4 : 3 sn
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
MsHK Žilina

MsHK Žilina - HC Košice  4:3 sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Góly a asistencie: 16. Beránek (Hvila), 18. Beránek (Hvila), 30. Podešva – 11. Šoltés (Suja, Netík), 34. Šoltés (Šedivý), 52. Krajňák (Kafka, Šedivý) - rozh. sám. nájazd: Ru. Huna (ZIL)

Vylúčení: 2:1 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Stano – Ľ. Šoltés, Gajan, 568 divákov

MsHK Žilina: Horčička (Mikoláš) – Kučný, Jankovič, Pastor, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Žilin – Bárta, Podešva, Balej (C) – Jenčík, Surovka, Ru. Huna – Beránek, J. Ručkay, Hvíla – D. Rehák, Sikela, Ondruš

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Pretnar, Pulli, Čižek, Koch, Lenďák, Dudáš, Šedivý – Spilar, Brophey, L. Nagy (C) – Netík, Suja, D. Šoltés – Haščák, Galamboš, Kafka – Hričina, Klíma, Žitný - Krajňák

Úvod sa niesol v opatrnom duchu, ani jeden z tímov totiž nechcel na samom začiatku zápasu zbytočne chybovať. Prvá strela na bránku tak letela až po vyše minúte hry, keď to vyskúšal Šoltés. Horčička bol ale pozorný, preto sa skóre nemenilo. Nemenilo sa ani po Beránkovom zakončení, to navyše Košičania ani nenechali prejsť k Habalovi, puk totiž včas zblokovali len k mantinelu. Na prvú väčšiu šancu si tak diváci museli počkať do siedmej minúty, keď puk doletel ku Bártovi. Ten si ešte vylepšoval streleckú pozíciu pri žrdi, skackajúci predmet ale za nášho gólmana usmerniť nedokázal. V 11. minúte sa tak do šance dostali aj Košice. Tie to urobili dobre, keď poslal Suja puk Šotlésovi, no a ten už dokázal trafiť odkrytý priestor Horčičkovej svätyne. Oceliari viedli 1:0. Tento stav platil do 11. minúty 16. minúty, keď sa na veľkú radosť žilinských divákov presadil Beránek. Ešte pred prestávkou navyše hokejisti spod Dubňa strhli tesné vedenie na svoju stranu. Druhým gólom v zápase sa o to postaral Beránek, ktorý tentokrát zúžitkoval milimetrovú prihrávku spoluhráča. Po 20 minútach hry tak Žilina nad Košicami viedla pomerom 2:1.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby sa museli Oceliari brániť, hrali totiž v oslabení. Pretnarov trest chcel pritom potrestať Ručkay, avšak jeho teč Habal očakával, a tak hru fantasticky prerušil. Ďalší gól tak prišiel až v 30. minúte. Práve v tomto čase nevyšla Podešvovi prihrávka úplne ideálne, každopádne, mrzieť ho to nemuselo. Puk totiž so šťastím prepadol až za Habalov chrbát, čo znamenalo vedenie Žiliny v pomere 3:1. O dve minúty neskôr chcel rovnakým metrom odpovedať aj Kafka, ktorý si spracoval Haščákovu prihrávku. Opäť bol ale pozorný Horčička na mieste, stav sa preto nemenil. Platilo to do 34. minúty, druhým presným zásahom v zápase sa totiž prezentoval Dávid Šoltés, a tak bolo jasné, že zápas v Žiline môže byť ešte poriadne zaujímavý. V záverečnej minúte druhej tretiny to potvrdil aj Huna, ktorý sa s pukom šikovne natlačil pred Habala. Tam už ale nedostal viac priestoru na lepšie zakončenie, preto svoju individuálnu akciu ukončil len nepodarenou streloz priamo do gólmana. Aj to bol dôvod, prečo Žilina po 40 minútach hry viedla 3:2.

Oceliari tak vstúpili do tretej tretiny s jasným cieľom - tretím gólom sa ešte vrátiť do hry o body. A tak to vyzeralo aj na ľade, keď to v úvodných minútach záverečnej časti riadnej hracej doby na Horčičku len tak lietalo. Žilinský gólman však predvádzal dobré zákroky, ktorými sa mu darilo eliminovať košických strelcov. Úvodná desaťminútovka tejto časti tak bola o obetavosti žilinských hokejistov, ktorí sa snažili čo najčastejšie blokovať zakončenia Oceliarov. Darilo sa im to až do 52. minúty. Práve v tomto časr totiž dostal puk na svoju čepeľ Krajňák, ktorý peknou strelou švihom vyrovnal na 3:3. O štyri minúty neskôr sme sa navyše mohli dostať aj do vedenia, ktoré by nás výrazne priblížilo zisku troch bodov. V súboji s Horčičkom však Haščák neuspel, stav sa preto nemenil. V závere tretej tretiny sa ešte Košičania prezentovali zvýšeným tlakom pred Horčičkom, na čo reagoval domáci tréner oddychovým časom. Už sa ale stav nemenil, a tak bolo jasné, že zápas pôjde do predĺženia.

Úvod predĺženia troch proti trom priniesol výpady oboch mužstiev, ani jedno z nich toho ale pred gólmanom súpera veľa nevymyslelo. Necelé dve minúty pred koncom predĺženia šli do prečíslenia Košice. Vo výhode sa ešte Suja snažil nájsť spoluhráča, to sa mu ale nepodarilo. O niekoľko sekúnd to bolo ešte vážnejšie, Sujova rana totiž Horčičkovi prepadla za chrbát, priamo z bránkovej čiary ale ešte stihol puk vypichnúť Bagin. Predĺženie tak zápas nerozhodlo, na rad museli prísť samostatné nájazdy. Za domácich sa v nich presadili Balej i Huna, Košice skórovali len zásluhou Netíka. Žilina si tak na svoje konto pripísala druhý bod.