1 : 2
(1:1, 0:0, 0:1)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 19. Uram (Ri. Huna, Ró. Huna) – 16. Nagy (Slovák, Suja), 59. Suja (Brophey, Koch)

Vylúčení: 0:5 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec (SVK), Soós (HUN) - D. Konc (SVK), Pálkövi (HUN), 524 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Šimko – Kurali, Suchý, Nádašdi, Nemec, Lenďák, Mezovský, Fereta, Bača – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Uram, Tamáši, Varga – Števuliak, Piatka, Sukeľ – Žiak, Uhrík, Nechaj

HC Košice: Škorvánek – McDowell, Šedivý, Slovák, Koch, Čížek, Dudáš, Michalčin – Spilar, Suja, Nagy – Vrábeľ, Ignatuškin, Lušňák – Sýkora, Galamboš, Kafka – Klíma, Brophey, Petráš – Žitný

Úvod sa niesol v pokojnom duchu. Puk zaviezol do košickej útočnej tretine Šedivý, po jeho práci ešte kombinovali aj Čížek s Petrášom. Ani jeden z nich sa ale k zakončeniu nedostal, preto sme si na prvú šancu počkali do tretej minúty. Po prečíslení dvoch proti jednému mohol skórovať Uhrík, no Škorvánek jeho puk včas zastavil a zmenu skóre nepripustil. Aj nasledujúce minúty priniesli skôr opatrný hokej, ten vychádzal z obojstranne zabezpečených defenzív, a teda nemožnosti súvislejšieho tlaku. Na Šimka skúšal puk nahodiť Slovák, no s týmto zakončením nemohol mať gólman najmenší problém. Ten však prišiel po rane Slováka. Brankár Liptovského Mikuláša ju totiž zrážal len späť do hry, kde už bol pripravený Nagy. Ten v situácii jedného proti jednému nezaváhal a rozvlnil sieť Šimkovej svätyne. Košičania viedli 1:0. To platilo do 19. minúty, keď sa Liptáci počas presilovky o dvoch mužov dočkali vyrovnania. Uram váhal s pukom na hokejke pomerne dlho, napokon sa mu to ale vyplatilo, keďže po jeho zakončení musel Škorvánek puk loviť len v sieti. Ešte pred prestávkou to skúšal útočným výpadom Spilar, no jeho aktivita už žiadne vzrušenie nepriniesla. Po 20 minútach hry preto platil stav 1:1.

Aj v prostrednom dejstve sa oba celky snažili oba celky hrať skôr defenzívne - a to sa prejavilo na minime vyložených šancí počas tejto pasáže. V 23. minúte sa svojou strelou prezentoval Nádašdi, no to nebol puk, ktorý by mal gólové parametre. Podobné to bolo aj na opačnej strane, keď sa snažil Slovákovu aktivitu zúročiť Čížek. Nemal ale dostatok priestoru na zakončenie, preto puk skôr posunul pod Šimka, ktorý hru prerušil. Neskôr to Dudáš skúšal prekvapivým nahodením zo stredného pásma, no ani toto gólom nezaváňalo. V 34. minúte sa zasa do šance prebíjal Richard Huna, natrafil však na Kafku, ktorý dopomohol košickej defenzíve a súperovi znemožnil zakončiť. O tri minúty neskôr pálil od modrej Kriška, no keďže gólman na strelu po celý čas videl, nemal dôvod nechať ju prepadnúť do siete. Ešte pred prestávkou sme predsa len videli jednu vážnejšiu šancu. V 39. minúte sa na malý moment pred Ignatuškinom otvoril voľný priestor v bránke, avšak ruský útočník v službách Košíc puk netrafil ideálne, a tak nebol gól ani z tohto. Stav 1:1 preto platil aj po 40 minútach hry.

Ako Liptovský Mikuláš, tak aj Košice boli pevne rozhodnuté zápas ukončiť v tretej tretine. Aj preto sa hokejisti snažili tlačiť do zakončení, k tomu prvému sa dostal v 41. Suja. Jeho rana švihom ale skončila len na mantineli. Podobne obstál aj Nádašdi, ten pálil dvakrát nepresne. V 49. minúte zasa strela letela aj od modrej. Vyslal ju Američan McDowell, avšak na toto zakončenie si dal Šimko a puk svojím pravým betónom vykopol. O minútu neskôr bol gólman Liptovského Mikuláša v permanencii opäť, tentokrát zastavil pokus Slováka svojou hruďou. V 51. minúte to zasa vyzeralo nádejne pre Urama, ktorý sa mohol dostať do samostatného úniku, no napokon túto výhodu skúsený útočník v drese Liptovského Mikuláša nezískal. V ďalšom priebehu tretej tretiny sa ešte aktivitou prezentoval aj Lušňák, ktorý síce nenapol sieť Šimkovej bránky, no skončil v nej sám. O víťazovi sa napokon rozhodlo na začiatku 59. minúte, keď gólom spečatil košickú výhru Jakub Suja. Tri body tak smerovali do metropoly východného Slovenska.