25. kolo
1 : 2 sn
(1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC Košice 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0), rozh. sám. nájazd: Nagy (KOS)

Góly a asistencie: 11. Magosi (Harrison) – 45. Galamboš (Dudáš, McDowell) – rozh. sám. nájazd: Nagy (KOS)

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik - Smrek, Gajan, 1320 divákov

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Slovák, Szirányi, Milam, Goz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch – Nagy, Brophey, Haščák – Suja, Ignatushkin, Spilár – Šoltés, Galamboš, Vrábeľ – Petráš, Krajňák, Klíma – Žitný

V úvodných dvoch minútach síce dominovali košickí hokejisti, no prvý väžnejší zákrok si musel na svoje konto pripísať paradoxne Habal. Ten dobre vyriešil puk Vasa a zmenu stavu tak nepripustil. Na opačnej strane to zasa skúšal dvakrát Šedivý, jeho štipľavý puk od modrej ale zapadol do lapačky pripraveného Adama Vaya. Začiatok deviatej minúty tak priniesol priestor Szirányimu, ktorý bol v nádejnej pozícii, avšak svoju šancu zahodil. Miškovec zatiaľ do vedenia nešiel. Udialo sa tak až o dve minúty neskôr, keď sa Magosi z druhej vlny dostal k dobrej finálnej prihrávke a trafil odkrytú časť Habalovej bránky. Oceliari sa snažili na inkasovaný gól okamžite odpovedať, no Galambošova delovka bola defenzívou Miškovca výborne zblokovaná. Neujali sa ani puky Jimmyho McDowella a Pulliho, a tak platil po 20 minútach hry priebežný stav 1:0 v prospech domáceho celku.

V úvode prostrednej časti zápasu ešte Košičania dohrávali svoje oslabenie, no po jeho úspešnom zvládnutí roztočili kolotoč pred Vayom. V dobrej šanci sa tam ocitol Krajňák, ktorý mohol zakončiť do odkrytej časti bránky, no priestor troch žrdí napokon nezasiahol. Smolu sme mali aj v 28. minúte. Naša najnovšia akvizícia, Rus Igor Ignatuškin sa dostal do šance, ktorú zakončoval individuálne. Gólman však so strelou rátal a udržal ju tak vo svojej moci. Košičania boli aj naďalej aktívnejší, čo demonštroval svojou šancou z polovice 33. minúty ich kapitán Nagy. Ten sa medzi kruhmi dostal k puku, ani takáto pozícia ale na prekonanie Vaya nestačila. Ešte pred prestávkou to vyzeralo aj na náš samostatný únik, Szirányi však zareagoval všas a súpera o puk pripravil. Druhá tretina tak presné zásahy nepriniesla, Miškovec preto viedol aj po 40 minútach hry.

Do záverečnej fázy riadnej hracej doby vykorčuľovali Košičania povzbudení dobrým výkonom z druhej tretiny, a tak sa aj v úvode tejto časti dostali do niekoľkých šancí. Narozdiel od tých predošlých, teraz už dokázali aj skórovať. Streleckú smolu v zápase prelomil v 45. minúte Galamboš, ktorý doklepol Dudášov puk za bezmocného Vaya. O tri minúty neskôr nás navyše do vedenia poslal Brophey, jeho gól však napokon videorozhodca neuznal. Na opačnej strane sa tak priestor otváral Loiseauovi, na poslednú chvíľu však zasiahla košická defenzíva a zabránila tak prípadnému samostatnému úniku domáceho korčuliara. V ďalšom priebehu divácky atraktívnej tretej tretiny si ešte šancu vypracoval aj Suja, ktorý pri žrdi presne nezakončil. Pred koncom tretej tretiny sa už toho veľa neudialo, zápas tak smeroval do predĺženia.

Predĺženie prinieslo aktivitu košických hokejistov, ktorá pramenila z ich presilovej hry. Oceliari boli usadení pred Vayom, no Miškovec sa v trojici dobre bránil a súperovi skórovať nedokázal. Zápas tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich si pripísal Vladislav Habal až šesť úspešných zákrokov, Vay o jeden menej. O našom víťazstve tak rozhodol kapitán Ladislav Nagy.

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „Dlho sa nám podarilo držať priaznivý stav, pre nás je to preto smolná prehra. Vnímame to ale ako hokejovú lekciu. Košičanom gratulujem k víťazstvu.“

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Vedeli sme, že to dnes bude mimoriadne náročný a vyrovnaný zápas. Prvý gól dal súper, my sme ho od tohto momentu len dobiehali.“