3 : 5
(0:3, 2:1, 1:1)
HC ‘05 iClinic Banská Bystrica

HC Košice – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 24. Nagy (Čížek, Spilar), 27. Spilar (Nagy, Suja), 43. Lušňák (Žitný, Koch) – 1. Faille, 10. Asselin, 16. Higgs (Bartánus), 39. Higgs (Faille, Marshall), 47. Asselin (Faille, Selleck)

Vylúčení: 6:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Orolin – Šoltés, Smrek, 5221 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Šedivý – Haščák, Suja, Nagy (C) – Petráš, Brophey, Kafka – Spilar (A), Galamboš, Hričina – Žitný, Klíma, Lušňák – Jokeľ

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Southorn, Marshall, Mihalik (A), Sloboda, Ďatelinka (C), Kubka, Biro, Sarvaš – Selleck, Faille (A), Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Sojka, Lunter

Z8pas priniesol veľmi rýchly gól, čo však Oceliarov príliš nepotešilo. Už po 14 sekundách hry sa totiž presadil Faille. Banská Bystrica tak v presný zásah pretavila hneď svoju prvú strelu na Habalovu bránku. Následne to na gól z prvej strely vyzeralo aj pre Košičaov. Dudášov puk bol ale na poslednú chvíľu pridvihnutý a preletel až k zadnému mantinelu. Nepresadil sa ani Nagy, proti ktorému zahrala konštrukcia Williamsovej svätyne. No a keď spálil do tretice svoju veľkú šancu aj Galamboš, Barani mohli pridať druhý gól v zápase. A aj tak učinili. V polovici 10. minúty sa presadil Asselin, ktorý pracoval počas striedania aktívne. Pred prestávkou sa mohli Oceliari presadiť zásluhou Lušňáka i Klímu, ani jedno z ich zakončení sa však do siete nedostalo. Na 0:3 tak po rýchlom prechode stredným pásmom upravil Higgs.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla mimoriadne zaujímavý hokej, pričom do nej vstúpili lepšie opäť Banskobystričania. Tí sa mohli v polovici 22. minúty presadiť zásluhou Kopera, no jeho aktivita pri žrdi na Habala neplatila. Na opačnej strane tak o dve minúty neskôr prišiel prvý presný zásah Oceliarov. Od modrej čiary vystrelil Čížek, jeho puk ale ešte do siete stihol tečovať košický kapitán Nagy. V 27. minúte to bolo z košického pohľadu už 2:3, keď Spilar využil súperovo zaváhanie a fakt, že Willams už ležal na ľade. Puk tak ponad jeho telo poslal z veľkého uhla do siete. V 34. minúte sa do veľkej šance tlačil Faille, ktorý využil Dudášovu chybu. Puk ale nemal na strelu, preto ho pri pokuse o technickú parádu Habal prečítal. Napriek tomu sa skóre pred prestávkou predsa len menilo, keď pridal presilovkový gól Banskej Bystrice v 39. minúte Higgs. Po 40 minútach hry platil stav 2:4 v náš neprospech.

V úvodnej minúte tretej tretiny sa Košičania natlačili pred Williamsa, ktorého chceli aj ohroziť. Prihrávka však Žitnému popod čepeľ nešťastne podkĺzla, a tak to bolo bez strely. To už neplatilo na začiatku 43. minúty. Oceliari si vypracovali tlak, ktorý vyústil až do gólového zakončenia Patrika Lušňáka. Zápas bol tak opäť o čosi zaujímavejší. Barani sa ale s dramatizáciou zmieriť nechceli. Na začiatku 47. minúty sa tak dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ktoré pretavili vo svoj gól s poradovým číslom päť. Po druhýkrát v zápase sa presadil Asselin. V 50. minúte sme sa do zápasu chceli vrátiť štvrtým gólom, no aj keď Sujov puk Williamsovi vypadol, napokon ho v bránkovisku dokázal predsa len priľahnúť. Stav sa už viac nemenil, z derby si tak body odniesla Banská Bystrica.

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Na zápas sme sa tešili, no nevyšiel nám jeho úvod a súper potrestal naše chyby. Banská Bystrica ich využívať vie. Ukázali sme však, že máme charakter a bojovali sme až do konca. Musíme naďalej pracovať a pred play-off odstrániť chyby.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Súper v úvode chyboval, čo sa nám podarilo využiť. Do konca prvej tretiny sme sa dostali do hernej pohody. Aj keď to potom bolo o nápore Košíc, dokázali sme skórovať vždy keď sme to potrebovali.“