(1:0, 0:0, 0:0)
MHk 32 L. Mikuláš

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 12. Žitný (Vrábeľ, Šedivý)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Šoltés, Gajan, 3592 divákov

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Šedivý, Pretnar, Koch, Pulli – Haščák, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Kafka – Petráš, Galamboš, Hričina – Žitný, Klíma, Vrábeľ – Krajňák

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicin (Hollý) – Fereta, Suchý (A), Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec – Kriška (C), Ro. Huna, Ri. Huna – Uram, Tamáši, J. Sukeľ – Števuliak, Piatka, Lištiak – Žiak, Uhrík (A), Oško

Košičania na úvod potešili svojich fanúšikov, keď na ľad vykorčuľovali v mikulášskych čiapkách a pozdravili tak nielen divákov, ale aj hokejistov Liptovského Mikuláša. Svedkami sme boli aj milej povinnosti, počas ktorej prezident HC Košice Július Lang a člen Správnej Rady HC Košice Juraj Bolf odmenili najlepších mládežníkov vo farbách nášho klubu za mesiac november. Najlepším kadetom sa stal Patrik Jurčák, cenu za najlepšieho juniora si prevzal Matúš Horváth. Dekorovaným srdečne blahoželáme!

Úvod zápasu sa niesol v pokojnom tempe, keď ani jeden z celkov zbytočne neriskoval a opieral sa skôr o pozornú defenzívnu činnosť. Aj to bol tak dôvod, prečo sme na prvú väčšiu šancu v zápase čakali do 12. minúty - a táto situácia znamenala hneď aj jediný gól v úvodnej časti zápasu. Kislicin vyrazil prvú strelu pred seba, no k dorážke sa následne dostal Žitný, ktorý už nedal gólmanovi Liptovského Mikuláša šancu na úspešný zákrok. Už o minútu neskôr sme mohli vyhrávať aj 2:0, Kafkovi sa však puk nešťastne odrazil od čepele a prišiel tak o moment prekvapenia. Na jeho zakončenie už dokázal brankár dobre zareagovať a puk sklepol svojimi betónmi. Na konci 18. minúty sa nepresadil ani Nagy, ktorý korčuľoval sám proti Kislicinovi. Puk chcel košický kapitán nadvihnúť a poslať do siete, no noha brankára bola rýchlejšia. Po 1. tretine tak Oceliari viedli pomerom 1:0.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hokejisti z Liptova, ktorí sa pokúšali o gól zo šatne. V polovici 22. minúty ho mohol dosiahnuť Sukeľ, ktorý stál osamotený pred Škorvánkom, no náš gólman mu to fantastickým zákrokom znemožnil. V 25. minúte sa nepresadil ani Kriška, ktorý sa s pukom spoza bránky posunul do strany a skúsil to z veľkého uhla. Škorvánek to čakal, ruku mal blízko tela, a tak mu nemalo toto zakončenie kade prepadnúť do siete. Rovnaký muž sa do šance dostal aj v 29. minúte, keď získal puk z čepele Pretnara. Osamotený pred Škorvánkom mal dostatok času i priestoru na rozpohybovanie si gólmana, no ani toto na nášho brankára nestačilo. Ešte pred prestávkou sa do šance dostali aj Košice. Nagy poslal od Škorvánka ideálnu prihrávku na útočnú modrú čiaru, pričom táto situácia ešte priniesla naše prečíslenie dvoch proti jednému. Gólom sa však neskončilo. Prostredná časť riadnej hracej doby tak nepriniesla žiadne presné zásahy.

Liptáci vstupovali do záverečnej časti riadnej hracej doby pri vylúčení Čížeka v početnej výhode, čo sa snažili opäť pretaviť do vyrovnávajúceho gólu. K vážnejšiemu zakončeniu sa však nedostali, a tak sa náš obranca mohol vrátiť v pokoji na ľadovú plochu. Za vyrovnaného počtu hráčov na ľadovej ploche sa smerom dopredu tlačili aj naši korčuliari. Dobre to myslel Suja, ktorý skúšal zakončiť z veľkého uhla, na jeho nešťastie ale túto strelu zastavila konštrukcia Kislicinovej bránky. Pri vylúčení Nagya zasa prišiel tlak Liptovského Mikuláša, no Škorvánek predviedol viacero kvalitných zákrokov a svoj tím podržal. A keďže sa už stav viac nemenil, náš gólman si v zápase udržal čistý štít.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Vstup do zápasu bol obojstranne opatrný. Potom bol náš súper o čosi lepší, v druhej časti si vytvoril viacero gólových príležitostí. Pochváliť musím nášho gólmana Škorvánka, ktorý nás niekoľkokrát podržal. Podal výborný výkon. Som rád, že sme napokon zápas zvládli za tri body.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Do Košíc sme cestovali s úmyslom získať nejaký bod, no urobili sme chyby a jednu z nich Košičania využili. Zlepšili sme síce pohyb a vytvorili sme si aj šance, no bez gólu sa vyhrať nedá. Odchádzame bez bodu, z čoho nie som rozhodne nadšený.“