0 : 4
(0:2, 0:2, 0:0)
HK Orange 20

HK Orange 20 - HC Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly a asistencie: 12. Nagy (Šoltés, Haščák), 19. Brophey (McDowell, Šedivý), 25. Lenďák (Kafka), 27. Haščák (Šedivý, Nagy)

Vylúčení: 4:3 na dve min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Goga - Vyšný, D. Konc, 183 divákov

HK Orange 20: Ovečka (27. Sklenár) – Kupec, Golian, Boldižár, Nahálka, Lavička, Švec, Brincko, Romaňák – Minárik, Kollár, Fafrák – Lunter, Giertl, Juščák – Havrila, Čenka, Köver – Džugan, Urbánek

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilar, Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Petráš - Žitný

V úvodnej minúte sa domáci mladíci pokúšali s pukom presunúť pred bránku Škorvánka, dopustili sa však zakázaného uvoľnenia. Aj preto prinieslo niekoľko ďalších minút skôr akési naťahovanie sa o puk. Vážnejšia strela prišla až na začiatku ôsmej minúty, keď sa do puku oprel Koch. Ovečka bol však pozorný a zmenu skóre nepripustil. Bez gólov sa tak hralo do 12. minúty. Práve v tomto čase mali Oceliari k dispozícii svoju prvú presilovú hru a síce ju ešte Šoltés na presný zásah nezúročil, z následne akcie sa Nagy presadil medzi kruhmi a svoj celok poslal predsa len do vedenia. V polovici 16. minúty sa zasa Košičania dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Brophey ale nemieril presne, a tak sa stav nemenil. Kanadský center elitnej formácie Oceliarov svoje zaváhanie napravil ešte pred prestávkou. Šikovne totiž tečoval puk Američana McDowella, čím znemožnil gólmanovi úspešne zakročiť. Po 20 minútach hry sme tak viedli pomerom 2:0.

Prvé minúty druhej tretiny patrili Košičanom. Tí sa zásluhou strelca ich druhého gólu dostali do šance, avšak Brophey v dobrej pozícii tentokrát neuspel. Hostí to však výraznejšie trápiť nemuselo, už v 25. minúte sa totiž stav v ich prospech menil opäť. Tentokrát sa tak udialo po práci Lenďáka, ktorý sa pri modrej čiare oprel do puku a nedal tak Ovečkovi najmenšiu šancu na úspešný zákrok. O dve minúty neskôr prišiel trest Havrilu. Aj tento košický celok potrestal. Tentokrát sa do ľavého kruhu skúsene presunul Haščák, ktorý si v ňom prebral prihrávku a strelou švihom navýšil vedenie svojho celku už na 4:0. Jeho gól napokon vyhnal Ovečku spomedzi troch žrdí, priestor v bránke mladíkov odteraz patril Sklenárovi. Ten riešil v polovici 30. minúty zaujímajú prihrávku priamo na hranicu bránkoviska, napokon ale dokázal zakročiť včas a zabránil hráčovi lepšie zakončiť. Ešte pred prestávkou to dobre myslel aj Netík, ktorý sa spoza bránky natlačil pred Sklenára. Jeho puk napokon skončil v moci gólmana, preto sa do šatní odišlo za stavu 0:4 z pohľadu domácich hráčov.

Na začiatku záverečnej časti zápasu si nedal pozor Pulli, ktorý smeroval po krosčeku na trestnú lavicu. Toto vylúčenie ponúklo výborný priestor Minárikovi, no ten Škorvánka o čisté konto nepripravil. Oceliarom neprekážala ani hra v početnej nevýhode, čo demonštroval Suja svojím samostatným únikom. Puk v ňom poslal priamo do betóna pripraveného Sklenára. V 48. minúte si zaujímavú pozíciu vypracoval Čížek, nežištne v nej ešte hľadal svojho spoluhráča, avšak toto už súper prečítať dokázal. Tentokrát to tak bolo už bez streleckého pokusu. A keďže sa už stav viac nemenil, Oceliari si po pohodlnom víťazstve v pomere 4:0 do tabuľky pripísali ďalšie tri body.