú mohli potrestať aj rýchlym gólom. Po priťuknutí Haščáka chcel do odkrytej bránky zakončovať Nagy, ešte predtým ale prišiel nedovolený zákrok Hričinu, a tak sa stav meniť nemohol. Na opačnej strane sa dostalo do prečíslenia Znojmo, v ktorom vzal na seba zodpovednosť McPherson. Ten to skúšal strelou, ale Habal bol pripravený. Na konci ôsmej minúte sa nepresadil ani Haščák, ktorý zakončoval bez prípravy. Nechvátalov betón bol na správnom mieste a puk zastavil. To sa už nepodarilo nášmu gólmanovi v 10. minúte, keď využilo Znojmo presilovú hru. Z medzikružia sa gólovou strelou prezentoval Lattner. Odpoveď na seba dlho čakať nenechala, V 14. minúte totiž Nechvátal puk len vyrážal pred seba, čo pohotovo využil Netík a vyrovnal tak na 1:1. O necelú minútu neskôr sa však pred Habala natlačil Braes, ktorý upravoval na 2:1 pre nášho súpera. Za tohto stavu sa napokon šlo aj do šatní.

Druhá tretina priniesla niekoľko zaujímavých momentov. Ten prvý prišiel v poslednej sekunde 25. minúty, keď využil Netíkovu prihrávku do pravej strany Brophey. Ten sa v kruhu na vhadzovanie oprel do puku a vyrovnal na 2:2. Tento stav však neplatil ani dve minúty, keďže ešte pred koncom 27. minúty sa medzi kruhmi šikovne otočil Tejnor, ktorý trafil do odkrytého priestoru Habalovej svätyne. Už za stavu 3:2 z pohľadu Znojma sa Oceliari dostali do prečíslenia troch proti jednému, v ktorom našiel Šedivý Nagya. Ten ešte chcel posúvať Šoltésovi, bol už ale na úrovni bránkovej čiary, a tak len vyzval Nechvátala na bezproblémový zákrok. V 34. minúte neuspel ani Netík, ktorý zakončoval po individuálnej akcii bekhendom svojej hokejky. Sympatický pokus skončil na tele brankára, stav sa tak v tomto prípade nemenil. Po 40 minútach šlo Znojmo do šatne znova s vedením, tentokrát 3:2.

Do tretej tretiny vstúpili Košičania so snahou vyrovať. Prejavovalo sa to už v jej úvode, keď sa do prvej väčšej šance dostal Nagy. Ten už prekonal Nechvátala, Znojmu ale pomohla konštrukcia bránky. Nagyovo zakočnenie sa totiž od hornej žrde odrazilo len do ochrannej siete. V 52. minúte si dvojica Kafka - Netík vypracovala hneď dve gólové šance, pričom na ich konci bol vždy druhý menovaný český legionár. Prvýkrát uspel so šťastím gólman Znojma, v druhom prípade už Netíkovi puk prekĺzol popod čepeľ. Na konci 59. minúty sa však Oceliari vytúženého gólu predsa len dočkali. K zakončeniu sa dostal tentokrát Kafka, ktorý nedal bombou medzi tri žrde Nechvátalovi šancu na úspešný zákrok. Za stavu 3:3, ktorý platil aj po 60 minútach hry, sa tak zápas dostal až do predĺženia.

V predĺžení sa mohli diváci potešiť z viacerých šancí na oboch stranách. Všetko odštartoval Braes, ktorý preveril pozornosť Habala, avšak český gólman v službách Košíc nezaváhal. O malý moment netrafil bránku Kafka, aby napokon Pulli napálil puk delovkou len do pripraveného Nechvátala. V 63. minúte zasa fínsky bek našiel Haščáka, puk sa mu ale zamotal, a tak z toho gólové zakončenie nebolo. O výhre Znojma napokon rozhodol v 64. minúte z trestného strieľania McPherson.