1 : 7
(0:2, 1:3, 0:2)
MHk 32 L. Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)

Góly a asistencie: 26. Nádašdi (Uram) - 9. Nagy (Šedívý, Brophey), 17. Kafka (Netík, Suja), 26. Netík (Kafka, Suja), 29. Suja (Netík, Kafka), 34. Haščák (Nagy), 44. Haščák (Nagy), 49. Pulli (Žitný)

Vylúčení: 1:6 na dve min., navyše: Koch (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kalina, (SVK), Rencz (HUN) - Stanzel (SVK), Árkovics (HUN), 750 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (26. Hollý) – Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Nádašdi, Bača, Mezovský, Fereta – Kriška, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Števuliak, Tamáši, Vybiral – Lištiak, Uhrík, Piatka

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilar, Galamboš, Šoltés – Žitný, Krajňák, Klíma - Petráš

Úvod zápasu priniesol takmer okamžitú presilovú hru Oceliarov, keď sa už po 15 sekundách na trestnú lavicu poberal skúsený Suchý. Košičania sa tak v úvodných dvoch minútach dostali k tlaku, avšak defenzíva Liptákov si s ním poradiť dokázala. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do ôsmej minúty, keď z dobrej pozície preveril Habalovu pozornosť Kriška. Ten ešte neuspel, o niekoľko sekúnd neskôr sa už ale skóre predsa len menilo. Na našu radosť sa tak udialo po tom, čo Šedivý fantasticky našiel Nagya a ten už v oslabení prepálil Kislicyna. Domáci reagovali na inkasovaný gól snahou o vyrovnanie, avšak Uhríkov puk v sieti skončiť rozhodne nemohol. Aj preto sa hostia na začiatku 17. minúty presunuli pred bránku svojho súpera, kde odviedol dobrú prácu Suja. Ten puk vybojoval pre Netíka, ktorý zasa našiel milimetrovou prihrávkou Kafku. Český legionár v košickom drese ešte Kislicyna na prvýkrát neprekonal, pri druhom pokuse samu to však už podarilo. Oceliari tak nad Liptákmi po 20 minútach hry viedli 2:0.

Aj úvod prostrednej časti zápasu patril košickým hokejistom. Na prvú väčšiu šancu sme si tentokrát počkali do 25. minúty. Oceliari sa vtedy dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom sa k zakončeniu dostal Klíma. S jeho pukom si však ešte Kislicyn poradiť dokázal. Skóre sa ale menilo na opačnej strane, keď v 26. minúte strelou spoza kruhov nedal Habalovi na úspešný zákrok šancu Nádašdi. Dlho sa však Liptáci netešili, o 37 sekúnd neskôr totiž do útočnej tretiny vpadol Netík, ktorý skúsene upravil na 3:1 a vyhnal tak Kislicyna z bránky. Každopádne, ani Hollý si dlho čisté konto neudržal. Oceliari totiž boli pri chuti, v 29. minúte sa po krásnej akcii presunuli pred bránku a Suja už nemal najmenší problém skórovať. Gólovým hodom z druhej tretiny však nebol stále koniec, do listiny strelcov sa totiž v 34. minúte zapísal Haščák. Navyše, o tri minúty mohlo byť znova veselšie, Nagy ale bránku prestrelil. Po dvoch tretinách tak platil stav 1:5.

Zápas mali Oceliari jasne pod kontrolou aj počas tretej tretiny. Potvrdila to už jej prvá polovica, ktorá priniesla hneď dva košické góly. Haščák najskôr dostal v 44. minúte dobrú prihrávku medzi kruhy, po ktorej sa presadil po druhýkrát v zápase. O päť minút neskôr zasa Pulli zakončil presne k žrdi, na čo už Hollý zareagovať nedokázal. Liptáci boli zrelí na uterák. V 50. i 51. minúte tak mali šťastie, že ani Kafkovo a ani Galambošovo zakončenie gólovú čiaru nepreťalo. Hokejisti zo severu Slovenska následne nevyužili svoju presilovú hru o dvoch mužov, a tak sa už stav viac nemenil. Košice si po jednoznačnej výhre v pomere 7:1 do tabuľky pripísali všetky tri body.