6 : 3
(3:0, 1:3, 2:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec 6:3 (3:0, 1:3, 2:0)

Góly a asistencie: 3. Suja (McDowell, Nagy), 9. Suja (Spilar, Lenďák), 17. Dudáš (Kafka, Pretnar), 27. Šoltés (Haščák, Nagy), 50. Galamboš (Šoltés, Koch), 54. Netík (Kafka, Pretnar) – 29. Kulmala, 38. Loiseau (Magosi, Miskolczi), 40. Láda (Kulmala)

Vylúčení: 3:6 na dve min., navyše: Dudáš (KOS) - 10 min. za hrubosť a pästný súboj, Rusk (MIS) - 5+10+DKZ za pästný súboj, hrubosť a napadnutie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Štefik - Gajan, Smrek, 4238 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš (A), Lenďák, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Čížek – Kafka, Brophey, Netík – Nagy (C), Suja, Spilar (A) – Šoltés, Galamboš, Haščák – Klíma, Krajňák, Hričina, Žitný

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Adorján) – Szirányi (A), T. Slovák, Crawford, Kiss, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó – Miskolczi, Galanisz, Magosi (C) – Pance, Kulmala, Somogyi – Harrison, Vas (A), Loiseau – Ritó, Hajós, Vincze

K puku sa ako prvý dostal Miškovec, ktorému patrili aj úvodné sekundy zápasu. Magosi to však svojou žabkou nevyriešil ideálne a puk odpálil až na zakázané uvoľnenie. Aj preto mohli následne pred Duschekom kombinovať Pretnar so Spilarom, ale ani táto spolupráca nič zaujímavé nepriniesla. Napriek tomu padol pomerne rýchly gól, keď vypálil v tretej minúte od modrej McDowell. Centimetre v predbránkovom priestore ideálne zúročil Suja, ktorý tečoval puk za bezmocného gólmana hostí. O dve minúty neskôr mohol na 2:0 zvýšiť Netík, ktorý sa rútil na bránku nášho súpera, so svojím bekhendovým zakončením ale neuspel. Skóroval však opäť Suja, pre ktorého to bola dvojgólová tretina. Tentokrát predviedol parádnu strelu švihom, ktorou nedal Duschekovi šancu na úspešný zákrok. Miškovec si následne vyžiadal oddychový čas, po ktorom sa nadýchol k tlaku, avšak len minimálnemu. Aj preto prišiel tretí košický gól - tentokrát Oceliari využili presilovú hru. Tvrdo vypálil Kafka, jeho zakončenie ale stihol tečovať Dudáš. Pre nášho obrancu išlo o prvý gól v sezóne. Po 20 minútach hry tak slovenský tím viedol pomerom 3:0.

Aj úvod prostrednej časti zápasu prítomným divákom potvrdil, že sa bude hrať obojstranne aktívny hokej. Už po 12 sekundách hry to tak svojou strelou skúšal Kafka, jeho rana bola ale defenzívou Miškovca včas zblokovaná na ochrannú sieť. Bez prípravy vypálil tvrdo aj Galamboš, v tomto prípade ale platilo, že puk priestor troch žrdí nezasiahol. Oceliari následne mali k dispozícii presilovú hru o dvoch mužov, ktorú dokázali využiť. Haščák totiž našiel v ideálnom priestore pred bránkou Šoltésa a ten už nemal najmenší dôvod zaváhať. Zo strany slovenského celku to bolo na druhú tretinu všetko. Naopak, k tlaku sa nadýchol Miškovec, ktorý sa postupne prezentoval až tromi presnými zásahmi. V 29. minúte odštartoval gólovú kanonádu presnou krížnou strelou Kulmala. O deväť minút neskôr pracovala defenzíva Oceliarov nedôrazne, čo súper využil na druhý gól. Tentokrát sa do listiny strelcov zapísal Loiseau. No a napokon, 57 sekúnd pred koncom druhej tretiny, si pred bránku nakorčuľoval Láda, ktorý aj so šťastím a odrazom puku od košického hráča upravil na 4:3. Bolo tak jasné, že pred treťou tretinou bude ešte všetko otvorené.

Do tretej tretiny vstúpili aktívnejšie domáci Košičania. Duschekovu pozornosť preto chcel preveriť Klíma, avšak v tomto prípade puk zadunel len na zadnom plexiskle. Presne už vypálil Haščák, ten našiel hruď pripraveného gólmana Miškovca. Stav sa nemenil. A nemenil sa až do 50. minúty, keď si medzi kruhy nakorčuľoval ideálne Galamboš, ktorý nedal zakončením zápästím Duschekovi šancu úspešne zakročiť. O minútu neskôr si to v pästnom súboji rozdali Dudáš a Rusk. Náš urastený obranca poslal súpera k ľadu, za čo si vyslúžil potlesk košických fanúšikov. Následne sa na trestnú lavicu pobral aj Magosi. Oceliari tak rozohrali svoj presilovkový formát, na konci ktorého bol tentokrát Tomáš Netík. Ten vypálil presne k žrdi a zvýšil už na 6:3. V ďalšom priebehu zápasu sa ešte Oceliari snažili streliť aj gól s poradovým číslom sedem, to sa im už ale nepodarilo. Napriek tomu si pripísali tretie víťazstvo v rade a ligou pokračujú bez straty bodu.