1 : 2 pp
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
MsHK Žilina

MsHK Žilina – HC Košice 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 45. Piegl (Balej, Hudec) - 50. Nagy (Haščák, Kafka), 63. Kafka (Brophey)

Vylúčení: 8:6 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano (SVK), Németh (HUN) - Gegáň (SVK), Kis-Király (HUN), 625 divákov

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Turian, Piegl, Hudec, Dubeň, Žilin, Mendrej, Bagin – Jenčík, Húževka, Ru. Huna – Balej (C), Podešva, Bárta – Hvíla, Surovka, Beránek – Síkela, Rehák, Milý

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Pulli, Čížek, Šedivý, Pretnar, Dudáš, Koch – Haščák, Ignatuškin, Nagy (C) – Petráš, Brophey, Kafka – Spilar, Suja, Lušňák – Klíma, Galamboš, Hričina - Vrábeľ

V úvode zápasu boli aktívnejší košickí hokejisti, ktorí pokúšali strelecké šťastie už v prvej minúte. Na pozore sa však musel mať aj Škorvánek. Piegl to v úvode druhej minúty skúšal z uhla, no gólmana Oceliarov neprekvapil. Na opačnej strane sa do streleckej pozície po priťuknutí Kafku prebíjal Petráš, no pri modrej čiare si dala na košického mladíka defenzíva Vlkov dostatočný pozor. Prvá väčšia šanca prišla na začiatku 10. minúty. Kučného rana narobila Škorvánkovi problémy, no napokon do siete neprepadla. O minútu neskôr sa na opačnej strane do samostatného úniku rútil košický kapitán Nagy. Mikoláš už bol prekonaný, no napokon mu pomohla konštrukcia jeho bránky. Ešte pred prestávkou to proti žilinskému brankárovi skúšal aj  Pretnar. Jeho delovka od modrej čiary ostala stáť na betónoch Mikoláša. Diváci tak sledovali obojstranne útočný hokej, no v prvej tretine sa museli zaobísť bez gólov.

Úvodná minúta druhej tretiny patrila Žilinčanom. Pri tyči Škorvánkovej bránky stál Bárta, no táto pozícia mu na úvodný gól nestačila. O niekoľko sekúnd neskôr prišlo zasa košické prečíslenie dvoch proti jednému. V hodine dvanástej zasiahol Piegl, ktorý dobrým defenzívnym zákrokom znemožnil útočníkovi Oceliarov zakončiť. Aj naďalej tak platil bezgólový stav. V 27. minúte sa vo veľkej šanci ocitol Lušňák. Prihrávku medzi kruhy zúročil na delovku z prvej, no Mikolášek jeho puk očakával a dokázal ho zastaviť. Už v druhej polovici riadnej hracej doby sa v podobnej pozícii ocitol aj Síkela. Narozdiel od Lušňáka mu ale puk po čepeli skĺzol, a tak jeho nedôrazné zakončenie Škorvánek zastavil bez väčších komplikácií. Ešte pred prestávkou prišlo ďalšie košické prečíslenie. Tentokrát hľadal Brophey úspešne Petráša, no nasledovala len zblokovaná strela. A keďže sa nepresadil ani Húževka v oslabení, do šatní sa šlo opäť bez gólov. Do tretej tretiny tak vstupovali oba celky z rovnakej pozície.

V prvých sekundách tretej tretiny sa Košičania zahryzli do svojho súpera a niekoľkokrát ohrozili Mikoláška medzi tromi žrďami. Gólom to však zaváňalo aj v 43. minúte, keď prišla pred Škorvánkom neprehľadná situácia. Našťastie pre Oceliarov sa v nej Vlci lepšie nezorientovali a neskórovali. To už neplatilo o dve minúty neskôr. Na ľavej strane nabral rýchlosť Piegl, ktorý rýchlou strelou prepáli Škorvánka a poslal svoj tím do vedenia. Pod Dubňom nastala obrovská radosť, zdalo sa, že zápas môže rozhodnúť jediný gól. Opak bol však pravdou. V polovici 50. minúty sa totiž na vrchole kruhov do puku oprel Ladislav Nagy, ktorý upravil na 1:1. Tento stav napokon platil aj po 60 minútach hry. Zápas sa tak presúval do predĺženia.

Predĺženie prinieslo atraktívny formát troch proti trom, v ktorom mali na ľade viac priestoru technicky ladení hokejisti. Využiť to chcela Žilina, ktorá sa usadila pred Škorvánkom, no na defenzívu Košíc nestačila. Na opačnej strane to zasa skúšal Dudáš. Jeho zakončenie sa ešte gólom neskončilo, no v 63. minúte rozhodol o druhom bode pre Košice Kafka.

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: „Po zmenách v klube nás čakal hneď jeden z najťažších súperov. Pred zápasom by sme bod s Košicami brali - a za zlatý ho považujem aj teraz. Hráčov sme nabádali k obetavosti a kolektívnej hre, čo si aj vzali k srdcu. Ďakujem im za dnešný zápas, verím, že nás povzbudí do ďalšej dobrej práce.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Vedeli sme, že nás v Žiline nečaká jednoduchý zápas. V prvej tretine sa nám nedarilo, nevedeli sme sa dostať do hry. V tej druhej sme si vypracovali aj prečíslenia, ktoré sme ale nepremenili, hoci sme mali. Vyrovnali sme šťastným gólom a o druhom bode sme rozhodli v predĺžení. Verím, že to z našej strany bude v ďalších zápasoch lepšie.“