2 : 3 pp
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Rapaces de Gap

HC Košice - Rapaces de Gap 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 4. Netík (Šedivý, Kafka), 31. Šoltés (Haščák, Nagy) – 16. Bouvet (Biezais, Gutierrez), 36. Abramov (Gutierrez, Bouvet), 62. Jekimovs (Colomban)

Vylúčení: 6:4 na dve min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Šoltés, Stanzel

HC Košice: Škorvánek (Habal) - Pulli, Pretnar, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Michalčin - Kafka, Brophey, Netík - Haščák, Krajňák, Nagy - Hričina, Suja, Šoltés - Klíma, Galamboš, Vrábeľ, Jokeľ

Rapaces de Gap: Darier (Cooke) – Gibb, Labrecque, Reno, Nelson, Faure, Melin, Schmitt – Kambeitz, Biezais, Kontos, Bouvet, Abramov, Jekimovs, Brown, Colomban, Sarlieve, Schmitt, Gallet, Loizeau, Mokšancev, Gutierrez

O prvú útočnú akciu stretnutia sa postarali hráči francúzskeho celku. V prvej polovici prvej minúty tak zakončoval nepresne Kambeitz. Košičania sa následne dostali do protiútoku, na konci ktorého mal stáť Netík. Defenzíva nášho súpera ho ale do zakončenia nepustila. Gólmana Dariera nepreveril ani Čížek, jeho strela totiž ostala stáť pred bránkoviskom. V polovici štvrtej minúty však našiel Šedivý krásnou prihrávkou nepokrytého Netíka, ktorý si položil brankára a pohodlne poslal Oceliarov do vedenia. V deviatej minúte stál v dobrej palebnej pozícii Abramov, puk mu ale na čepeľ nedosadol ideálne, a tak z toho bolo len nepresné zakončenie. O dve minúty neskôr to skúšal z prvej Kafka, ktorého delovku zastavil Darier svojím betónom. V 16. minúte bol už stav vyrovnaný. V závere presilovky Francúzov sa dostal pred bránkoviskom k zakončeniu Bouvet, ktorý potešil svojich spoluhráčov. Po 20 minútach sa tak do šatní šlo za stavu 1:1.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v aktívnom duchu. Draci z Francúzska sa prezentovali v polovici 26. minúty peknou akciou, na konci ktorej stál Nelson. Ten to skúšal z prvej, ale Škorvánek jeho zakončenie bravúrne zneškodnil. O päť minút neskôr využil počas presilovky Haščákovo priťuknutie Šoltés, ktorý zakončoval do odkrytej časti Darierovej svätyne. Košičania viedli 2:1. Aj tentokrát ale dokázal francúzsky celok pred sirénou vyrovnať. Opäť išlo o presilovkový gól, keď sa tentokrát gólovou ranou bez prípravy prezentoval Abramov. Keďže skórovali počas druhej tretiny oba celky raz, po 40 minútach platil priebežný stav 2:2.

Do tretej tretiny vstúpil lepšie náš súper z Francúzska. V polovici 45. minúty sa do dobrej šance natlačil Gutierrez, ten ale vyprášil Škorvánkov betón. V 48. minúte zasa pálil Kambeitz, avšak náš gólman sa prezentoval ďalším skvelým zákrokom. Neskôr to skúšal od modrej čiary Dudáš, ten ale vyslal bombu len do pripraveného Dariera. V 56. mínúte to myslel dobre Šedivý, ktorého projektil ešte gólmanovi z lapačky vypadol, ale na dorážku nebol pripravený nik. Keďže sa už do konca riadnej hracej doby neudialo nič podstatné, predĺžiť sa musel aj náš druhý zápas na Tatranskom pohári.

Z predĺženia sa napokon odohrala len jedna minúta a 31 sekúnd. Presne v tomto čase sa totiž po pravom krídle pred Škorvánka natlačil Jekimovs, ktorý rozohdol o tom, že výhra napokon poputuje na konto nášho francúzskeho súpera. Aj z tohto zápasu si tak Oceliari odniesli za predĺženie jeden bod.