5 : 1
(1:0, 1:1, 3:0)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice - Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie:  14. Kafka (Šoltés, Netík), 21. Spilar, 47. Spilar (Haščák), 51. Brophey (Nagy, Čížek), 60. Pulli (Šoltés) – 39. Sádecký (Bartovič, Hecl)

Vylúčení: 8:6 na dve min., navyše: Bohunický (TRE - 10 min. za nešportové správanie), presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel (SVK), Soós (HUN) – Stanzel (SVK), Pálkövi (HUN), 4196 divákov

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš (A), Čížek, Šedivý, Pulli – Spilar (A), Brophey, L. Nagy (C) – Netík, Galamboš, Kafka – Haščák, Suja, Šoltés – Petráš, Krajňák, Jokeľ - Hričina

Dukla Trenčín: Šimko (Valent) – Rýgl, Holenda, Cebák, Frühauf (A), Bokroš, Bohunický, Špankovič, M. Hudec – Radivojevič (C), Ölvecký, Sojčík – Bartovič (A), Sádecký, Hecl – Varga, Bližňák, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec

Košičania vyhrali úvodné vhadzovanie v zápase, čo ich oprávňovalo založiť aj prvú akciu. Naša prvá formácia sa tak viacerými prihrávkami dostala medzi kruhy, odkiaľ chcel zakončovať Spilar. Finálna kolmica na tohto muža ale bola čitateľná, a tak zakočnenie neprišlo. Na ďalšiu väčšiu šancu si tak museli diváci počkať až do piatej minúty. Popred Šimka prekorčuľoval súbežne s pukom aj Galamboš, ktorý gólmanovi poriadne sťažil jeho zákrok. Napokon bol ale Šimko úspešný. To sa už nedalo povedať 19 sekúnd pred koncom 14. minúty. Petr Kafka skúsil šťastie a puk jemnou žabkou nahodil na bránku, pričom práve trenčiansky gólman bol tým nešťastníkom, ktorý si ho zrazil do vlastnej siete. Oceliari viedli 1:0. Rovnaký muž chyboval aj v 18. minúte, keď "vyskočil" zo svojej bránky priamo pred McDowella. Ten si už, našťastie pre Trenčín, streleckú pozíciu nevylepšil. Po 20 minútach tak Oceliari viedli nad svojím súperom z Trenčína 1:0.

Aj úvod prostrednej časti riadnej hracej doby patril našim chlapcom. Vybojovali sme si výhodu presilovej hry, pričom trest nášho súpera sme dokázali aj náležite rýchlo potrestať. Už po 44 sekundách hry sa to podarilo 44-ke, a teda Gabrielovi Spilarovi. Košičania vyhrávali 2:0. Všetko sa mohlo zmeniť na konci 23. minúty, keď puk pred Habalom výborne sklepával Bližňák. Košického gólmana ale neprekvapil, puk totiž nasmeroval priamo do jeho betónov. O 10 minút neskôr zasa zmenil výborne smer strely Hecl. Málokto si to všimol, Habal bol ale jedným z mužov, ktorým to neušlo. Jeho lapačka tak bola v správny čas na správnom mieste. Napriek tomu sa gólu Trenčín predsa len dočkal, prišiel tesne pred polovicou 39. minúty. Práve v tomto čase sa dostal pred bránkoviskom k puku osamotený Sádecký, ktorý nemal najmenší problém upraviť na 2:1. Bolo tak jasné, že tretia tretina ešte môže priniesť poriadne zaujímavý boj.

Do tretej tretiny vykorčuľovali Trenčania s jednoznačným úmyslom - aspoň raz ešte prekonať Vladislava Habala a vrátiť sa tak do hry o body. Proti fungujúcej defenzíve Oceliarov to mali ale len veľmi ťažké. Navyše, v 47. minúte mali Košice pri vylúčení Sádeckého k dispozácii ďalšiu presilovú hru, pričom aj tentokrát ju dokázali využiť. Svoj druhý presný zásah v zápase si pripísal Gabriel Spilar. Od tohto momentu si už Košičania umne držali územnú prevahu, čo Trenčanom znemožňovalo priblížiť sa bodovému zápisu. Navyše, prišiel aj štvrtý gól domáceho celku. Postaral sa oň Kanaďan Brophey, keď zúročil prihrávky kapitána Nagya a Čížeka. Na finálnych 5:1 sa podarilo domácim 11 sekúnd pred koncom upraviť zásluhou Pulliho. K trom presilovkovým si tak Oceliari pripísali aj gól v oslabení. Košičania si preto po dvoch prehrách v rade zabezpečili na domácom ľade plný bodový zápis. Naopak, trenčianska Dukla odišla z metropoly východu ako porazený celok.