2 : 5
(0:2, 2:2, 0:1)
HC 07 DETVA

HC 07 Detva - HC Košice 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Góly a asistencie: 27. Ďaloga (Gašpar, Sládok), 28. Žilka (Mat. Chovan, Tibenský) - 6. Nagy (Haščák, Brophey), 9. Nagy (Haščák), 24. Šoltés (Netík), 32. Spilar (Pretnar, Netík), 46. Haščák (Koch, Petráš)

Vylúčení: 5:9 na dve min., navyše: Fekiač (DET - 10 min. za vrazenie na mantinel), Pulli (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Orolin, Rojík, 372 divákov

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Král – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, Gašpar, Ďaloga – Žilka, Valent, Tibenský – Surový, V. Fekiač, Mat. Chovan

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Šedivý – Nagy, Brophey, Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilar – Šoltés, Galamboš, Netík – Petráš, Klíma, Žitný - Krajňák

Už od úvodu stretnutia boli aktívnejší košickí korčuliari. Tí sa v polovici druhej minúty po chybe súpera dostali do prvej veľkej šance, avšak na smolu Dávida Šoltésa sa puk odrazil len od konštrukcie detvianskej bránky. Na opačnej strane sa zasa do dobrej pozície dostával Žilka, avšak Haščák zapracoval v poslednej chvíli a útočníkovi nášho súpera znemožnil zakončiť. Prvý gól tak prišiel na konci šiestej minúty - a padol po našej aktivite. Puk sa medzi kruhmi dostal k Nagyovi, ktorý si ho ešte prehodil na bekhend a z otočky prekonal prekvapeného Zalivina. Od polovice ôsmej minúty sme zasa hrali v početnej výhode, pričom aj táto situácia priniesla gól v náš prospech. Opäť sa presadil košický kapitán Ladislav Nagy. Tentokrát si puk vymenil s Haščákom a po nádhernej kľučke na gólmana zakončoval už do odkrytej svätyne Detvy. Na konci úvodného dejstva sme mali aj šťastie. Pred Habalom totiž prišla neprehľadná situácia, v ktorej sa snažili zakončiť Murček i Puliš. Ani jeden z nich ale sieť bránky nenapol, a tak sa do šatní odišlo za stavu 2:0 v prospech Oceliarov.

Aj v druhej tretine mal prvú šancu na hokejke Šoltés, pričom tentokrát ju už využiť dokázal. Košický útočník nabral na modrej čiare rýchlosť, zvolil forhendovú kľučku a ponad betón ležiaceho Zalivina poslal puk pohodlne do siete. Oceliari viedli na konci 24. minúty 3:0. Následne sme sa však po nedovolených zákrokoch Dudáša a Kocha dostali do trojice, na čo reagovala Detva dvomi zlepenými gólmi. V 27. minúte skóroval za domácich Ďaloga a o 73 sekúnd neskôr aj Žilka. Stredoslováci tak dokázali v pomerne krátkom čase zápas zdramatizovať. V 29. minúte hrali presilovku o dvoch mužov aj Oceliari. Vypracovali si počas nej viacero zaujímavých príležitostí, no Zalivin v týchto momentoch čaroval a svoj celok výrazne podržal. Už to však nevydržal a v 32. minúte predsa len inkasoval. Spilar sa dostal k voľnému puku a poslal ho do odkrytej časti detvianskej bránky. V ďalšom priebehu prostrednej časti zápasu sa neudialo už nič podstatné, a tak viedli Košice o dva góly aj po 40 minútach hry. Tentokrát to bolo v pomere 4:2.

V tretej tretine si už Košičania dokázali s útočnými chúťkami Detvancov s prehľadom poradiť, keď ich nepustili do žiadnych väčších šancí. Naopak, sami sa zásluhou Haščáka presadili aj po piatykrát. Krídelník našej elitnej formácie využil fakt, že gólmanovi Kochov puk vypadol a sám ho doklepol do siete. Navyše, v 56. minúte to zaváňalo aj hetrikom Ladislava Nagya, no tentokrát bola proti košickému kapitánovi horná žrď bránky Detvy. Stredoslováci tak v zápase podľahli Oceliarom pomerom 2:5.

Josef Turek, tréner Detvy: „Nie som spokojný, sme schopní hrať aj oveľa lepšie. V úvode sa presadil dvakrát košický kapitán Nagy, no a ak prehrávate s Košicami o dva góly, nemáte to vôbec jednoduché. V druhej tretine sme sa síce ešte vrátili do zápasu, urobili sme ale hlúpe fauly a znova sme inkasovali.“

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: „V dnešnom zápase sme podali podstastne lepší výkon, ako tomu bolo v prípade posledného domáceho stretnutia. Sme radi, že z Detvy odchádzame s tromi bodmi.“