2 : 1
(1:0, 0:0, 1:1)
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 20. Kytnár (Mich. Chovan), 52. Handlovský (Špirko, Fraser) - 51. Haščák (Koch)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák, Műllner – Frimmel, Výleta, 2090 divákov

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Fraser, Drgoň, Roman, Růžička, Zeleňák, Pufahl – Šišovský, Špirko (A), Handlovský – Zuzin, Kytnár (A), Mich. Chovan (C) – Mitchell, Pöyhönen, Obdržálek – S.Petráš, Holovič, Andrisík – Marcinek

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Michalčin – Haščák, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Kafka – Š.Petráš, Galamboš, Hričina – Žitný, Klíma, Vrábeľ – Jokeľ

Úvod zápasu sa niesol v pokojnom duchu, keď počas prvého striedania nedokázala ani jedna z elitných formácií oboch tímov výraznejšie ohroziť gólmana súpera. Podariť sa to mohlo na začiatku druhej minúty Pullimu, no puk mu nešťastne skĺzol z čepele, a tak to fínsky bek v službách Košíc na strelu nemal. Na opačnej strane to tak mohol skúsiť Fraser, jeho bomba od modrej každopádne Škorvánka neprekvapila. Na začiatku deviatej minúty hrali Oceliari svoju prvú presilovú hru v zápase, no aj keď Zvolenčanov na dlhší čas zavreli v ich obrannom pásme, výraznejšia gólová príležitosť z toho nepramenila. Podobná situácia tak prišla aj o niekoľko minút neskôr. Dobre to síce skúšal Špirko, no defenzíva Oceliarov k nemu pristúpila včas a jeho puk zblokovala do ochrannej siete. Rovnako obstál v polovici 16. minúty aj Galamboš, keď rovnako neprepálil obranu. Zdalo sa, že do šatní sa pôjde po prvej tretine bez gólov. Ešte pred prestávkou ale prišiel protiútok Zvolena, ktorý sa napokon dostal do prečíslenia dvoch proti jednému. Chovan v ňom naservíroval puk Kytnárovi, ktorý tak už nemal najmenší problém skórovať. Na inkasovaný gól o niekoľko sekúnd neskôr pokúsil odpovedať Pretnar. Na jeho bombu od modrej nemal Skapski šancu zareagovať, preto bol nepochybne rád, že puk napokon skončil len na plexiskle. Rytieri zo Zvolena po 20 minútach hry viedli pomerom 1:0.

Na začiatku druhej tretiny chceli počas vlastného oslabenia skórovať aj košickí Oceliari. Boli však znova faulovaní a hlavní arbitri im ponúkli trestné strieľanie. Kanaďan Brophey to v ňom nemyslel strelou švihom vôbec zle, letiaci puk však Skapski výborne zastavil svojím betónom a zabránil tak takmer istému gólu. Košiciam sa nedarilo Skapskeho prekonať ani v nasledujúcich minútach. Nepresadili sa ani Česi Kafka s Dudášom. Na opačnej strane si zasa šancu vypracoval Šišovský, no na naše šťastie zakončenie z bezprostrednej blízkosti Škorvánka košický gólman pokryl. Náročný no nemenej dôležitý zákrok si pripísal aj o niekoľko sekúnd neskôr, keď doslova vymazal Handlovského. Na začiatku 35. minúty Košičania útočili po chybe súpera. Do dobrej pozície sa telom pretlačil Žitný, no aj zvolenský gólman potvrdil svoje kvality a puk udržal. Gól do šatne v druhej tretine napokon neprišiel. Aj keď ešte Košice chceli využiť ďalšiu svoju presilovú hru, nepodarilo sa im to. Ich súper bol tak vo výhodnejšej pozícii aj po 40 minútach hry.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby vstúpil celok z východného Slovenska s jednoznačným úmyslom - čo najskôr skórovať a pobiť sa tak o body. V jej úvode sme však mali aj šťastie, Zvolen totiž skóroval, no udialo sa tak až po odpískaní, a tak nemohol presný zásah platiť. Šťastie sme si tak vyčerpali - na rad prišla smolná situácia. V protiútoku bol už totiž Skapski prekonaný, napokon mu však pomohla horná žrď jeho bránky. Diváci sledovali aj počas nasledujúcich minút obojstranne bojovný hokej, v ktorom sa Košice predsa len dočkali vyrovnania. V 51. minúte skúšal Koch puk nahodiť na bránku, no v pohybe ho ešte stihol tečovať Haščák. Na zmenu dráhy už Skapski nezareagoval a sklamaný vyťahoval puk zo svojej siete. Dlho sa však Oceliari z vyrovnaného stavu netešili. V polovici 52. minúty sa totiž puk dostal až ku Handlovskému, ktorý nedal zakončením pod hornú žrď Škorvánkovi šancu na úspešný zákrok. Na konci 54. minúty mohlo byť opäť vyrovnané, keď sa do veľkej šance rútil Ladislav Nagy. Košický kapitán sa ale do listiny strelcov nezapísal. Nebezpečne to vyzeralo aj v 56. minúte, keď Nagy pred Škorvánkom nešťastne padol, napokon ale stihol puk pred Zuzinom upratať do bezpečia. Aj preto sa už stav viac nemenil a Zvolen zvíťazil pomerom 2:1.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Vyhrať pre nás bolo mimoriadne dôležité, potrebovali sme sa naštartovať. Myslím si, že si tri body odnášame zaslúžene. Počas dvoch tretín sme boli lepším tímom, v tej tretej sme sa dostávali pod tlak a inkasovali sme gól. Ďakujem chlapcom, že tento dôležitý zápas zvládli.“

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Ťažko sa mi prehratý zápas hodnotí. V prvej tretine sme urobili jednu chybu, ktorú domáci využili. Korčuľovať a do šancí dostávať sme sa začali až v polovici, a to už bolo neskoro. Síce sme vyrovnali, no takému skúsenému mužstvu sa nemôže stávať, že vzápätí z ďalšieho striedania inkasuje. Chlapci však podali dobrý výkon, škoda, že nám to na konci nevyšlo.“