6 : 1
(2:0, 1:0, 3:1)
HK Nitra

HC Košice - HK Nitra 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Góly a asistencie: 7. Kafka (Netík, Galamboš), 16. Nagy (Šedivý, Brophey), 33. Kafka (Šedivý, Nagy), 46. Nagy (Haščák, Brophey), 47. Netík, 54. Suja (Kafka, Pulli) – 57. Majdan (McCormack, Kerbashian)

Vylúčení: 8:5 na dve min., navyše: Koch (KOS - 10 min. za napadnutie oblasti hlavy a krku), presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák, Stano – Gegáň, Smrek, 3696 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš, Pretnar, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, McDowell – Nagy, Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – Petráš, Klíma, Hričina – Žitný

HK Nitra: Šimboch (Lawson) – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Pupák, Sloboda, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Fominych – Čaládi, Richard, Šiška

Mesiac november je celosvetovo známy ako mesiac boja proti rakovine prostaty. V dnešnom zápase sme túto myšlienku podporili aj my a úvodné buly preto hodil urológ MUDr. Ľubomír Lachváč, PhD. - ako symbol podpory prevencie rakoviny prostaty. Dnešným dňom sme sa teda aj my pripojili k Movembrovej výzve.

Na zápas mali zadarmo vstup všetci seniori nad 60 rokov, ktorých HC Košice pozvalo na počesť ukončenia mesiaca úcty k starším.

Duel a niesol vo vysokom tempe už od svojich úvodných sekúnd. Košičania sa v prvej minúte dostali do šance zásluhou Haščáka, ten bol ale faulovaný, preto už Šimbocha výraznejšie neohrozil. Na opačnej strane si tak šancu mohol vypracovať aj Blackwater, ktorý dobrou strelou preveril Habalovu pozornosť. Náš gólman ale nezaváhal a puk pokryl. Prvý gól napokon priniesla siedma minúta. Pulliho nahodenie od modrej ostalo stáť na hráčoch, pričom v neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Kafka. Ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Šimbocha a poslal svoj tím do vedenia. Oceliari si následne vypracovali ďalšie dve veľké šance, keď sa najskôr po aktivite prezentoval bekhendovým zakončením Haščák, o minútu neskôr pokúšal šťastie aj Šoltés. V týchto prípadoch sa však stav nemenil. Udialo sa tak až v 16. minúte. Počas košického oslabenia prebral Šedivého puk Nagy, ktorý skryl svoju strelu za obrancu a nedal tak gólmanovi žiadnu šancu na úspešný zákrok. Ešte pred prestávkou mohlo byť znížené, Mezei ale nezúročil výbornú pozíciu a Habala neprekonal. Po 20 minútach hry preto Košice viedli 2:0.

Prostredná časť zápasu bola opäť mimoriadne vyrovnaná. Na prvú väčšiu šancu sme dlhšie čakať nemuseli, naopak, prišla hneď v 21. minúte. Blackwater sa počas nej snažil doklepnúť Lantošiho zakončenie za Habalov chrbát, avšak neúspešne. O tri minúty neskôr rozohrali Košice svoj presilovkový formát, pričom sa po zakončení Pulliho dostal k dorážke nepokrytý Netík. Šimboch sa ale prezentoval spoľahlivým zákrokom a svoj celok podržal. 25. minúta zasa priniesla šancu Kerbashiana, ktorý sa rútil sám na Habala. Ani tento moment Nitre vytúžený gól nepriniesol, náš gólman bol naďalej neprekonaný. Jediný presný zásah prostrednej časti zápasu tak prišiel na konci 33. minúty, keď poslal počas presilovej hry z ľavej strany nechytateľnú ranu Kafka. Ten prepálil Šimbocha a na svoje konto si pripísal druhý gól v zápase. Aj vďaka tomu Oceliari po 40 minútach hry viedli nad svojím súperom už 3:0.

Nitrania vykorčuľovali do tretej tretiny s úmyslom prekonať Vladislava Habala a dostať sa tak späť do bitky o body. Dopomôcť im k tomu mohla aj presilová hra, ktorú mali v úvode záverečnej časti k dispozícii. Počas nej však nedokázali vymyslieť nič zaujímavé. K slovu sa tak dostali Oceliari, tí najskôr prostredníctvom svojej elitnej formácie pomotali hlavy nitrianskej defenzíve a po vlastnom góle Bortňáka sa dostali do vedenia 4:0. Presný zásah bol pripísaný na konto košického kapitána Nagya, ktorý bol tak druhým dvojgólovým strelcom v zápase. Gól padol aj o minútu neskôr, po individuálnom prieniku volil Netík zakončenie z bezprostrednej blízkosti, ktoré prepadlo až za Šimbochov chrbát. Oceliari viedli už 5:0. Stále však nebol koniec, v tíme Oceliarov sa ešte po ideálnej kolmici od Kafku presadil aj Suja. Čisté konto si napokon neudržal ani gólman Habal, na konečných 6:1 upravil v 57. minúte Majdan.

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Na zápas sme sa pripravili zodpovedne a podali sme kolektívne spoľahlivý výkon. Podržal nás aj gólman Habal, ktorý mal dôležitý zákrok počas našej presilovej hry. Hráčom ďakujem za výkon a divákom za to, že si dnes našli cestu na štadión.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Za stavu 2:0 sme mali stále pomerne dobrú pozíciu, a vytvárali sme si šance, no žiaľ, nepremenili sme ich. Tretí gól pridal domácim na istote, tie ďalšie plynuli z našich chýb. V závere Majdan potvrdil, že sa oplatí bojovať až do konca.“