4 : 1
(1:1, 0:0, 3:0)
HKM Zvolen

HKM Zvolen - HC Košice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie:  17. Vandane (Špirko, Vandas), 44. Zuzin (Mich. Chovan, Zeleňák), 47. Mich. Chovan, 52. Drgoň (Mich. Chovan) – 2. Pulli (Netík, Galamboš)

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel - Kollár, Gajan, 2279 divákov

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Roman, Dubina – Šechný, Špirko (A), Handlovský – Lušňák, Holovič, Šišovský – Chovan (C), Kytnár (A), Zuzin – Andrisík, S.Petráš, Halama - Vandas

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pretnar, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Koch, Šedivý, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy (C) – Netík, Suja, Šoltés – Spilar (A), Galamboš, Kafka – Vrábeľ, Krajňák, Š.Petráš - Žitný

Zápas priniesol už od úvodných sekúnd vysoké tempo, čo sa snažili využiť ako prví Oceliari. Dobre vypálil Netík, k jeho strele však včas priskočil Zeleňák a stihol ju tak zblokovať len na zadný mantinel. O niekoľko sekúnd neskôr však pri vylúčení Ulrycha  Košičania roztočili svoj presilovkový kolotoč, ktorý im napokon priniesol prvý gól. Po dvoch minútach hry vymyslel ideálnu prihrávku za kruhy Netík, pričom bombou z tohto priestoru už nedal Pulli Skapskemu šancu na úspešný zákrok. Košice vo Zvolene viedli 1:0. O dve minúty neskôr sa pokúšal o vyrovnanie Vandas, ten ale pred Habalom neuspel. Ešte väčšiu zvolenskú šancu priniesla šiesta minúta. Nahodenie od modrej čiary zazvonilo na konštrukcii našej bránky a mali sme šťastie, že Chovan už cez Habala puk neprepasíroval. Rovnaký muž stroskotal na českom legionárovi v košickom drese aj v deviatej minúte, keď bol so svojou strelou na Vladislava prikrátky. Vyrovnanie napriek tomu predsa len prišlo. V polovici 17. minúty to vymyslel dobre Vandane, ktorý si položil gólmana, obkorčuľoval okolo jeho bránky a zakončil presne. Po 20 minútach hry sa tak šlo do šatní za nerozhodného stavu - 1:1.

Aj druhá tretina ponúkla divákom hneď niekoľko zaujímavých obrázkov. Opäť to boli Košice, ktoré sa do šance natlačili ako prvé. Tentokrát mal to privilégium Šoltés. Ten mohol zúročiť netradičný odraz puku, našťastie pre Rytierov zo Zvolena ale minul bránku Skapskeho. V polovici 29. minúty zasa čítal výborne hru Suja, ktorý vypichol puk súperovi a okamžite sa ho pokúšal poslať Netíkovi. Chýbali centimetre a stotiny sekundy, aby sa Oceliari dostali do obrovskej šance. Napokon sa tak neudialo. Na ďalšiu väčšiu šancu sme si tak počkali do začiatku 34. minúty, keď vletel do pásma s pukom na hokejke Haščák. Ten sa skúsene skryl za Zeleňáka a volil strelu do šibenice Skapskeho bránky, kanadský legionár ale predviedol famózny zákrok a svoj tím výrazne podržal. Ešte pred prestávkou sme si vypracovali ďalšie tri obrovské šance. Galamboš najskôr vysunul Kafku, ktorý neuspel, následne pohorel aj Pretnar. Jeho delovku Skapski vykopol, už ale ten puk nemal kto doklepnúť do siete. V absolútnom závere ešte chcel gól Zvolena napodobniť Spilar, finálnou strelou pomedzi betóny však gólmana neprekvapil. Prostredná časť zápasu tak presné zásahy nepriniesla.

Diváci sa rozuzlenia dramatického zápasu dočkali až v tretej tretine. Na jej začiatku mohli ísť do vedenia opäť Košice, keď si výborné šance vypracovali Haščák i Pretnar. Ani jeden z nich ale neuspel, a tak prišiel zvolenský trest. V 44. minúte sa totiž zorientoval v neprehľadnej situácii najlepšie Zuzin, ktorý prekonal dezorientovaného Habala a po prvýkrát v zápase tak poslal Zvolen do vedenia. Na začiatku 47. minúty to zasa dobre vyriešil Chovan, ktorý volil po rýchlej sťahovačke zakončenie zápästím. Aj tento puk zapadol do košickej siete, a tak Rytieri viedli už 3:1. Všetko chcela zvrátiť dvojica Spilar - Kafka, pričom strelu nášho odchovanca Skapski zrazil práve pred českého legionára, na gól nám to ale nestačilo. Naopak, počas presilovky o jedného muža ešte prišiel jeden presný zásah, ktorý napokon určil konečnú podobu výsledku - 4:1 pre Zvolen. O všetko sa postaral Drgoň.